PDA

Zobacz pełną wersję : GWC zalany wodą. Czy tak powinno być?



anpola
13-07-2009, 15:14
Witam wszystkich, mam pewien problem a mianowicie zalało mi wodą gruntową czerpnie powietrza. Przed montażem uprzedzałam iż mam wysoki poziom wód gruntowych i może dochodzić do zalania studni.Na forum znalazłam informację iż nie powinno sie dopuszczać do zalania studni.
Wykonawca jednak zapewnia iż nic się nie dzieje a woda w niczym nie przeszkadza.
Dodam tylko iż lustro wody dochodzi do rury, która wystaje nad poziomem gruntu. Proszę pomóżcie! Czy tak może zostać czy raczej trzeba zagonić firmę do poprawy? A może ktoś ma dostęp do materiałów jak prawidłowo powinna być wykonana studnia? może są jakieś unormowania prawne? Bo już sama nie wiem jak z nimi walczyć!

Ach napiszę jeszcze jak przebiegała proces budowy.
wpadło 2 facetów, wykopało dół, włożyli 2 kręgi betonowe, przykryli pokrywą i wypuścili rurę nad powierzchnię terenu i tak powstała moja czerpnia powietrza.

Czy ktoś z was ma taki sam problem, proszę niech napiszę jak sobie z tym poradzić. Bo jak zapłacę pełną kwotę za wykonanie roboty to o poprawkach mogę zapomnieć.

Zbigniew100
13-07-2009, 15:19
Ta rura to z jakiego materiału ?
Tak czy inaczej co to za pomysł ze studnia z wodą , to poco kręgi ?
Narazie nic nie płać. :wink:

Lookita
13-07-2009, 18:45
Mam w swoim GWC zrobiony celowo drenaz,z gory wykonawca to przewidzial,gdyz wiedzial,ze warto to zrobic,w miejscach,gdzie sa wysokie wody gruntowe.U mnie drenaz po roztopach i ciezkich,dlugiche ulewach pieknie odprowadza wody.Mam pojemnik,pompe glebinowa i wsz. od poczatku dziala.Nie wiem,jak masz zrobiony ten GWC?Ale u mnie jest zupelnei inna konstrukcja...Ale drenaz minimalny do gwc jest wskazany,na wszelki wypadek,a zwlaszcza tam,gdzie wody podchodza....

anpola
13-07-2009, 20:56
Ta rura to z jakiego materiału ?
Tak czy inaczej co to za pomysł ze studnia z wodą , to poco kręgi ?
Narazie nic nie płać. :wink:

No dobra nie zapłacę, ale co dalej?

Czy ktoś powie mi jak powinien być prawidłowo wykonany, może ktoś zna jakieś strony z wytycznymi albo jakimiś normami prawnymi?

anpola
13-07-2009, 20:58
Ta rura to z jakiego materiału ?
Tak czy inaczej co to za pomysł ze studnia z wodą , to poco kręgi ?
Narazie nic nie płać. :wink:


a jesli chodzi o rurę to zwykła plastikowa, bardzo podobną mam kanalizacyjną.

Zbigniew100
13-07-2009, 21:14
Przepraszam ale pomyliłem . :oops:

Może to coś pomoże
http://www.klimatyzacja.org.pl/gwc_pytania.htm

anpola
13-07-2009, 22:12
dzięki
poczytam sobie do poduszki