PDA

Zobacz pełną wersję : kupno mieszkania nad śmietnikiem--- Prośba o pomoc!!



kra03031981
14-07-2009, 12:58
Witam,
Znalazłem oferte sprzedaży nowego mieszkania w dosyć ciekawej cenie.
Jedyny mankament to to że pod balkonem znajdują się drzwi do pomieszczenia w którym docelowo znajdować sie będą śmietniki.
Moje pytania: Jakie uciążliwości mogą z tego wynikać? zapachy?wilgoć?
Czy warto wogule pakowąć się w coś takiego?
Może znajdzie się osoba która mieszka już z podobnym usytuowaniem smietnika i pomoże mi w podjęciu decyzji.

mpudlo
14-07-2009, 13:02
Ja nie mieszkam, ale codziennie wysypuje smieci :wink:

Nigdy bym nie chcial mieszkac nad smietnikiem - smrod, ciagle walenie drzwiami, codzienne sprzatanie, halas, smieciarka... robaki.

Masakra... wspolczuje...

kra03031981
14-07-2009, 13:17
Nie przesadzasz troche? aż tak tragicznie? no nic czekam na dalsze opinie!

ambroma
14-07-2009, 13:22
Niestety ww opinia jest sluszna :evil: Mam śmietnik obok okna kuchennego (parter), ciągle jest tam bałagan - może to trochę wina sprzątającego (a raczej niesprzątającego gospodarza), ale prawda jest taka, że wokół śmietnika zawsze coś leży lub stoi. Różne graty, torby, niektórym nie chce się nawet wrzucić do pojemika. Poza tym tzw. nurki. czyli ci co wybierają ze śmietnika różne "dobra" - buszują ciągle po nocy żeby ubiec konkurencję, przeszkadzają spać etc. Są jeszcze inne uciążliwości (robale :evil: :evil: )
Radzę zrezygnować z tej "okazji".

teco
14-07-2009, 13:26
odpuść sobie... będziesz tam mieszkać wiele lat. sprzedać to to będzie też trudno.

kra03031981
14-07-2009, 13:27
:( musze się zastanowić. W sumie ten smietnik jest tylko na 28 mieszkań i to są drzwi zamykane na klucz, ale jak naprawde będzie to niewiadomo niestety! potwierdz się przysłowie że okazji nie ma!!!

mario1976
14-07-2009, 13:32
Ja bym się nie pakował. Jesli blok jest nowy to dzisiaj ok. Ale za 3-5-10 lat ... każdy smietnik to smród, robactwo, szczury - nawet jeśli dzisiaj jest tam czysto jak w laboratorium.

wa_wo
14-07-2009, 17:51
Dodajmy firmę wywozową meldującą się np. od czasu do czasu o 4 rano (dwa razy w tygodniu). Ze smrodem bym nie przesadzał, ale może być problem

irreality
14-07-2009, 23:36
28 mieszkań to dużo śmieci. Podjedź sobie do jakiegoś osiedla w którym już mieszkają ludzie i mają wiatę na śmietnik i zobacz jak to wygląda na żywo i czy chciałbyś nad tym bezpośrednio mieszkać.

Trurl
15-07-2009, 01:31
...W sumie ten smietnik jest tylko na 28 mieszkań
To już nie śmietnik - to instytucja... :o



...to są drzwi zamykane na klucz...
to znaczy, że jak na klucz to będą wyrzucać tylko flakoniki po Channel No5 i sułar-de-paris?

zbigmor
15-07-2009, 07:45
...to są drzwi zamykane na klucz...
to znaczy, że jak na klucz to będą wyrzucać tylko flakoniki po Channel No5 i sułar-de-paris?[/quote]

Nie, to oznacza, że co któryś klient zapomni zabrać klucza wynosząc śmieci i zostawi je pod drzwiami.

mynia_pynia
15-07-2009, 07:55
Tragedia...
Oprócz ww. niedogodności jest jeszcze jedna bardzo ważna.
Śmietnik nie jest ogrzewanym pomieszczeniem, w dodatku drzwi prowadzące do niego nie są ocieplone - najczęściej są metalowe, w mieszkaniu powyżej będzie ciężko utrzymać ciepłą podłogę a co za tym idzie ciepło w mieszkaniu.

Moja koleżanka mieszka nad garażem w nowym bloku i mimo ocieplenia podłogi płaci nieporównywalnie większe rachunki niż my (2 piętro) przy takim samym metrażu i układzie mieszkań.