PDA

Zobacz pełną wersję : ochrona przed hałasem



jaskul
17-07-2009, 15:22
mam taki problem tył mojej działki graniczy z drogą powiatową która hałasuje :( chce sie od tego odgrodzić na razie mam siatke z żywopłotem ale to nic nie daje.
Problem 1 w planie zagospodarowania wpis zakaz ogrodzeń betonowych od strony ulic.
Sąsiad 2 lata temu wybudował murek ;) z pustaków keramzytowych taki na 4 metry z hakiem ;) za murkiem żywopłot i siatka jak u mnie wiec do ogrodzenia ma od tego murku jakiś metr. Przez 2 lata nikt sie do niego nie przyczepił murek obrósł roślinnoscią i prawie go nie widać. Gdy go zapytałem o niezgodność z planem stwierdził ze zawsze to można nazwać elementem architektury ogrodowej - ogrodzenie ma z siatki i żywopłot. I tak sobie to trwa.
Czy jak wybuduje element architektury ogrodowej z płyt betonowych o wysokosci 2 czy 2,5 metra w odległosci metra odogrodzenia to bedzie to wielkie złamanie tego zapisu z planu czy tylko troche.
Jak walczyć z hałasem??

frykow
17-07-2009, 21:02
Ja tak przewrotnie trochę napiszę, że wybuduj ten mur z silikatów tudzież innego maxa - to nie beton, więc nie będą ci mogli nic zarzucić. :)

A trochę poważniej - być może jakiś parkan drewniany też by spełnił swoją rolę. Tylko większy kłopot z utrzymaniem, niż solidnego muru. Ale jednocześnie parkan chyba ładniejszy.