PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można kupić samowolę budowlaną???



leszek_g
20-07-2009, 08:35
Witam
Mam do kupienia pewien domek wiejski z działką. Cena jest dobra, jest jednak pewien minus: dobudówka wybudowana bez pozwoleń. Domek dwu izbowy poszerzono o dodatkowy pokój z pom. gospodarczym i łazienką. Nie ma ich w księdze wieczystej, na planach. Co z tym można zrobić? Czy da się to wyprostować po umowie kupna wspomaganej kredytem, czy może obecny właściciel powinien się tym zająć przed sprzedażą? Miał ktoś podobne doświadczenia?
Proszę o poradę
Pozdrawiam

KonAn
23-07-2009, 21:51
Oczywiście ,że można kupić taką nieruchomość.Musisz mieć jednak świadomość, że wszelkie konsekwencje prawne spadną na ciebie, nie ma tłumaczenia, że to nie ja dopuściłem się samowoli.Znam taki przypadek.Musisz zorientować się czy jest możliwość i na jakich warunkach finansowych legalizacja samowoli.Gdy to ustalisz to będziesz wiedział, czy skóra jest warta wyprawki.Nie ma znaczenia kto to zrobi (legalizację) obecny właściciel ,czy ty.Lepiej jednak wiedzieć na czym się stoi i kupić zalegalizowaną budowle.

Flanker
04-08-2009, 14:14
musisz ustalić kiedy wykonana została dobudówka - w starym czy nowym prawie (PB)

leszek_g
16-03-2010, 19:19
Dzięki
Zrezygnowałem z tego, znalazłem coś innego o czym w nowym wątku-też problem.