PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa w 2009 .Co...



Torubal
14-07-2009, 22:42
się zmieniło w stosunku do lat ubiegłych Mam na mysli ceny materiałow , robocizny, łatwosc znalezienia ekipy do pracy ;wrocili z saksow czy nie?

Barbossa
15-07-2009, 08:55
gazet nie czytasz?
jak szukasz porad analityków, to miejsce pomyliłeś :-?

niktspecjalny
15-07-2009, 10:12
się zmieniło w stosunku do lat ubiegłych Mam na mysli ceny materiałow , robocizny, łatwosc znalezienia ekipy do pracy ;wrocili z saksow czy nie?
chciałbyś tak od razu znać odp?Anonse a tam odp.Podzwoń i popyta czy z LOOOndyny czy z Kozubszczyzny np. w lubelskiem.

labas1
15-07-2009, 10:44
się zmieniło w stosunku do lat ubiegłych Mam na mysli ceny materiałow , robocizny, łatwosc znalezienia ekipy do pracy ;wrocili z saksow czy nie?

Łatwo to znaleśc pannę do ożenku a nie ekipę :wink:

Torubal
15-07-2009, 14:47
mam w głebokim szacunku. Poczytajcie opinii ekspertow o giełdzie albo z rzeczy b przyziemnych o zdrowym zywieniu (smierc glodowa pewna bo jedni przecza drugim, a drudzy trzecim).
Dlatego pytam tych co np zaczeli budowe w zeszlym roku, a teraz kontynuują.
A jaki rejon? Ceny sie roznia i nie regionami ale wrecz czasem ulicami Pytam wiec o ogolne tendencje ;wzrost /spadek bo te sa w calym kraju takie same.
Myslimy o budowie pogranicze malopolskiego i swietokrzyskiego, ale nie sadze by np Pomorze mialo inne ceny.

ciaputek
26-07-2009, 11:56
My dopiero zaczynamy, więc nie mogę porównywać tego co było w ubiegłych latach, ale umawiając się z ekipami, odnoszę wrażenie że w Krakowie o kryzysie nikt nie słyszał. Ceny z kosmosu, a i zainteresowanie pracą takie sobie. Co prawda mamy dopiero dwie wyceny, czekamy na kolejne dwie, więc może zmienię zdanie w przyszłym tygodniu.

Torubal
26-07-2009, 12:01
to smutna prawda. Moj kuzyn spoza Krakowa zakladał w Krakowie filę duzej zachodniej firmy. Po dlugich poszukiwaniach sprowadził pracowników ze Sląska .

malka
27-07-2009, 19:14
nic sie nie zmieniło, ceny robocizny bez zmian, to co płynie do nas ze strefy € droższe (armatura, ceramika).
A dobrej ekipy nadal mozna ze świeca szukać :roll:

Mam nadzieję,że Twój kuzyn nie sprowadził sobie mojej byłej ekipy , bo z torbami pójdzie :roll:

Torubal
27-07-2009, 19:45
sprowadził pracowników ze Sląska i ze świętokrzyskiego

renjul
29-07-2009, 19:30
W porównaniu z druga połową zeszłego roku nieznacznie staniała stal i ceramika. Drewno poszło w górę, choć nie drastycznie. Zdrożały kruszywa. Ceny robocizny bez zmian. Ogólne koszty budowy się nie zmieniły - Małopolska.

Torubal
30-07-2009, 10:21
W porównaniu z druga połową zeszłego roku nieznacznie staniała stal i ceramika. Drewno poszło w górę, choć nie drastycznie. Zdrożały kruszywa. Ceny robocizny bez zmian. Ogólne koszty budowy się nie zmieniły - Małopolska.

miło,ze kogos nie gorszy moje pytanie.
Ela czyli poł Torubala
cały Torubal to Ela & Jurek