PDA

Zobacz pełną wersję : szpachlowanie



guliwer67
16-07-2009, 20:50
witam serdecznie :( ekipa konczy wlasnie szpachlowanie. jak dokladnie sprawdzić jakosc ich pracy? czy powinni po szpachlowaniu pomalowac ściany aby znależc wady?pilne!!

ravic
16-07-2009, 20:59
witam serdecznie :( ekipa konczy wlasnie szpachlowanie. jak dokladnie sprawdzić jakosc ich pracy? czy powinni po szpachlowaniu pomalowac ściany aby znależc wady?pilne!!

Podobno wszystkie nierówności po szpachlowaniu najlepiej widać własnie po malowaniu więc powinnni zagruntować i raz pociągnąc farbą. Tak mi powiedział znajomy, który robi wykończeniówkę i przyszedł zobaczyć jak mi ekipa zrobiła poddasze

guliwer67
16-07-2009, 21:08
dzięki za radę. czy takie malowanie należy do ich obowiązku? czy mieści się w "operacji''szpachlowanie?

cieszynianka
16-07-2009, 21:10
dzięki za radę. czy takie malowanie należy do ich obowiązku? czy mieści się w "operacji''szpachlowanie?

Zależy na co się z nimi umawiałeś :roll:

guliwer67
16-07-2009, 21:14
niestety, umowa dotyczyła scian 10zl/m2,o malowaniu nie wspominałem

annecy
16-07-2009, 21:22
niezależnie czy szpachlowali poddasze czy ściany , można neonówką czy tam ultrafioletem przyłozyć i poświecić i wyjdą boby....

ja tam zażyczyłem sobie malowanie po skończonej pracy za dodatkową kasę i po pierwszym razie sam widziałem , że nie było idealnie i poprawiali sami po sobie z uśmiechem na buzi............... :lol: oni sami tego nawet nie widzą aż nie pomalują....


pozdr

cieszynianka
16-07-2009, 21:28
niezależnie czy szpachlowali poddasze czy ściany , można neonówką czy tam ultrafioletem przyłozyć i poświecić i wyjdą boby....

ja tam zażyczyłem sobie malowanie po skończonej pracy za dodatkową kasę i po pierwszym razie sam widziałem , że nie było idealnie i poprawiali sami po sobie z uśmiechem na buzi............... :lol: oni sami tego nawet nie widzą aż nie pomalują....


pozdr

Bo to na prawdę trudno dokładnie ocenić. Po malowaniu - wychodzi jak na dłoni :lol:

michalmayday
16-07-2009, 21:42
Najlepiej świecić z boku halogenem i popatrzeć na ścianę, albo brać takich malarzy którzy zrobią całą pracę czyli szpachlowanie + malowanie,czasami się zdarzy ze nawet jak jest idealnie pod halogenem po pomalowaniu "na raz" wyjdzie gdzieś malutka dziurka albo coś podobnego i wtedy robi się wyprawkę, tylko ludzie nie zapominajcie że człowiek to nie maszyna i zawsze może coś wyjść ! Najlepiej poczytać normy

Tomek 70
16-07-2009, 22:35
Najlepiej świecić z boku halogenem i popatrzeć na ścianę, albo brać takich malarzy którzy zrobią całą pracę czyli szpachlowanie + malowanie,czasami się zdarzy ze nawet jak jest idealnie pod halogenem po pomalowaniu "na raz" wyjdzie gdzieś malutka dziurka albo coś podobnego i wtedy robi się wyprawkę, tylko ludzie nie zapominajcie że człowiek to nie maszyna i zawsze może coś wyjść ! Najlepiej poczytać normy



Podpisuję się pod tym

FlashBack
16-07-2009, 23:23
Najlepiej świecić z boku halogenem i popatrzeć na ścianę, ...! Najlepiej poczytać normy



Podpisuję się pod tym
Pod czym? Widziales szpachlowanie w/g powyzszego?, za podana kwote to musi byc jakis filantrop.

Tomek 70
17-07-2009, 18:48
witam serdecznie :( ekipa konczy wlasnie szpachlowanie. jak dokladnie sprawdzić jakosc ich pracy? czy powinni po szpachlowaniu pomalowac ściany aby znależc wady?pilne!!


Po szpachlowaniu powinni sami wszystko przetrzeć i "wybiałkować", następnie sprawdż całość prac przy użyciu halogenu lub żarówki świecąc pod odpowiednim kątem ( najlepiej wieczorem, gdy jest ciemno) jeżeli są nierówności, mnóstwo cieni, kresek lub dziurek to powinni wszystko poprawić tak aby z czystym sumieniem zarobić te 12-15 zł za m2 ( więcej za taką usługę nie płać, ale mniej też nikt nie weźmie, ponieważ będzie to porządnie wykonana praca)
sprawdź również wszystkie rogi :wink:


FlashBack, czy teraz może być :lol:


Pozdrawiam