PDA

Zobacz pełną wersję : Panele podłogowe Viktoria z Barlinka



jurasz
17-12-2003, 08:52
Czy są tutaj jacyś szczęśliwi (lub nie) użytkownicy tego panelu podłogowego i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami?
Mieliśmy już kupować panele laminowane - teraz bardzo nam się spodobał właśnie panel Viktoria jesion (trzeba przyznać że na wystawce wygląda on ładnie i naturalnie).
Dodam że panele mają iść na poddasze użytkowe - czyli pokoje dziecinne, sypielania, korytarz. (Na dole parkiet i terakota).

Piotr

Kingaa
17-12-2003, 09:07
Hej,
Mamy w mieszkaniu panele Barlinka dębowe, od prawie 4 lat. W domu chcemy takie same :D Wyglądają bardzo ładnie, nie robią się szpary, powłoka jest twarda, naprawdę trzeba się wysilać, żeby uszkodzić.
Problem był tylko z położeniem, dużo trudniej i ciężej niż laminowane, poza tym pióra i wpusty nie były zbyt dobrze wykonane i czasem trzeba się było porządnie namęczyć, żeby je ładnie złożyć. Ale może poprawili trochę jakość?
Podsumowując: kładzenie ich to męczarnia, ale efekt taki, że warto :D

jurasz
17-12-2003, 11:38
Hej,
Mamy w mieszkaniu panele Barlinka dębowe, od prawie 4 lat.
Dzięki za odpowiedź. Nadmienię jeszcze, gwoli precyzji, bo nie wszyscy o tym wiedzą, że panele Viktoria to dość nowy produkt barlinka.
Jest inny od desek barlineckich i ma być tanią alternatywą dla tanich paneli laminowanych (w efekcie kosztuje 45 zl).
Taki panel ma 7mm grubości, jest na płycie HDF i posiada cieniuśką warstwę drewnianej okleiny, którą podobno można regenerować.
Opis na stronie: http://www.barlinek.com.pl/_pl/index.php?p=viktoria
Podejrzewam że Ty piszesz o produkcie barkiet(deska barlinecka), który ma inną grubość i strukturę, czy mam rację?

Kingaa
17-12-2003, 13:56
No faktycznie, miałam na myśli deskę barlinecką, nawet nie wiedziałam, że mają taką nowość, myślałam, że to nazwa jakiejś serii czy cuś... Trzeba będzie to obejrzeć, jakby okazało się, że nas nie będzie stać na deskę, co jest dość prawdopodobne :(