PDA

Zobacz pełną wersję : okna thyssen warszawa i okolice



peilin
16-12-2003, 16:17
poszukuje dobrej firmy sprzedajacej i montujacej okna z tych profili z warszawy badz okolic.
pozdrowienia

Marek K
17-12-2003, 08:30
"Tedan", Wołomin- nie polecam!!!.
Na razie czekam już 10 dni na regulację (w ramach gwarancji), wg mnie nie możliwą do zrobienia. Chyba okna są źle wykonane!!!.
Marek.

peilin
17-12-2003, 17:18
dzieki, moze ktos ma dobre doswiadczenia?

18-12-2003, 08:43
:D Masz do wyboru 75 innych systemów. Odpuść sobie THYSSEN - knoci profile - odchudza je :evil: . Co do tych okien co są problemy [te powyżej] to proszę o szczegóły - gdzie jest z nimi problem. Można reklamować - można żądać certyfikatu - można ich podać do Inspekcji Handlowej, że sprzedają wyroby [okna] bez certyfikatu :o - można mieć ekspertyzę.

Marek K
18-12-2003, 09:32
Fajnie gościu, mogę napisać, co im jest-, lecz dyskutuję tylko z użytkownikami zalogowanymi.
Bez urazy!!!, wystarczy być trochę na forum i poczytać gości, to zrozumiesz!!!.
Marek.

pchelek
18-12-2003, 12:36
:D Więc zalogowałem się. Oczekuję na pytania
Jak mam zastrzeżenia do jakiejś firmy czy do systemu, czy do jakości ekipy montażowej - to muszę się wylogować. Ci partacze mają mściwe dusze [jak mają dusze]. Po co się narażać.

Marek K
18-12-2003, 12:55
Dobra, dobra.
Na razie to wygląda tak: po obniżeniu się temperatury skrzydło okienne jest za małe- w stosunku do futryny. Ja nie widzę możliwości regulacji, jest przesunięte max..
A po prostu okno się nie zamyka, a jest coraz chłodniej.
Dziś, ok. 10 dni po zgłoszeniu usterki, dzwoniłem do firmy i nadal obiecują przyjechać, ale jest wiele przeciwności np. samochody w naprawie (mogę uwierzyć- mają stare Polonezy). No i przypomina się montarz- też mieli problemy z samochodem???.
Marek.

Becik
18-12-2003, 13:16
Thyssena sprzedaje jeszcze Budvar - również nie polecam
Ja na regulację i wstawienie brakującego uchyłu czekam już kilka miesięcy.
Żeby nie było wątpliwości - przedstawiciel z Siedlec, ale uchył mieli nam stawić ludzie z Budvaru :evil:

pchelek
18-12-2003, 13:51
:D Pytanie raz. Czy te okna nie są aby kolorowe. THYSSEN nie ma aprobaty na okna kolorowe - więc ich sprzedaż w świetle Prawa Budowlanego jest nielegalna. Każdy bowiem producent musi mieć albo certyfikat, albo deklarację zgodności z Aprobatą ITB. jak w Aprobacie nie ma okien kolorowych to siłą rzeczy nie może być ani certyfikatu ani deklaracji. Niezależnie jakie są to okna to zażądaj po pierwsze takiego dokumentu - na białe też muszą taki dokument mieć.
Pytanie dwa - czy mają usztywnienia w ramach - można sprawdzić wykrywaczem metali albo magnesem. Przyłożyć wykrywacz do ramy - jak jest usztywnienie to zapiszczy.
Pytanie trzy - jak gęsto są rozmieszczone zaczepy i okucia - nie powino być więcej jak 70 cm
Pytanie cztery - jak jest mocowane - powinno być z każdej strony w tym na dole i na górze. Po bokach okna po trzy mocowania, drzwi balkonowe mocowania cztery. Po jednym mocowaniu dół i góra.
Pytanie pięć. Jak są uszczelnione - pianka czy tynk.
Pytanie sześć - jaka firma zrobiła te okna.
Jeszcze raz. Zażądaj certyfikatu zgodności z aprobatą - muszą mieć [albo deklarację zgodności].
Wygląda na to, że albo w tych oknach nie ma usztywnień, albo są za wiotkie, a jak okno jest kolorowe to jest tylko do wymiany [kolor wymaga mocniejszych usztywnień].
Jak jesteś w stanie to zmierz suwmiarką grubość ścianki zewnętrznej [przez otwór odwadniający. Grubość powinna wynosić 2,8 mm. jak jest cieńsza to jest to odchudzony profil -co THYSSEN robi powszechnie [Można to robić, ale musi być na te "odchudzone" okna aprobata.
Pchelek

peilin
18-12-2003, 16:57
Ktos polecil mi okna thyssen, widze, ze wiele osob nie uwaza nich za najlepsze. Czekam wiec na propozycje, ktore sa lepsze. Inetresuja mnie okna biale,plastykowe w przyzwoitym standardzie, beda monowane w mieszkaniu, zamiast drewnianych skrzynkowych, ktore sa ladne, ale niestety strasznie sie rozlatuja.
pozdrawiam

wariat
20-12-2003, 13:05
Ciekawe dlaczego Pchełek tak nadaje na Thyssena??
Może ma w tym jakiś interes??
A tak poza tym montuje okna thyssena o 6 lat I nic sie znimi nie dzieje,może w tamtym przypadku jest wadliwy montaż??
Może rama jest rozciągnięta (sprawdź szerokość ramy czy jest na całej wysokości równa), skrzydło jest duże nie ma podkładek miedzy szybą a skrzydłem i robi się wklęsłe, może szablon do zawiasów przestawił się pracownikowi. Może motażysta był piekarzem?? Jest wiele przyczyn źle pracującego okna, ale nie musi to być wina profila(powiedział bym że sam profil ma najmnieszy wpływ na źle zamykające sie okna.
Pozdrawiam