PDA

Zobacz pełną wersję : jak ocieplić skosy żelbetowe?



omegam1
12-07-2009, 13:43
Witam
Skosy poddasza mam wykonane z żelbetu, proszę o radę jaka izolacja będzie najlepsza.

Muszę dodać że powierzchnia skosów jest porowata i nierówna. Zastanawiam się czy można zastosować wełne rolowana między betonem a krokwiami , a pomiędzy krokwie wełne prasowaną?

Możektoś zaproponuje inny sposób izolacji, bardzo proszę o rade.

fato
12-07-2009, 16:20
Ja również mam skosy na poddaszu i zastosowałem wełnę w rolce a pomiędzy krokwie a pod krokwie zastosowałem wełnę prasowaną. I już 1.5 roku wszystko w jak najlepszym porządku. :D

omegam1
12-07-2009, 17:30
Dziękuje za odpowiedź.
Zastanawiam się czemu nie odwrotnie ,wełna w rolce pod krokwie , a prasowana pomiędzy?W moim przypadku ze względu na nierówności płaszczyzny skosowej byłoby to lepsze rozwiązanie, ale nie wiem czy od strony technicznej może tak być?

Obawiam się że wełna prasowana pod krokwiami nie dolegnie dobrze do nierównej betonowej powierzchni.

Lenart
12-07-2009, 19:54
a jak ta wełnę tam włożyliście-włożycie ?

omegam1
12-07-2009, 22:01
Nie zastanawiałem się nad tym, myślałem, że normalnie, po osadzeniu krowi wełnę wsuwając pod krokwie będą rozwijać i układać.

Nie mam w tym dużego doświadczenia, jest to niemożliwe do wykonania.

Lenart
12-07-2009, 22:14
nie no - jest to mozliwe, musieliby robić to dacharze
ja mam juz dach zrobiony i nie ma mozliwości zeby tam coć dokładnie układac.
dlatego zdecydowałem się na granulat styropianowy o poprostu go tam
wsypie na full.

omegam1
12-07-2009, 23:10
Myślicie że nie ma żadnych przeciwwskazań izolacyjnych, żeby te warstwy położyć w tej kolejności tzn. rolowaną pod krokwie a prasowaną pomiędzy, a może wszędzie rolowaną?