PDA

Zobacz pełną wersję : Danfoss DHP



Gregorek26
14-07-2009, 07:27
Witam
co sadzicie o powietrznych pompach ciepla firmy Danfoss.

odaro
14-07-2009, 08:17
Witam
co sadzicie o powietrznych pompach ciepla firmy Danfoss.

Znasz może aktualne ceny?

Gregorek26
14-07-2009, 08:24
http://www.pl.pompyciepla.danfoss.com/Content/FFCE9706-B105-4ADB-8B89-855A7CFFED28_MNU17463774_SIT447.html

odaro
14-07-2009, 08:28
http://www.pl.pompyciepla.danfoss.com/Content/FFCE9706-B105-4ADB-8B89-855A7CFFED28_MNU17463774_SIT447.html

Jak dla mnie ceny są bardzo wysokie

Gregorek26
14-07-2009, 08:39
rynek rodzimy jeszcze nie dorosl do tego typu urzadzen!
energia odnawialna jest nadal zbyt droga! solary,pompy ciepla ,turbiny wiatrowe jest to nada nieosiagalne!
wierze ze przyjdzie taki czas ze bedzie nas na to stac! :D

Gregorek26
14-07-2009, 08:51
mam takie male spostrzezenie!
zamontowalem pompe danfosa powietrze/woda i przez przypadek wentylator umiejscowilem za garazem na zboczu takiego wzniesienia! pierwszy raz widzialem cos takiego ze pompa nie musiala krecic wentylatora bo umiejscowienie wymuszalo naturalny przewiew!
dzala rewelacyjnie!

odaro
14-07-2009, 09:37
mam takie male spostrzezenie!
zamontowalem pompe danfosa powietrze/woda i przez przypadek wentylator umiejscowilem za garazem na zboczu takiego wzniesienia! pierwszy raz widzialem cos takiego ze pompa nie musiala krecic wentylatora bo umiejscowienie wymuszalo naturalny przewiew!
dzala rewelacyjnie!

Czy dobrze zrozumiałem najpierw zainstalowałeś pompę Danfossa a teraz pytasz o opinię na temat tej pompy :)

Gregorek26
14-07-2009, 09:44
tak pytam bo zamontowalem tyko 2 i jestem ciekawy czy ktos montowal i czy ma jakies spostrzezenia!
solary to moj swiat a pompy- dopiero sie ucze!
pozdrawiam G

siemka
21-07-2009, 20:04
mam takie male spostrzezenie!
zamontowalem pompe danfosa powietrze/woda i przez przypadek wentylator umiejscowilem za garazem na zboczu takiego wzniesienia! pierwszy raz widzialem cos takiego ze pompa nie musiala krecic wentylatora bo umiejscowienie wymuszalo naturalny przewiew!
dzala rewelacyjnie!

Witaj :D
Jak sie cieszę, że znalazłem ten wątek
Od 5 dni jestem właścicielem Danfoska powietrze-woda
Na razie stoi......czeka na "głównego" majstra i uruchomienie pełną parą
Napisz proszę o swoich doświadczeniach.......co Ci sie w tej pompie nie podoba itd
Pozdrawiam serdecznie

Gregorek26
22-07-2009, 07:44
Danfoss pompa ciepla to nic innego jak szwedzka Termia! na rynku IRL postrzegana jest jako jedna z najlepszych!
Moje odczucia? latwosc montazu, fachowa pomoc ze strony producenta(w jezyku ojczystym) :D cicha praca, i jak narazie brak jakichkolwiek problemow.
Na poczatku mialem problem , zalalem instalacje plynem do solarow, a :evil: tkwi w szczegolach i nie dzalalo! trzeba napelniac plynem do pomp a nie solarow ktory ma inny sklad chemiczny. Panel sterowania bardzo prosty w obsludze. Dla mnie jest warta tych pieniedzy! Serwis na skinienie, odbieraja zawsze telefony i odpisuja na e-poczte. Klijeci nie pamietaja o mnie a to dobry znak! Jako instalator jestem zadowolony!
a dalej czas pokaze.

siemka
23-07-2009, 17:28
Danfoss pompa ciepla to nic innego jak szwedzka Termia! na rynku IRL postrzegana jest jako jedna z najlepszych!
Moje odczucia? latwosc montazu, fachowa pomoc ze strony producenta(w jezyku ojczystym) :D cicha praca, i jak narazie brak jakichkolwiek problemow.
Na poczatku mialem problem , zalalem instalacje plynem do solarow, a :evil: tkwi w szczegolach i nie dzalalo! trzeba napelniac plynem do pomp a nie solarow ktory ma inny sklad chemiczny. Panel sterowania bardzo prosty w obsludze. Dla mnie jest warta tych pieniedzy! Serwis na skinienie, odbieraja zawsze telefony i odpisuja na e-poczte. Klijeci nie pamietaja o mnie a to dobry znak! Jako instalator jestem zadowolony!
a dalej czas pokaze.

