PDA

Zobacz pełną wersję : podlkad pod lateksowa



qwertyk
16-07-2009, 14:15
sciana byla malowna rok temu dekoralem akrylit w teraz chce polozyc latekoswy bondex. czy musze klasc farbe podkladowa ? bondex nie ma zadnych podkladowych czy w takim razie nic nie klasc czy polozyc np sniezke grunt? rok temu byla tez kladziona gladz potem gruntowana i malowana ale sciana slabo przyjmowala. czy podklad ma byc lateksowy czy akrylowy ?

remx
16-07-2009, 21:47
Bondex ma podkład. Nawet taki kupiłem do Bondexu lateksowego. A nazywa się Primer.

qwertyk
17-07-2009, 00:01
wydawalo mi sie ze on jest do blachy drewna itd. czy uzywanie podladu innej firmy jest niewskazane ? myslalam te o pomalowaniu 2 razy tym podkladem sniezki a potem bondex albo tikurilla. ten podklad jest tani i pozwolil by mi zabic kolor scian przed nowym jasniejszym kolorem

tokas
17-07-2009, 19:30
Grunty stosuje sie aby nowa warstwa farby lepiej "przyczepiła" sie do obecnej
Podkłady stosuje sie aby wyrównac chłonnośc podłoza i aby nowa zwiekszyc wydajnosc nowej farby.

Rezi
17-07-2009, 20:05
2 razy tym podkladem sniezki a potem bondex albo tikurilla. ten podklad jest tani i pozwolil by mi zabic kolor scian przed nowym jasniejszym kolorem
pierwsze malowanie gładzi gipsowej jednak lepiej farba akrylowa z dobrym gruntem
na to śnieżka grunt która również wyrówna strukturę podłoża

qwertyk
17-07-2009, 21:33
no gladz to rok temu byla robiona na nia grunt i akrylowa dekorala. teraz chce bondex lateksowy i zastanawiam sie
1. czy mozna nie dac zadnego podkladu
2,czy mozna dac podklad innej firmy niz farba
3. bede pigmentowac farbe lateksowa wiec ogolenie boje sie wszystkiego..

Rezi
18-07-2009, 00:07
no gladz to rok temu byla robiona na nia grunt i akrylowa dekorala. teraz chce bondex lateksowy i zastanawiam sie
1. czy mozna nie dac zadnego podkladu
2,czy mozna dac podklad innej firmy niz farba
3. bede pigmentowac farbe lateksowa wiec ogolenie boje sie wszystkiego..

1. można
2. można
2. słusznie