PDA

Zobacz pełną wersję : nawierzchnia pod plac zabaw



kubas
09-11-2002, 13:51
gdzie można kupić wykładzinę, która nadawałaby się na plac zabaw dla dzieci w ogrodzie (np. cegiełki z czegoś przypominającego tartan stosowane wokół zjeżdżalni w McDonaldzie) z góry dziękuję za informacje

Felek
25-11-2002, 12:57
Widzialem wiele placow wylozonych kora, swietnie zdaje egzamin

a-k-a
15-11-2006, 10:42
witam . ja poproszę pozd. ana

a-k-a
15-11-2006, 10:57
wstarczyła wyszukiwarka. pozd. ana

z_nad_morza
15-11-2006, 12:05
Znajomy zrobił sobie taki placyk przy pensjonacie. Całkiem, całkiem... :D

Cpt_Q
15-11-2006, 17:34
Obecnie coraz częściej pomagam Spółdzielnią Mieszkaniowym, firmą budowlanym oraz prywatnym osobą z całej Polski.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to zapraszam.

poczciwe z Ciebie chłopisko :D

qbek4
13-07-2009, 20:56
jak w temacie - robię sobie taki przydomowy plac zabaw. Macie jakieś namiary, albo pomysły na nawierzchnię? Chcę dac coś miękkiego w stylu placu zabaw na Pl. Wilsona - jakąś miękką gumę, piankę, czy korek - a ceny producentów powalają. 200-300 zł za metr to nie dla mnie. Macie jakieś namiary na firmy produkujące pianki, gumy czy inne takie w okilicach Wawy?

OlaK
13-07-2009, 21:35
Na piankę namiarów nie mam, ale jako, że już temat troche przerabiałam , łącznie ze sztucznymi nawierzchniami, wtrące się :-)
Ja robię swoim dzieciom plac zabaw wysypany 30cm warstwą piasku. Pod piasek mam zamiar dac jakąś xwłokninę (agro chyba - jeszcze się muszę zdoktryzować w temacie ;-) chodzi o to, żeby przepuszczało wodę) Zabawki to hustawka podwójna z OBI ze zjeżdzalnią, być może kupię piaskownicę ale chyba nie będzie potrzebna. Z biegiem czasu coś tam dzieciom jeszcze pozmieniamy.
Myślę, że piasek jest wystarczający. Raz, że ludzie stawiają w ogóle tylko na trawie, dwa (akurat w moim przypadku) podejrzewam, że trawa pod hustawką i tak się nie uchowa a dużo lepszy piasek niż błotko :)

qbek4
13-07-2009, 21:42
Na piankę namiarów nie mam, ale jako, że już temat troche przerabiałam , łącznie ze sztucznymi nawierzchniami, wtrące się :-)
Ja robię swoim dzieciom plac zabaw wysypany 30cm warstwą piasku. Pod piasek mam zamiar dac jakąś xwłokninę (agro chyba - jeszcze się muszę zdoktryzować w temacie ;-) chodzi o to, żeby przepuszczało wodę) Zabawki to hustawka podwójna z OBI ze zjeżdzalnią, być może kupię piaskownicę ale chyba nie będzie potrzebna. Z biegiem czasu coś tam dzieciom jeszcze pozmieniamy.
Myślę, że piasek jest wystarczający. Raz, że ludzie stawiają w ogóle tylko na trawie, dwa (akurat w moim przypadku) podejrzewam, że trawa pod hustawką i tak się nie uchowa a dużo lepszy piasek niż błotko :)

tia, myśmy sie i na betonie bawili i problemu nie było :)
no ale wiesz, zamarzyło mi sie, żeby zrobić dzieciakom coś odjechanego i żebym nie miał jednocześnie codziennie taczki piachu w salonie po takiej zabawie. Piasek to ja już mam, ale już ubity i wyrównany - czeka na nawierzchnię. Ponawiam więc pytanie do forumowiczów

dolabella
13-07-2009, 21:52
Ja też bawiłam się na betonie, ale na kolanach miałam ZAWSZE strupy. Niedawno odkryłam, że moje dzieci są w zasadzie pozbawione tej przypadłości.
Kilkoro znanych mi dzieci miało też wstrząsk mózgu po upadku z trzepaka, huśtawki itp. więc lepiej o nawierzchnię zadbać.

