PDA

Zobacz pełną wersję : ŚWIERK SREBRNY USYCHA_RATUNKU!!



DaroR
15-07-2009, 21:20
witam szanowne grono forumowiczów
od pnia usychają mi gałązki świerku srebrnego. Świerk jest już spory ma około 4-5m (15lat)
Będę wdzięczny za wszelkie rady
Pozdrawiam
DaroR

11małgosia
16-07-2009, 09:34
One podobno tak mają... :(

__Aneczka_
16-07-2009, 15:54
mój świerk srebrny też usychał i właściwie spisałam go na straty ale poradzono mi aby wsypać do ziemi wokół korzenia mikoryzy do iglaków i jakiś cud...ale świerk odżył. Przyznam, że mocno się zdziwiłam. Nawet czubek, który był już mocno zaschnięty zaczął rosnąć. Także może spróbuj z mikoryzą.....życzę powodzenia:) Pozdrawiam.

Pinus
16-07-2009, 16:07
... poradzono mi aby wsypać do ziemi wokół korzenia mikoryzy do iglaków i jakiś cud...ale świerk odżył.
Mało prawdopodobne aby ta mikoryza mu pomogła, ale skoro stał się cud to... :wink:
...

DaroR
16-07-2009, 21:23
dzieki za radę, spróbuję z tą mikoryzą, może mu pomoże

Mirek_Lewandowski
17-07-2009, 17:51
Zapewne jak kadzidło... a może by się dowiedziec, czemu usycha?

DaroR
19-07-2009, 12:24
Zapewne jak kadzidło... a może by się dowiedziec, czemu usycha?

zupełnie nie wiem co ma Pan na myśli

el-ka
19-07-2009, 14:10
Zapewne jak kadzidło... a może by się dowiedziec, czemu usycha?

zupełnie nie wiem co ma Pan na myśli

Znaczy, ze ta mikoryza to w ogóle ściema (teraz taka modna !), czy nie w tej sprawie pomaga ?
Jak poznać czemu usycha takie duże drzewo ?

Mirek_Lewandowski
19-07-2009, 15:57
Usychają, bo ciemno w środku (proces naturalny)
Usychają, bo przędziorek żre.
Usychają, bo wlazł świerkowiec większy.
Usychają bo mu źle, znaczy z przyczyn fizjologicznych.
Wybierz sobie odpowiedź. Albo daj fotkę i porządnie opisz, bo szkoda czasu.

Amelia 2
20-07-2009, 08:00
U mnie było podobnie z olbrzymim wiekowym świerkiem srebrnym, a chodnik pod nim był mokry co wskazywało chyba na mszyce więc opryskiwałam go co 2 tygodnie ile sięgnęłam preparatami robalobójczymi. Nadal żyje, górę i boki ma ładne ale w środku wyłysiały już pozostał :( Co do mikoryzy, to jestem za. Przesadzałam w ub. roku póżną wiosna, gdy zaczęły juz intensywnie rosnąć kilka dużych iglaków i pod każdy dawałam szczepionkę i nie tylko że wszystkie się przyjęły to w tym roku mają przyrosty dużo większe i grubsze niż w poprzednich latach :wink:

__Aneczka_
23-07-2009, 15:12
pozwolę sobie zauważyć, że ja w swoim poście nie zachwalam 100% skuteczności mikoryzy.....miałam problem ze świerkiem, powoli ginął, podsypałam i po paru tygodniach widzę poprawę, odżywa i ma się całkiem nieźle. Co było powodem, jaka choroba? Nie mam pojęcia... jak coś może pomóc to dlaczego nie spróbować??? Ot, taka moja była rada....może pomoże, czego DaroR życzę:):)

Kuna
05-08-2009, 10:03
Świerk ma płytki talerzowy system korzeniowy . Więc w czasie suszy a szczegolnie jak drzewko jest małe ma kłopoty z dostepem do wody . Grzyby mikoryzowe poprawiają pobieranie wody i substancji odrzywczych z gleby .
Niby niewiele a może właśnie to mikoryzowanie pomogło .