PDA

Zobacz pełną wersję : Czy "kule piorące" to sposób nabijania ludzi w but



cieszynianka
16-07-2009, 00:43
Czy ktoś z szanownych Forumowiczów miał do czynienia osobiście z takim wynalazkiem:

http://neovita.com.pl/kula-pioraca-eco-magic-ball-do-prania-bez-proszku-p-157.html

Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to sposób na wypranie kieszeni kupującego to ustrojstwo :o

Na jakich zjawiskach fizycznych i chemicznych może polegać działanie :o

Jakoś nic mi się nie nasuwa, a i pora nieco późna, więc moje styki nie zwierają w ramach szarej substancji :oops: :lol:

Jeśli ktoś widział, jeśli ktoś wie, to bardzo proszę o informacje :wink:
Jeśli byłaby to prawda :D

elutek
16-07-2009, 05:15
http://forum.muratordom.pl/ekokule-ktos-tego-uzywa-do-prania,t101607.htm?highlight=ekokule

cieszynianka
16-07-2009, 08:08
Dzięki Elutku, nie znalazłam tego wątku :oops:

Foojara jestem :roll:

Przeczytałam tamten wątek, ale nikt używający się nie zgłosił, a ostatni post z października 2007.

Może od tego czasu ktoś miał jakieś doświadczenia z takimi wynalazkami.
Jeśli jest taki ktoś tp proszę o wiadomość, bo bardzo mnie to ciekawi :wink:

JoShi
17-07-2009, 22:56
Może od tego czasu ktoś miał jakieś doświadczenia z takimi wynalazkami.
Jeśli jest taki ktoś tp proszę o wiadomość, bo bardzo mnie to ciekawi :wink:
Skoro nikt się nie odezwał, to albo nikt się nie dał nabrać, albo wstydzą się przyznać.

Przeczytałam opis działania. Włos mi się na głowie zjeżył. A najbardziej jestem ciekawa skąd to promieniowanie się pojawia.

cieszynianka
18-07-2009, 13:45
Znajomi zamówili kule, ale nie do rpania, tylko do zmiękczania, zamiast płynu wrzuca się je w ostatnim cyklu płukania.

Jak coś będzie już wiadomo, to napiszę :wink:

oxa
24-07-2009, 16:33
kulki do zmiękczania nabywam od jakiegoś czasu 8) Mam problem z płynem do prania, to znaczy moje maluchy mają :roll: żadne zapachy nie wchodzą w grę, więc mam kulki :lol:

Przez jakiś czas prałam tylko w proszku, strzelałam jak cholera, :lol: wszystko się elektryzowało :D Kupiłam jeżyki na próbę, jakieś grosze na all kosztowały i jest nieźle chyba :lol: Nie pamiętam jak to było po płukaniu w płynie :lol: ale rzeczy się nie elektryzują (teraz wrzucam 3 :D ) Moim zdaniem z 3 lepiej, ale mam pojemną pralkę - 7,5 kg. I tak się kręcą do dzisiaj :lol:

Jeśli chodzi o kulę do prania to jak na razie zrobiłam test na takiej dużej białej za jakieś 16 czy 26 pln i ta jestt do bani, :lol: po kilku praniach kulki ze środka zniknęły :lol: jeśli chodzi o dopieralnośc to na kolorowych nie było widać a na bialych było :lol: były niedoprane :lol: co prawda testowałam na skarpetkach, no ale my ganiamy w domu bez kapci i jest piesa, więc i test był ciężki do zdania. Korcą mnie te zielone, ale na razie nie ma kasy na rzeczy zbędne :lol:

cieszynianka
03-08-2009, 22:25
Dzięki za wiadomość. Ze znajomymi się jeszcze nie widziałam, bo dopiero dzisiaj wróciłam. Jak się czegoś dowiem, to dam znać :wink:

bratki
05-08-2009, 10:59
Ze znajomymi się jeszcze nie widziałam, bo dopiero dzisiaj wróciłam.

i jak było?
:)

cieszynianka
05-08-2009, 11:11
Ze znajomymi się jeszcze nie widziałam, bo dopiero dzisiaj wróciłam.

i jak było?
:)

