PDA

Zobacz pełną wersję : przecięcięcie cegly czym?



acca5
14-07-2009, 06:32
Czym przeciąć równo cegłę aby uzyskać dwie płytki??
np chodzi mi o cegłę ręcznie formowana klinkierową.
Myślę jak by tu zaoszczędzić
cegła 2,66 a płytka na gotowo 2,44 zł

koniucorso
14-07-2009, 07:49
Jak trzeba było dociąć cegłe na równo to zawsze w ruch szła tarcza diamentowa do kamienia, ale żeby z cegieł płytki robić ? Nie wiem czy to się opłaci, dobra tarcza sporo kosztuje.
Pozdrawiam

raffran
14-07-2009, 08:18
Ciekawa proporcja cenowa.
Nasz klinkier w prawdzie chyba nie formowany recznie ale tez ladny. Za cegle wychodzi 3.55 ,a za plytke 1.19. o ile dobrze pamietam.
Jak sie walnalem to o grosze.

arturromarr
14-07-2009, 08:51
szlifierka kątowa i tarcza diamentowa, możliwe że się opłaci trzeba by oszacować ile tarcz pójdzie i czasu.

małgosia2005
14-07-2009, 09:11
Acca

spróbuj pogadać z dostawcą materiału. Ja tez mysłałam o docinaniu cegły ręcznie formowanej z powodów finansowych. zaglądnęłam na strony producentów płytek ręcznie formowanych. Ceny które zaproponowalli to kosmos.
W cegielni hofmanowskiej z której najprawdopodobniej bede brac materiał przycieli by mi ta cegłe (chciałam tam wąłsnie ręcznie formowana).


pozdrawiam gośka

acca5
14-07-2009, 10:05
No tak -w firmie tam płytka poj. kosztuje 2,41, kątowa 7,21 a ta sama cegła 3 zł - oni te pytki robią z cegły- po prostu sami ja przecinają z jednej maja dwie płytki- czyli koszt samej płytki u nich to 1,5 zł czyli koszt przecięcia cegły na dwie płytki to 2 zl.
Niby nie dużo ale jednak.

Za ile cegielnie hoffmanowska przytnie cegłę?? czyli z jednej cegły masz dwie polówki a u mnie z jednej masz dwie proste płytki i odpad- który tez od nich zakupiłam za grosze - wykorzystam je do ogrodu-mam parę palet.