PDA

Zobacz pełną wersję : Wsółczynnik wi, certyfikacja



martusiaha
16-07-2009, 09:02
Mam pytanie..
czy istnieje jakaś podstawa prawna, która zmusza elektrociepłownie/dystrybucje ciepła sieciowego do podawania do publicznej wiadomości współczynnika wi??

Dzwonie dziś cały dzień do elektrociepłowni z pytaniami i jedyne co słysze to " ooo matko boska" ;/

zbigmor
16-07-2009, 09:18
Mam pytanie..
czy istnieje jakaś podstawa prawna, która zmusza elektrociepłownie/dystrybucje ciepła sieciowego do podawania do publicznej wiadomości współczynnika wi??

Dzwonie dziś cały dzień do elektrociepłowni z pytaniami i jedyne co słysze to " ooo matko boska" ;/



A ja bym chciał się doszkolić. Co to jest współczynnik wi?

martusiaha
16-07-2009, 11:09
wspoolczynnik nakladu nieodnawialnej energii pierwotnej.
pytanie skierowane do certyfikatorów :wink:

zbigmor
16-07-2009, 12:01
wspoolczynnik nakladu nieodnawialnej energii pierwotnej.
pytanie skierowane do certyfikatorów :wink:


A chodzi o współczynnik papierowy, czy rzeczywisty? Swego czasu dość jawną informacją było, że elektrociepłownie w celu poprawienia tego współczynnika zakupowały (tylko na papierze) surowce palne odnawialne tylko, aby poprawić rzeczony współczynnik.
Jestem wścibski i ciekawi mnie po co komuś ta wiedza? oczywiście nikt nie musi odpowiadać. :)

martusiaha
16-07-2009, 12:55
wlasnie licze charaktersytyke dla budynku we wroclawiu. chcac to robic rzetelnie staram sie zdobyc wi dla ichniej elektrocieplowni. z ec trojmiejskimi nie ma takiego problemu. swego czasu podaly do publicznej wiadomosci ich wi i po temacie.