PDA

Zobacz pełną wersję : cyfra+ i antena do internetu



Robak
14-07-2009, 08:54
kilka dni temu instalatorzy zamocowali przy kominie antenę do odbioru internetu oraz cyfrę+
wczoraj zauważyłem że oba urządzenia zamocowane są niemal nad kominem spalinowym
cyfra jest już nieco zabrudzona, a to zaledwie kilka dni
czy może to mieć jakieś negatywne konswkwencje dla odbioru tv albo też internetu w przyszłości? czy ma to jakieś znaczenie?

zbigmor
14-07-2009, 09:19
kilka dni temu instalatorzy zamocowali przy kominie antenę do odbioru internetu oraz cyfrę+
wczoraj zauważyłem że oba urządzenia zamocowane są niemal nad kominem spalinowym
cyfra jest już nieco zabrudzona, a to zaledwie kilka dni
czy może to mieć jakieś negatywne konswkwencje dla odbioru tv albo też internetu w przyszłości? czy ma to jakieś znaczenie?



Może mieć jeśli spaliny spowodują przyspieszoną korozję i anteny spadną.

niktspecjalny
14-07-2009, 10:00
Z jakiego paliwa ten komin odprowadza spaliny?
No nie wiem....to jakaś moda ,żeby montować anteny na kominach spalinowych?Nie miałeś innego miejsca? :roll: :roll: :wink:

Robak
14-07-2009, 10:42
gdybym budował jeszcze raz...

po pierwsze we swi nie ma kabla do internetu, jedyna możliwość to radiowo
a cyfra po prostu podłączył instalator do masztu zrobionego przez faceta od internetu

z komina idą spaliny z pieca na ekogroszek; a teraz latem palę drzewem

michcio0711
14-07-2009, 11:21
A więc nie spaliny tylko dym...

Lepiej zmienić lokalizację anten bo po paru miesiącach będą wyglądać okropnie, a po paru latach się rozlecą...

niktspecjalny
14-07-2009, 11:29
gdybym budował jeszcze raz...

po pierwsze we swi nie ma kabla do internetu, jedyna możliwość to radiowo
a cyfra po prostu podłączył instalator do masztu zrobionego przez faceta od internetu

z komina idą spaliny z pieca na ekogroszek; a teraz latem palę drzewem

Nie będę autorytetem ale widzę ,że instalatorzy idąc na łatwiznę montują właśnie na kominach wszystkie elementy internetowe,TV,sat, itp.Skoro obawiasz się ,że to przyniesie szkodę ...dla talerza ,konwertera,itp to po huk kazałeś im montować na kominie.To czy nie ma kabla a jest radiówka nie zmienia faktu ,że monter mógł zaproponować jakieś inne rozwiązanie.Skoro intensywny opad śniegu uderzając centralnie w czaszę zasłania dostęp do oglądania to spaliny,kiedyś tam oblepią talerz i też zablokują odbiór.Może wyolbrzymiam problem ale tak mi się wydaje.

raffran
14-07-2009, 11:44
A nie powinno byc tak,ze instalator stawia antene tam gdzie inwestor podciagnal kable?? Oczywiscie pod warunkiem, ze to przemyslal i zrobil to z glawa.

niktspecjalny
14-07-2009, 11:56
A nie powinno byc tak,ze instalator stawia antene tam gdzie inwestor podciagnal kable?? Oczywiscie pod warunkiem, ze to przemyslal i zrobil to z glawa.

Teraz nie ma tak wielkich strat jak zastosujemy jakąś przelotkę ,łącznik,specjalne złączki które się zarabia na końcówkach kala przedłużanego i przedłużającego.Instalator jest ja du....a o sra....ia aby podpowiedzieć inwestorowi gdzie jest najdogodniejsza lokalizacja, a skoro już inwestor puścił kable tam gdzie było mu wygodnie niech teraz instalator wykaże się i podpowie co będzie lepiej.

raffran
14-07-2009, 12:06
Zgadza sie. Tylko mysle,ze jeden instalator kladzie cala instalacje, oczywiscie w porozumieniu z inwestorem, a antene stawia juz inny instalator.
Moge sie oczywiscie mylic, ale opieram sie na swoim doswiadczeniu w tej kwestii. Jeden robil wszystkie instalacje wlacznie z ta tv-sat, ja na koncu kabli postawilem maszt a antene juz montowal kto inny, pozniej juz jak sie wprowadzilismy.

niktspecjalny
14-07-2009, 12:13
Zgadza sie. Tylko mysle,ze jeden instalator kladzie cala instalacje, oczywiscie w porozumieniu z inwestorem, a antene stawia juz inny instalator.
Moge sie oczywiscie mylic, ale opieram sie na swoim doswiadczeniu w tej kwestii. Jeden robil wszystkie instalacje wlacznie z ta tv-sat, ja na koncu kabli postawilem maszt a antene juz montowal kto inny, pozniej juz jak sie wprowadzilismy.

