PDA

Zobacz pełną wersję : Okucia obwiedniowe G-U czy Maco?



Snaker
17-12-2003, 15:46
Mam pewien dylemat. Nie długo kupuję okna drewniane Meranti Wiktorczyk lub Igies&Igies. Jedna firma stosuje okucia Maco a druga G-U. Czy ktoś z szanownych grupowiczów mógłby mi doradzić, które są leprze. Info na temat producentów też mile widziane.

tdxls
18-12-2003, 12:55
Na to jest leprze to trudno odpowiedzieć.

muminek
18-12-2003, 13:36
Okucia maco jak również G-U są podobnej klasy. Odnośnie firm produkujących okna, o ile mi wiadomo żadna z nich nie ma aprobaty na swoje okna a co za tym idzie jej okna nie były sprawdzane. W przypadku okien meranti bardzo ważny jest materiał z jakiego one zostały wykonane. Proponuję dowiedzieć się od któergo dostawcy(hurtownika) firmy pobierają drewno(klejonkę). Meranti na naszym rynku jest bardzo zróżnicowane pod względem jakości, a więc proponuje to sprawdzić. Producent powinien również we własnym zakresie sprawdzać każdą dostawę materiału, ponieważ materiał o małej gęstości czyli poniżej 400 kg/m3 nadaję się tylko na śmietnik. O ile mi wiadomo to tylko parę firm(dostawców klejonki) zbadało swój materiał:
-DLH
-Rogemann
... a może jeszcz inni o których nie wiem.
decyzja należy do Ciebie. Oby nie była tylko bardzo droga.
pozdr.

pete
28-12-2003, 08:42
Zarówno G-U jak i Maco są podobnej klasy raczej średniej.
Obecnie podobno ( tak mówi większość dealerów okien) najlepsze są Siegenia oraz Roto.
Pozdro