PDA

Zobacz pełną wersję : WIerzba w ogrodzie



robi77
15-07-2009, 07:43
Witam,
Mam w kącie ogrodu domek narzędziowy. Chciałem posadzić przed nim jakieś drzewko (może wierzbę) aby z tarasu domu nie rzucał sie bardzo w oczy.

Jaki gatunek wierzby byście polecili...a może posadzić inne drzewko - cos co bardzo nie "śmieci"

e'mma
15-07-2009, 12:00
Rzeczywiscie wierzba śmieci bardzo, i wiosną i jesienią, mam na myśli wierzbę płaczącą. Mam przy domu - wygląda ślicznie, rosnie pioruńsko szybko, ale do tego "śmietnika" trzeba sie przyzwyczaić. I mocno zacienia - o trawie pod nią nie mam mowy. Zajmuje też dużo miejsca - jeśli działka mała to być może za dużo. Nie żałuję że ją mam, ale na drugi raz chyba przemyślałabym , czy ją sadzić.

robi77
18-07-2009, 08:24
TO jakie inne krzewy, drzewka które ładnie maskują i w szybkim tempie rosną byście polecili ?
Może jakieś foto ?

Kapibara
18-07-2009, 11:42
Witaj,
a może krzewy jakieś? mniej śmieca a też urokliwe, szybko rosnie np tamaryszek i pęcherzyca, oczywiście wszystko zależy od tego jak zacieniony jest ten kąt i ile w nim miejsca? :wink:

berd
28-07-2009, 23:05
Witaj,
wybór rośliny zależny jest od stanowiska (cień czy słońce), od odległości w jakiej chcesz je posadzić od granicy działki oraz od nasadzeń w sąsiedztwie (kwestia estetyki ) :D
Wybór zależy również od tego z jakiego materiału jest budowla do zasłonięcia. Wierzby rosną szybko jednak zaśmiecają posesję. Jeśli nie musi być to duża zasłona jestem za pęchężnicą, dereniem, polecam też sumak (jednak mocno się rozrasta-nie każdy akceptuje taką ekspansję w ogrodzie). Można też skusić się na drzewo iglaste np. jodła koreańska... wszystko zależy od otoczenia.
Innym rozwiązaniem jest posadzenie pnącza, które zarośnie niechciany widok np. rdest "Auberta" lub któryś wiciokrzew pięknie pachnący (w sam raz przy tarasie) w czasie kwitnienia czyli VI :-?

Elfir
29-07-2009, 08:48
Wierzba "Tortuosa" lub "Erytroflexuosa" - nie są za duże, szybko rosna i mają zimą oryginalne pędy.