PDA

Zobacz pełną wersję : Salon pomóżcie



ewamin
14-07-2009, 13:40
Witam Was
http://foto0.m.onet.pl/_m/5c5b7c4bb3741c6b6b788b4f1f786320,6,19,0.jpg
Na rysunku widać nasz salon cały metraż salonu to jakieś 30m z dużym otwarciem na holl. W wykuszu ma stanąć stół. Natomiast przy opisanych ścianach (3m i 4,55 z oknem) chcemy postawić wypoczynek. No i tu zaczyna się nasz problem :roll: . Nie możemy się zdecydować co będzie lepiej wyglądało: narożnik czy może na ścianie 3 metrowej postawić sofę o wymiarach około 2m a na tej pod oknem o wymiarach 1,5m w kąt można wtedy postawić jakiś stolik czy lampę. Może Wy macie jakiś pomysł?

Marfa
14-07-2009, 16:31
Hej :)
Ja bym postawiła narożnik (taki nie regularny, z jedną dłuższą "ściana"). Dłuższa ściana naprzeciwko TV, żeby dobrze było oglądać. No a przed kanapą stolik - nie w rogu bo wg mnie nie będzie z niego łatwo korzystać i w rogu będzie wieczny syf..
Nie wiem jaki macie plan na zagospodarowanie reszty salonu, ale można by też na tej ścianie dł. 3m. postawić jakąś biblioteczkę, a kanapę przysunąć nieco w stronę TV, bo miejsca jest trochę.

To tyle - pozdrawiam

Kasia i Paweł
15-07-2009, 11:33
a ja postawiłabym dłuższą kanapę na ścianie 3m; krótszą pod oknem, a na środku duży stolik, wtedy będzie swobodny dostęp do rogu pomiędzy kanapami w celu posprzątania i wrażenie, że nie "utykasz mebli po kątach" z tym właśnie kojarzą mi się narożniki w salonach. miejsca na to jest dosyć.