Troche mnie pocieszyłeś.....bo ostatnio na tym forum w pewnym duzym wątku......strasznie skrytykowano pomysł pompy ciepła powietrze-woda, przyznaje że troche sie boje zimy.....ale zobaczymy.....pozyjemy

JurekM
04-01-2011, 09:34
Witam!
Odnawiam wniosek i pytam.
Czy ma ktoś PC Danfoss DHP H i może coś powiedzieć na temat jej użytkowania ?
Pozdrawiam

JurekM
10-01-2011, 21:28
Chyba nikt nie używa tej pompy :(

Zigobar
22-12-2014, 16:44
Teraz po minięciu gwarancji właśnie spaliła się pompa dolnego źródła obiegu koszt 'tylko' 600zł.
W tej PC chyba znajdują się obiegówki z elektroniczną regulacją obrotów, możesz podać typ tej uszkodzonej?
Jaką cieczą masz napełnione DZ?

AdrianEH
22-12-2014, 18:45
Podsumowując myślałem że kupiłem mercedesa za kupę kasy a czuję się jak bym miał ciągle psujące się tico.



Ale dokładnie tak, kupiłeś "nowego" mercedesa. Nie zawsze marka oznacza niezawodność. Cóż pozostaje.. życzyć powodzenia w walce z pompą i serwisantami...

mar1173
22-12-2014, 19:42
Ale dokładnie tak, kupiłeś "nowego" mercedesa. Nie zawsze marka oznacza niezawodność. Cóż pozostaje.. życzyć powodzenia w walce z pompą i serwisantami...

Z ,,mercedesami " to łączy ich tylko cena i koszty serwisu tak samo jak z tymi co handlujesz. Klient wybuli kupę kasy a później zgrzyt zębów i lament. No ale te tanie mają przecież tylko COP 3,5. Nie odpowiedziałeś mi:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222825-Pomoc-w-doborze-145-m2-p-u-40W-m2-Wroc%C5%82aw&p=6697414&viewfull=1#post6697414

Tomaszs131
22-12-2014, 21:23
Widze, ze grono inwestorow borykajacych sie z pompami marki D i ich instalatorami wciaz sie powieksza. Jedni je kradna inni nie potrafia poprawnie wyprodukoweac czy tez zainstalowac. 10 tys. euro za pompe "mercedes" to duzo za duzo.
Wiele osob zapomina, iz dzisiejsze Mercedesy nie mozna porownywac do aut produkowanych przez nich 20 lat temu- przepasc. W dzisiejszych czasach Mercedesy naszpikowane sa eektronika, ktora jest zawodna. Oczywiscie nikomu to nie przeszkadza dopuki klient przyjezdza do serwisu i zostawi ciezkie pieniadze by doprowadzic samochod do ladu.

woyhen
30-12-2014, 11:28
W tej PC chyba znajdują się obiegówki z elektroniczną regulacją obrotów, możesz podać typ tej uszkodzonej?
Jaką cieczą masz napełnione DZ?

Pompa Wilo Stratos Para 25/1-7 T6 TH
Napełnione dolne źródło glikolem.

woyhen
30-12-2014, 11:46
Serwisant wymienił oczywiście na inną pompę dolnego źródła bez sterowania bo stwierdził po co sterowanie.Nie mógł jej uruchomić więc przez prawie dwie godziny wisiał na telefonie z gościem z Warszawy ,który chyba jako jedyny się na tym zna.Jak uruchomił pompę to przestała chodzić pompa obiegowa,jak w końcu ruszyła to przestał przełączać zawór na CWU.Przez dwie godziny cały czas mieszał w menu jak skończył i pojechał (wziął 1000 zł.) przestały grzać grzejniki na górze .Pompa pisze "brak zapotrzebowania na CO". Zadzwoniłem do kierownika regionalnego na WLKP to powiedział że da mi numer do tego gościa z Warszawy i on mi powie "strzałka w lewo strzałka w prawo". Jak powiedziałem że jest chyba psychiczny to stwierdził że musi skontaktować się z tym serwisantem co on tam pogrzebał i oddzwoni . Oczywiście cisza w eterze.Ogólnie porażka na całej linii a na górze zimno.

Danfoss Poland
17-11-2015, 08:16
Szanowni Forumowicze, temat jest w naszym dziale eksperckim. Chcieliśmy więc przedstawić Wam naszą nową pompę ciepła Danfossa - gruntową pompę ciepła DHP-H Varius PRO+. To nowość. Na czym polega? Nowo opracowana sprężarka sterowana przez falownik dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło.

