PDA

Zobacz pełną wersję : Irga zimozielona



Anna Broc
19-07-2009, 17:08
Gdzie mona kupic Szczecinie lub Warszawie irgę zimozieloną, może ktoś niedawno kupował i może podpowiedzieć ? Dziękuję, :lol: :lol:

zaba_gonia
19-07-2009, 21:11
Gdzie mona kupic Szczecinie lub Warszawie irgę zimozieloną, może ktoś niedawno kupował i może podpowiedzieć ? Dziękuję, :lol: :lol:

oj nie wiem czy gdzieś taka unikatowa :wink: rosline znajdziesz :lol:

nikka55
19-07-2009, 21:42
Może po prostu autorka pytania pomyliła rośliny i nie o irgę tu chodzi?

Pinus
19-07-2009, 22:19
Gdzie mona kupic Szczecinie lub Warszawie irgę zimozieloną, może ktoś niedawno kupował i może podpowiedzieć ? Dziękuję, :lol: :lol:

oj nie wiem czy gdzieś taka unikatowa :wink: rosline znajdziesz :lol:
Nie jest unikatową w Polsce :) Jest kilka odmian zimozielonych irg.
Nie wiem gdzie można je kupić w Szczecinie ale myślę, że powinny tam być w każdym punkcie sprzedaży krzwów.
..

Anna Broc
20-07-2009, 08:07
1.
Irga Dammera 'Major'
Cotoneaster dammeri 'Major'
Płożący się po ziemi krzew z zimozielonymi, błyszczącymi liśćmi. Dorasta do około 10 - 15 cm wysokości i 1 - 1,5 m szerokości. Kwiaty białe w maju, następnie liczne, jasnoczerwone owoce.
Dobrze rośnie na żyznych, wilgotnych glebach. Tolerancyjna co do stanowiska. Doskonała roślina okrywowa do ogrodów przydomowych i parków.

2.
Cotoneaster radicans "Eichholz" - Irga płożąca "Eichholz"
Zimozielona szybko i płasko rosnąca do 25 cm. odmiana irgi, o zwartym pokroju. Liście zielone, błyszczące. Kwiaty białe V-VI. Owoce pomarańczowoczerwone, ozdobne. Zalecana do płaskich zazielenień, obsadzania skarp.

To tylko dwa fragmenty opisow w internecie, tak w internecie jestmnóstwo na ten temat, w sklepie wlasnie na wiosnę była ale jeszcze bez llistków.
Cóż, szukam dalej. :) Dziękuje

zaba_gonia
20-07-2009, 08:26
Gdzie mona kupic Szczecinie lub Warszawie irgę zimozieloną, może ktoś niedawno kupował i może podpowiedzieć ? Dziękuję, :lol: :lol:

oj nie wiem czy gdzieś taka unikatowa :wink: rosline znajdziesz :lol:
Nie jest unikatową w Polsce :) Jest kilka odmian zimozielonych irg.
Nie wiem gdzie można je kupić w Szczecinie ale myślę, że powinny tam być w każdym punkcie sprzedaży krzwów.
..

przecież wiem ze nie jest... :lol: to był taki "zarcik" :)

annab11
21-07-2009, 10:54
Duży wybór irg jest w Żabieńcu pod Warszawą - tuż za Piasecznem, kierunek Góra Kalwaria. Kupowałam tam irgi ok. miesiąc temu.

Anna Broc
21-07-2009, 17:40
Dziękuję annab11, widziałam dzisiaj w Grodzisku ale mimo podpisu na sadzonce Eicholz podobno nie jest zielona zimą, tak powiedziała pani na podstawie obserwcji, więc chyba pomylili podpis. POza tym sklep w A.Krakowskiej 197/199 odpowiedizał że mają w sprzedazy.

Elfir
22-07-2009, 08:12
Irgi Dammera (Cotoneaster dammerii), Irgi wierzbolistne (Cotoneaster saicifolius), irgi szwedzkie (Cotoneaster suecicus) sa zimozielone. Ale jeden warunek - odpowiednia wilgotnośc gleby i lekki półcień do cienia oraz niezbyt sroga zima. W przeciwnym wypadku gubią liście mniej lub bardziej.