PDA

Zobacz pełną wersję : Aerogarden - znacie to?



mikeelrapido
16-07-2009, 13:49
Hej,
Przeczytał ostatnio na forum Castoramy o pewnym nowym, ciekawym wynalazku - Aerogarden. To taki sprzęt składający się z doniczki (ale bez ziemi) i lampy, który nam mówi, jak podlewać w nim zasadzone rośliny, jakich nawozów dodawać itd. Rośliny w nim rosną dwa razy szybciej niż w ziemi. Ciekawie to wygląda na filmach na youtube (wystarczy wpisać Aerogarden) ale mnie zastanawia, czy to jest możliwe, aż taki wzrost roślin?
Pozdrawiam!

Mirek_Lewandowski
16-07-2009, 15:29
Na szybki wzrost to Papa Smerf miksturę stworzył... i przez przypadek Krakukasa wyhodowali :D

mikeelrapido
17-07-2009, 09:00
:)) Nie no pytam serio, obejrzyj na youtube.com filmy z tym związane i przekonaj się, jak szybko rosną rośliny. Zastanawia mnie też, czy taka lampa jak jest zastosowana byłaby do nabycia i można by swój warzywniak wesprzeć takim światłem..

mikeelrapido
21-07-2009, 10:34
Nikt nic nie wie? No dobra, ja w takim razie wrzucam linka do filmików zebranych do kupy i opisanych na blogu. Oto link:
http://www.castorama.pl/blog/powietrzny-ogrod184/
Znalazłem w jednym ze sklepów z gadżetami to, kosztuje taka niewielka wersja około 600 zł, zastanawiam się, czy warto to nabyć. Boję się, że cały sekret tkwi w tych nawozach, że to jakaś chemia, a lampa pomaga w niewielkim stopniu.

Elfir
21-07-2009, 10:46
ten areogarden to nie jest jakas odmiana uprawy hydroponicznej?

G.N.
21-07-2009, 10:54
....Znalazłem w jednym ze sklepów z gadżetami.... No własnie :lol:

..posiada specjalny program, który informuje właściciela o tym, jak często powinien on podlewać swoje roślinki, kiedy dodawać nawóz..
Pierwsze pytanie które się nasuwa to czy nie mógłby sam podlewać, dodawać nawóz (btw nie chce myśleć z czego ten nawóz się składa)
Odpowiedź brzmi nie mógłby, bo nie było by cudownego efektu. A tak poinformuje Cię że trzeba podlać o 9:30, potem 23:55, a następnie o 3:12.
O 9:30 byłeś w pracy a o 3:12 spałeś i nie podlałeś na czas, to twoja wina że roślinka nie rośnie jak na filmiku.

mikeelrapido
21-07-2009, 14:36
No dobra, to sa argumenty przeciw. A lampa? Tak swoją drogą nie wiem dlaczego nie posiada to to systemu autonawadniania, przecież to nie jest jakaś wielka filozofia.

G.N.
21-07-2009, 21:31
No lampa jak lampa pewnie trochę UV trochę podczerwieni, obstawiam że halogen bez filtra UV
Wystaw roślinkę w dobrze nasłonecznione, ciepłe miejsce. Zapewnij wysoką wilgotność, regularnie podlewaj nawozem plus stymulatorami wzrostu i od kwietnia do września będziesz mieć podobne efekty. Zimą nie bo naturalnego słonka u nas mało.
Gadżet, trochę drogi, ale trafiają się bardziej absurdalne gadżety

mikeelrapido
22-07-2009, 12:18
Gadżet dla laików jednym słowem. A już myślałem, że to jakaś rewolucja w ogrodnictwie.

Pinus
22-07-2009, 15:44
Należy spodziewć się dalszych "rewolucyjnych wynalazków" , skoro są chętni do ich kupowania :wink: :D :D
..

mikeelrapido
23-07-2009, 15:49
Chętni i nieświadomi, jak ja. Faktem jest, ze jeśli ktoś to kupi i nagle okaże sie, że roślinki mu rosną, bo sam sobie udowadnia, że nie wyrzucił kasy i stara się, podlewa i dba o roślinki, to będzie później znajomym rozpowiadał o tym jakie to wspaniałe. Tak to działa.