Przypilnowałeś i ok a ten drugi miał uproszczona sytuacje bo ten pierwszy nie popełnił faulu .W twoim przypadku obaj panowie zgrali się w czasie i tyle.Chwała im za to ,że nie "naciągli" cie na dodatkowe koszty.

raffran
14-07-2009, 12:20
Zgadza sie. Tylko mysle,ze jeden instalator kladzie cala instalacje, oczywiscie w porozumieniu z inwestorem, a antene stawia juz inny instalator.
Moge sie oczywiscie mylic, ale opieram sie na swoim doswiadczeniu w tej kwestii. Jeden robil wszystkie instalacje wlacznie z ta tv-sat, ja na koncu kabli postawilem maszt a antene juz montowal kto inny, pozniej juz jak sie wprowadzilismy.

Przypilnowałeś i ok a ten drugi miał uproszczona sytuacje bo ten pierwszy nie popełnił faulu .W twoim przypadku obaj panowie zgrali się w czasie i tyle.Chwała im za to ,że nie "naciągli" cie na dodatkowe koszty.

Gdyby tak sie stalo to wykleli by go z rodziny................szwagra znaczy

niktspecjalny
14-07-2009, 12:49
Zgadza sie. Tylko mysle,ze jeden instalator kladzie cala instalacje, oczywiscie w porozumieniu z inwestorem, a antene stawia juz inny instalator.
Moge sie oczywiscie mylic, ale opieram sie na swoim doswiadczeniu w tej kwestii. Jeden robil wszystkie instalacje wlacznie z ta tv-sat, ja na koncu kabli postawilem maszt a antene juz montowal kto inny, pozniej juz jak sie wprowadzilismy.

Przypilnowałeś i ok a ten drugi miał uproszczona sytuacje bo ten pierwszy nie popełnił faulu .W twoim przypadku obaj panowie zgrali się w czasie i tyle.Chwała im za to ,że nie "naciągli" cie na dodatkowe koszty.

Gdyby tak sie stalo to wykleli by go z rodziny................szwagra znaczy

Skąd mi to wiedzieć.Mamuniu :D :( :( :D :wink: :wink:

Robak
14-07-2009, 16:23
:evil:

lee28
14-07-2009, 19:51
kilka dni temu instalatorzy zamocowali przy kominie antenę do odbioru internetu oraz cyfrę+
wczoraj zauważyłem że oba urządzenia zamocowane są niemal nad kominem spalinowym
cyfra jest już nieco zabrudzona, a to zaledwie kilka dni
czy może to mieć jakieś negatywne konswkwencje dla odbioru tv albo też internetu w przyszłości? czy ma to jakieś znaczenie?

Zanim masz jeszcze je w jakim takim stanie to za wczasu usuń te anteny z dymowego komina, bo po sezonie grzewczym, lub w czasie możesz zostać bez telewizji internetu.

niktspecjalny
15-07-2009, 06:52
:evil:

Co się złościsz.Demontuj anteny jak ci radzą i szukaj bardziej alternatywnego lokum dla nich.Ja zrezygnowałem z komina nawet wentylacyjnego bo jest w sąsiedztwie spalinowego.Antena zamontowana jest na ścianie sporo pod kalenicą .Mam dostęp do niej z obydwu okien.Z radiówką nie masz problemu.Z C+ masz.Pytanko.Jakim sposobem szybko w zimie możesz dostać sie w razie "w" do tego komina?

Robak
15-07-2009, 13:39
dzwoniłem do dostawcy internetu i okazuje się, że jest problem bo... antena musi być "widziana" przez maszt nadajnika i podobno innej opcji nie ma jak komin; i co robić biedny człowieku :-?

a sprawa cyfry+ czy mogę zamocować ją na tymże kominie ale poniżej wylotu spalin - np 1 metr od wylotu? komin poza połać dachu wystaje ok 1,5 metra zatem jest gdzie, tylko czy to coś zmieni?

niktspecjalny
15-07-2009, 14:41
dzwoniłem do dostawcy internetu i okazuje się, że jest problem bo... antena musi być "widziana" przez maszt nadajnika i podobno innej opcji nie ma jak komin; i co robić biedny człowieku :-?

a sprawa cyfry+ czy mogę zamocować ją na tymże kominie ale poniżej wylotu spalin - np 1 metr od wylotu? komin poza połać dachu wystaje ok 1,5 metra zatem jest gdzie, tylko czy to coś zmieni?

Antena musi być widziana przez maszt nadajnika?Akurat komin to to idealne 100% miejsce?Nie wierzę ,że nie ma innej opcji.Powiedz jeszcze jakę masz śred. czaszy?

rybkin
15-07-2009, 21:13
A ja z innej beczki pytanko,mozna o namiar tego netu radiowego na terenu Ceder,bo wybieram cenowo dostawce netu.Dzieki

raffran
15-07-2009, 21:39
A ja z innej beczki pytanko,mozna o namiar tego netu radiowego na terenu Ceder,bo wybieram cenowo dostawce netu.Dzieki

Spradz,czy zalapiesz sie z zasiegiem.
http://www.netiawimax.pl/

rybkin
15-07-2009, 21:57
Niestety Netia nie dociaga do mnie :evil:

raffran
15-07-2009, 22:01
No to szkoda.
Mamy od nich WiMaxa (net i telefon) i jak dla nas jest super.