PDA

Zobacz pełną wersję : inwazja skorków "szczypawek"



EWA-S
13-07-2009, 19:24
w moim parterowym domu mam inwazje skorków,są wszedzie na parterze i poddaszu,w łazience sypialni itd.Jak sie tego pozbyc???????Podobno mam poszukac gniazda ale gdzie w ogrodzie w domu????? i co dalej czy to odstraszyc

wari
14-07-2009, 19:40
Skorki nie mrówki, nie mają jednego wielkiego gniazda, ale ukrywają się wszędzie, gdzie mogą się wcisnąć. Najlepiej polubić, dzięki nim mniej będzie owadów uznawanych za szkodniki w ogrodzie czy w sadzie. Dla skorków buduje się w sadach specjalne zakamarki. Najlepsza ochrona drzew bo bez chemii.

EWA-S
14-07-2009, 19:48
Wszystko to wiem, ale skorki w łózku,w kuchni to nie najmilszy owad.Nie muszę zabijac naczytałam sie sporo ale chociaż odstraszyc.Niech siedza na ogrodzie ale jezeli to one zjadly mi agrest/liscie/ to jeszcze bardziej ich nie lubie.

JoShi
14-07-2009, 23:44
ale jezeli to one zjadly mi agrest/liscie/ to jeszcze bardziej ich nie lubie.
Skorki są mięsożerne :P

EWA-S
16-07-2009, 18:00
Rzeczywiscie,przypisałam im wszelkie zło :oops:

Arabella
16-07-2009, 21:03
Skorek pospolity (Forficula auricularia) - wszystkożerny, uskrzydlony owad z rzędu skorków (Dermaptera) i rodziny skorkowatych (Forficulidae) występujący w Europie. W ogrodach poluje na liczne szkodniki m.in. mszyce i małe gąsienice, jednak niekiedy wgryza się w żywe rośliny

o ile wiem to ogrodnicy mją zdania podzielone na temat skorków dwuogoniastych :roll:

w domu rób na nie pułapki - i ewentualnie eksmituj do ogrodu, a może je wnosisz z ogrodu wraz z wysuszonym praniem?
niespecjalnie je lubię, ale jak spotkam w domu - raczej wyrzucam poza niż zabijam...

JoShi
17-07-2009, 22:18
Skorek pospolity (Forficula auricularia) - wszystkożerny, uskrzydlony owad z rzędu skorków (Dermaptera) i rodziny skorkowatych (Forficulidae) występujący w Europie. W ogrodach poluje na liczne szkodniki m.in. mszyce i małe gąsienice, jednak niekiedy wgryza się w żywe rośliny
Ale to raczej dotyczy uszkadzania owoców niż liści :)

EWA-S
17-07-2009, 22:30
A co za potwór zjadł wszystkie liscie z krzaczka zostaly tylko badyle.Wprawdzie krzaczek maly ale jak ma rosnac jak rok w rok cos robi z niego miotłe.Jutro poprosze syna aby wkleił zdjecie :evil:

JoShi
17-07-2009, 22:38
Liszki jakieś?

leoncina
23-07-2009, 13:50
Witajcie,
tak patrzę na wasze posty i się zastanawiam na plagą skorków na moim balkonie (pierwsze piętro). Pod domem jest ogród, więc mają skąd do mnie przychodzić, czasem odwiedzają inne pomieszczenia w domu. Nie przeszkadza mi to, ale.... Coś podjada liście i kwiaty klematisa, który stoi na balkonie. Na miejscu zbrodni przyłapałam tylko skorki, zarówno na płatkach jak i na listkach, i to tych młodych, ślicznie zielonych. Czyli jednak lubią zieleninę. Co z nimi zrobić? zastanawiałam się nad umieszczeniem pułapki z czymś co je przyciąga, ale co może zrobic konkurencję mojemu cudnemu klematisowi? :(