Pięknie, pod róznymi względami: słonecznie i gorąco, morze cieplutkie, zgrane i wesołe towarzystwo, a uciążliwości podróży i inne drobne mankamenty zrekompensowane pozostałymi atrakcjami :D

bratki
05-08-2009, 11:39
cieszynianko, opowiedz więcej wewątku właściwym :)

cieszynianka
05-08-2009, 18:02
cieszynianko, opowiedz więcej wewątku właściwym :)

Ok, na razie robię kolejne pranie, po trosze pakuję rzeczy do przeprowadzki, ale z pewnością zdam relację :wink:

kalio
01-02-2012, 15:36
I jak to z tymi kulami jest ???

jangcy
22-03-2012, 07:59
Artykuł na wikipedii niestety o angielsku
http://en.wikipedia.org/wiki/Laundry_ball
Generalnie: jedna wielka ściema.

january168
19-06-2012, 20:00
Od mniej więcej 3 miesięcy używam takiej kuli.

Moje spostrzeżenia:
- przy mało zabrudzonym praniu można się obejść bez proszku;
- przy brudniejszym praniu dodaje się ok. 1/3 normalnej ilości proszku;
- przy praniu białej bielizny trzeba dodać sody;
- po wypraniu rzeczy są miększe i mniej się elektryzują niż z normalną dawką proszku;
- zużycie proszku spadło ok. 4-krotnie, co przy cenie kuli ok. 100 zł sprawia, że u mnie czas zwrotu na inwestycji jest równy 3 miesiące (trwałość kuli wynosi ok. 2 lat).

Pzdr.

Piosk
21-06-2012, 08:14
Dużo ich sprzedają na zakupach grupowych.. Gdyby były dobra chyba ich sprzedaż byłaby wyższa...

Mieczysław71
01-07-2012, 16:07
Od mniej więcej 3 miesięcy używam takiej kuli.

Moje spostrzeżenia:
- przy mało zabrudzonym praniu można się obejść bez proszku;
- przy brudniejszym praniu dodaje się ok. 1/3 normalnej ilości proszku;
- przy praniu białej bielizny trzeba dodać sody;
- po wypraniu rzeczy są miększe i mniej się elektryzują niż z normalną dawką proszku;
- zużycie proszku spadło ok. 4-krotnie, co przy cenie kuli ok. 100 zł sprawia, że u mnie czas zwrotu na inwestycji jest równy 3 miesiące (trwałość kuli wynosi ok. 2 lat).

Pzdr.

Potwierdzam powyższe twierdzenia, mimo mojego początkowego sceptycyzmu. Używam(y) kul już od roku i jestem z nich zadowolony. Trochę inaczej wygląda u mnie rachunek ekonomiczny, bo kupiłem kulę w sklepie internetowym z kieszenią w nazwie - koszt kuli = 39 zł brutto.

...teraz powoli zaczynam dojrzewać do kupna orzechów piorących :)

Pawel777
25-02-2014, 12:32
Fajną i szczerą recenzję po 3 latach użytkowania znajdziesz tu: http://drogeria-ekologiczna.pl/o-produktach-eko-drogeria-internetowa/item/39-kule-do-prania-ecozone-wrazenia-po-3-latach-uzytkowania.html

Dla jednych jest to dobry wynalazek dla innych nie.

doodles
27-02-2014, 09:07
Ja do prania używam środków typu Nikwax

gahan
27-02-2014, 14:42
Gdzieś, kiedyś czytałam,że orzechy można ( kilka sztuk) ugotować , a uzyskany wywar przelać do spryskiwacza i myć blaty kuchenne, płytki, płytę indukcyjną-gazową. Resztę wywaru przetrzymywać w lodówce, max miesiąc. To istotne szczególnie dla alergików i osób uczulonych na składniki zawarte w detergentach.

Wywar można wlać do prania zamiast proszku - przy niezbyt zabrudzonych rzeczach, ale niektórzy narzekali na nieciekawy zapach prania po wyjęciu z pralki.

ekonoma
02-03-2014, 17:28
Ja do prania używam środków typu Nikwax

A to nie są środki typowo do odzieży termicznej?

blueflue
04-03-2014, 09:45
Do odzieży termicznej, kurtek przeciwdeszczowych, do obuwia, do włókien syntetycznych, polarów, skóry itp.