PDA

Zobacz pełną wersję : gazownia odstąpienie od umowy



flatronka
19-07-2009, 08:19
dzień dobry

cały czas się zastanawiamy i mamy dylemat gaz czy pompa ciepła. Podpisaliśmy już umowę z gazownią i dokonaliśmy wpłaty na przyłącze którego jeszcze nie ma. Jak myślicie można tą umowę zarwać i odzyskać włożone w to pieniądze bez dodatkowych sankcji karnych?

pozdrawiamy

Rezi
19-07-2009, 08:54
a co jest w umowie i warunkach ogólnych ?

ewajacek
20-07-2009, 22:03
Myślę, że będzie to ciężka przeprawa :-?
Ze swojego doświadczenia wiem, że ten monopolista niechętnie odstąpi od tzw. poniesionych kosztów. Miałem już trochę z nimi do czynienia, próbowałem rozwiązać umowę i odzyskać kasę, gdy okazało się, że nie będę mógł przeprowadzić gazociągu przez skrawek działki sąsiada. Działkę tą i tak kiedyś będzie musiał przeznaczyć na projektowaną już drogę gminną, ale idzie w zaparte i już. Pisałem do gazowni pisma, że nie mogę uzyskać służebności tego właśnie kawałka działki, pisałem raz, drugi w końcu jak do mnie dotarło, że pacjent najnormalniej wali mnie w rogi napisałem pismo do gazowni o rozwiązanie umowy. I co? I nic. Rozmowa z kierownikiem działu przyłączeń była zupełnie bezcelowa. Z pozycji silniejszego na koniec pan powiedział, że mogę iść do sądu. Nieźle, co?
Reasumując przepadło 5000 zł.
Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia
Jacek