Ja najbardziej chwalę sobie jednak piasek. Bez niego dzieci będą się nudziły.
Trzeba tylko wszystko dobrze przemyśleć: wycieraczka, strefa oddzielająca od tarasu itp.

Zapraszam do galerii mojego ogrodu.

OlaK
14-07-2009, 08:26
tia, myśmy sie i na betonie bawili i problemu nie było :)
no ale wiesz, zamarzyło mi sie, żeby zrobić dzieciakom coś odjechanego i żebym nie miał jednocześnie codziennie taczki piachu w salonie po takiej zabawie. Piasek to ja już mam, ale już ubity i wyrównany - czeka na nawierzchnię. Ponawiam więc pytanie do forumowiczów

taaa... mnie się początkowo też zamarzyło... :lol: człowiek oglada te wypasione place zabaw i tyż by chciał cuś takiego koło domu. niestety te koszty... u mnie do tego plac zabaw będzie wekendowy (albo jeszcze rzadziej), więc trudno żeby był droższy od całej reszty na działce.

Jeśli chodzi o piasek w domu (jako, że mam problem na codzień :)) - podstawa to gładkie spodnie/ubrania tzn. bez kieszeni, mankietów, ozdóbek zbierających piach a jak juz dzieciaki biegają w takich z kieszeniami to odkurzacz przy wejściu, ławeczka i trzeba dzieciaki 'wytrząsać' jak tylko wejdą do domu ;-). Ale te 'gładkie' spodnie w zupełności wystarczają. Pozostaje tylko problem zapiaszczonych zabawek ale mając własny plac zabaw, można zostawiać je na zewnątrz.

qbek4
14-07-2009, 09:25
chciałem gorąco prosić o konkretne odpowiedzi w mojej sprawie.

OlaK
14-07-2009, 19:03
chciałem gorąco prosić o konkretne odpowiedzi w mojej sprawie.

hmm.. wiesz wbrew pozorom to są konkretne odpowiedzi. Namiary na firmy wykonujące sztuczne nawierzchnie na place zabaw można znaleźć w Google'u. Nie wiem czy ktoś z forum zdobył się na taki "luksus" i położyl sobie piankę czy coś innego na przydomowym placu zabaw, aczkolwiek podejrzewam, że zdecydowana większość budujących place zabaw przeszła całą drogę czyli od zchwytu nad kolorowymi gumowymi osiedlowymi placami do wysypania piaskiem swojego własnego i w końcu stwierdziła, że jednak drobny piaseczek to jest to.

Zajrzyj tu:
http://www.nawierzchnie.pl/pn-en1177.htm
Piasek 300mm - max wysokość spadania do 300cm.

Ile kasy trzeba dać, żeby to samo uzyskać kładąć gumę? Zresztą.. wszystkie gumowe place zabaw jakie znam (a znam ich sporo) w lecie przy wysokiej temp. śmierdzą i niestety nie są niezniszczalne (aczkolwiek znam głownie takie intensywnie lub bardzo, bardzo intensywnie użytkowane). A pewnie nawierzchnia na nich była droższa niż te marne 200-300 pln/m2 o których piszesz. Znam też taki ładny, osiedlowy wysypany piaskiem i pomimo, że dziecko przynosiło piasek w kieszeniach sama lubiłam na nim siedzieć.

STRASS
15-07-2009, 17:16
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo bawiących się dzieci to najlepsza jest kora dość grubo położona.
Widywałem duże place zabaw wielkości kilkunastu arów gdzie była posiana trawa,a pod huśtawkami,domkami na palach ,drabinkami była kora.
Estetycznie i bezpiecznie.