Pompa ciepła ze sprężarką sterowaną przemiennikiem częstotliwości ma dwie zasadnicze zalety: w sposób płynny dostosowuje produkcję ciepła do bieżącego zapotrzebowania, co daje pełen komfort cieplny przy niższym zużyciu energii; ponadto umożliwia zrezygnowanie ze źródła szczytowego oraz buforów ciepła, co zmniejsza koszty inwestycyjne i upraszcza instalację. Dodatkowym atutem pomp ciepła ze sprężarką sterowaną przemiennikiem częstotliwości jest niższy prąd rozruchu. Przy podobnej mocy sprężarek zastosowanie przemiennika umożliwia obniżenie prądu rozruchu o ok. 70%. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie sieć energetyczna ma określone limity. Mniejszy prąd rozruchu i łagodny start oznacza również mniejsze zużycie elementów mechanicznych, a co za tym idzie ich dłuższą żywotność.

A co jeszcze? W układzie chłodniczym pompy DHP-H Varius Pro+ zastosowano najnowszą sprężarkę spiralną o płynnej, zmiennej wydajności uzyskując możliwość ciągłej regulacji w zakresie 15-117Hz. Między sprężarką a skraplaczem zastosowano dodatkowy “mały” wymiennik ciepła. Temperatura gazu w dodatkowym wymienniku za sprężarką wynosi często ponad 100°C i umożliwia efektywne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. W okresie zimowym za każdym razem kiedy pracuje pompa na potrzeby ogrzewania, a w okresie letnim na potrzeby chłodzenia, może zostać podgrzana ciepła woda użytkowa. Obie te funkcje mogą być realizowane jednocześnie!

Podstawowym elementem odpowiedzialnym za poziom zużycia energii i pracę pompy jest sterownik. W pompie DHP-H Varius Pro+ zastosowano nowy sterownik wraz z kolorowym i dotykowym wyświetlaczem, w którym infografika, ikony i menu są proste, przejrzyste i intuicyjne.
Zaawansowany sterownik, umożliwia podgląd i realizowanie takich funkcji jak:
- sterowanie elektronicznego zaworu rozprężnego odbywa się bezpośrednio z poziomu sterownika pompy ciepła - maksymalizacja efektywności przez pełną wymianę danych między układem grzewczym a układem chłodniczym;
- inteligentny i adaptacyjny system rozpoznawania pory roku - eliminacja przypadkowych przełączeń z trybu letniego na zimowy (również z zimowego na letni) na podstawie nietypowych i krótkich temperatur dla danego okresu;
- pełen podgląd temperatur układu chłodniczego, co umożliwia szybką diagnostykę;
- konfiguracja krzywej grzewczej dla siedmiu punktów pracy, co umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie pracy pompy ciepła do potrzeb budynku; taka konfiguracja krzywej grzewczej jest również dostępna dla obiegów podrzędnych;
- sterowanie zewnętrznym źródłem szczytowym takim, jak: kocioł olejowy lub gazowy czy podgrzewacz elektryczny;
- możliwość podłączenia pompy do Internetu i zdalne monitorowanie;
- połączenie z innymi systemami sterowania (tzw. Buliding Management System) przy pomocy protokołu komunikacyjnego Modbus;
- pomiar energii elektrycznej zużytej przez pompę

Współczynnik SCOP dla pompy wynosi 5,45. Pompa może być kontrolowana i monitorowana zdalnie za pomocą systemu Danfoss Link.

Tak wygląda nasza nowa pompa ciepła DHP-H Varius Pro+ :
337833

Zapraszamy do dyskusji, do zadawania pytań - chętnie odpowiemy.

arturrob
12-02-2016, 11:50
Witam
Ja posiadam taką pompę od 5 lat i muszę przyznać że jestem zadowolony.
Pompa pracuje i spisuje się bardzo dobrze.
Spotkałem na forum kilka niezbyt dobrych opinii leczy to są raczej teoretycy lub "coś tam słyszałem od kolegi"
Jeśli masz pytania to pisz a ja postaram się odpowiedzieć lub doradzić.

arturrob
12-02-2016, 12:12
Witam
Tak jak wspomniałem jestem od 5 lat użytkownikiem pompy ciepła DHP-8H i jestem z niej zadowolony.
Lecz teraz postanowiłem zmienić licznik na 2- taryfowy i mam pytanie co trzeba zrobić aby pompa jak najlepiej wykorzystywała 2 taryfę.
Mam już zainstalowany sterownik pokojowy i to wszystko działa.
Czy lepiej jest zwiększać stopniominuty czy lepiej zwiększać histerezę w pompie??
Proszę zasugerować jak prawidłowo powinna być ustawiona pompa aby jak najlepiej wykorzystać 2 taryfę.
PS.
Wiem że będziecie się tłumaczyć że każdy dom jest inny ale proszę o sugestie.
Pozdrawiam