PDA

Zobacz pełną wersję : gąsior - problem z dopasowaniem



Guliwerka
18-07-2009, 16:18
Robię dach z dachówki creatona kera pfanne (tzn. wykonawca mi robi :)). Dach ma nachylenie 35 stopni. Problem w tym że po położeniu szczotki a na nim gąsiora - szczotka wystaje więcej niż powinna. Widać szczotkę na całej jej wysokości i część plastiku. Powstaje wrażenie że gąsior jest za mały (za płytki).

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? W sklepie powiedzieli mi że do tego modelu dachówki jest tylko jeden rodzaj gąsiora. Wykonawca twierdzi że też pierwszy raz spotkał się z takim problemem a wydaje się że jest dobrym fachowcem gdyż widziałam inne dachy przez niego zrobione - są ok.
Może ktoś wie w czym tkwi problem?

Pozdr.
Guliwerka

raffran
18-07-2009, 19:42
Mamy ta sama dachowke tylko dach 45st i nie bylo problemu z gasiarami.
Moze masz jakas fotke?

Guliwerka
18-07-2009, 19:55
Niestety nie mam fotki.

Ale tak sobie myślę może szczotki są mniejsze i większe ? U nas ewidentnie jak się przyłożyło szczotkę do gąsiora to wystawał plastik tak jakby gąsior był za mały albo szczotka za duża.

maciej747
19-07-2009, 06:37
Problem w tym że po położeniu szczotki a na nim gąsiora - szczotka wystaje więcej niż powinna. Widać szczotkę na całej jej wysokości i część plastiku. Powstaje wrażenie że gąsior jest za mały (za płytki).


Guliwerka:

Może łatę kalenicową masz za nisko? Szczyt gąsiora powinien się na niej opierać. Może taśma jest do innej dachówki - zaglądnij do katalogu. W najgorszym wypadku zrób zakładkę na łacie kalenicowej.

Maciej

sacha
19-07-2009, 11:27
Robię dach z dachówki creatona kera pfanne (tzn. wykonawca mi robi :)). Dach ma nachylenie 35 stopni. Problem w tym że po położeniu szczotki a na nim gąsiora - szczotka wystaje więcej niż powinna. Widać szczotkę na całej jej wysokości i część plastiku. Powstaje wrażenie że gąsior jest za mały (za płytki).

Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem? W sklepie powiedzieli mi że do tego modelu dachówki jest tylko jeden rodzaj gąsiora. Wykonawca twierdzi że też pierwszy raz spotkał się z takim problemem a wydaje się że jest dobrym fachowcem gdyż widziałam inne dachy przez niego zrobione - są ok.
Może ktoś wie w czym tkwi problem?

Pozdr.
Guliwerka

Nie piszesz jakiej szerokości i długości jest ta szczotka - podobno są od 12 cm - popatrz tutaj - http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/systemy---kompleksowe-rozwiazania/system-wietrzenia-dachu-hpi,7048_1767.ht
i tutaj
http://www.dachy.info.pl/hpi-polska-sp.-z-o.o.html

Guliwerka
19-07-2009, 12:20
@maciej747
Dzięki za porady. Na pewno się przydadzą.


@sacha
Dzięki ale podany pierwszy link u mnie nie działa (error 404) natomiast drugi już przejrzałam i jestem coraz mądrzejsza w tym temacie :) . Jeszcze trochę a będę ekspertem :)


Dzięki Wam ustaliłam że mam za dużą szczotkę do gąsiora a to wszystko przez mój "profesjonalny" sklep specjalizujący się w sprzedaży dachówek, który pomylił się po raz trzeci i sprzedał mi coś co do niczego się nie nadaje i nie pasuje do reszty elementów.

Pozdr.
Guliwerka

sacha
19-07-2009, 12:54
[quote="Guliwerka"]
... ustaliłam że mam za dużą szczotkę do gąsiora a to wszystko przez mój "profesjonalny" sklep specjalizujący się w sprzedaży dachówek, który pomylił się po raz trzeci i sprzedał mi coś co do niczego się nie nadaje i nie pasuje do reszty elementów.

tutaj
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/systemy---kompleksowe-rozwiazania/system-wietrzenia-dachu-hpi,7048_1767.htm

Też tak miałem - trzeba brać sprawy w swoje ręce i dużo czytać na te tematy, a profesjonalizm to ... czasem się zdarza - pozdrawiam.

Andrzej Wilhelmi
20-07-2009, 00:04
Zastosowanie szczotki to jedno z najgorszych rozwiązań! Tylko taśma! Pozdrawiam.