ZABRA
01-07-2010, 22:15
Odświeżam temat. Proszę o Wasze opinie i doświadczenia. Zastanawiam się nad piaskiem, trawą, keramzytem, może jakimiś kamykami. Wiadomo - wszystkie te nawierzchnie mają swoje zalety, ale też i wady. Prosze napiszcie jak sprawdzają się w praktyce. Może znacie jeszcze inne, super nawierzchnie? (w cenie nie przewyższającej stojących na niej zabawek)

Terry
02-07-2010, 12:16
Piasek ja=est najfajniejszy dla dzieci ale jak ktoś już gdieś na forum zauważył jest to też miejsce w którym koty załatwiają swoje potrzeby a to już nie ja=est takie fajne jeśli w tym miejscu bawią sie dzieci. Ja jednak myślę że dam trawę.

yarkakc
04-07-2014, 22:11
Witam. Bardzo popularne nawierzchnie stosowane u nas to granulat gumowy Sbr, pewnie widzicie to na placach zabaw... w połączeniu z klejem daj super wytrzymałą i bezpieczną nawierzchnie dla dzieciaków.

kRis1984
27-08-2014, 15:33
Mało osób wie, że nawierzchnia bezpieczna wymagana jest dopiero od 1m HIC ( tzw. wysokości upadku). Inną sprawą jest miejsce ruchu wymuszonego, czyli w miejscach takich jak ślizg, karuzela czy huśtawka - tam najtańszy nadal jest piasek. Le są też maty , które nie wymagają podbudowy i trzymają się strukturą gleby. Na tej stronie place zabaw Opole ([URL="http://funplace.pl/o-produktach/certyfikaty.[URL="http://funplace.pl/o-produktach/certyfikaty.html") jest ściąga, które części normy dotyczącej publicznych placów zabaw dotyczą nawierzchni bezpiecznej. Co ciekawe, Niemcy mają mniejsze wymagania co do publicznych placów zabaw.

grzegorz_si
27-08-2014, 18:02
Ja widziałem place zabaw wysypane grubą warstwą drobnego żwireczku składającego się z okrągłych kamyczków, bez piasku. Dla mnie wyglądało to fajnie, było miękkie, bez piachu i błota.

Olleo
23-05-2016, 10:20
A co proponujecie tam, gdzie piasek nie jest wygodny (pod drzewami, orzechami wloskimi, debem) do sprzatania?

Elfir
23-05-2016, 12:57
sztuczną trawę.

Olleo
23-05-2016, 13:24
sztuczną trawę.

Ogladalem to, ale tansza wyglada, jak zwykla zielona wykladzina, a drozsza jest drozsza, niz tzw. "bezpieczna nawierzchnia" z granulatu gumy. Jakies 25m2 czegos takiego przewyzsza koszt placu zabaw.

Elfir
23-05-2016, 13:40
skoro wolisz wygląd granulatu z gumy niż zielonej wykładziny...

Olleo
23-05-2016, 14:40
skoro wolisz wygląd granulatu z gumy niż zielonej wykładziny...

Szczerze nie wole ani jednego, ani drugiego :) Najchetniej widzialbym piasek (ale liscie i ciezko je bedzie zebrac np. kosiarka, czy chocby grabiami), kore/wiory (patrz piasek) lub trawe (ale bedzie wydeptana).

MFL Group
11-05-2017, 07:28
Polecam płytki z granulatu gumowego firmy [spam] jako bezpieczną nawierzchnię placu zabaw. Zachęcam do kontaktu.

grzegorz_si
11-05-2017, 09:06
Polecam płytki z granulatu gumowego firmy [spam] jako bezpieczną nawierzchnię placu zabaw. Zachęcam do kontaktu.
W życiu bym nie chciał żeby moje dzieci bawiły się na czynś takim.

Elfir
11-05-2017, 10:49
lepiej na betonie? :)

grzegorz_si
11-05-2017, 11:33
Lepiej na trawniku, otoczakach, piasku a nie śmierdzącej gumie czy plastiku.