PDA

Zobacz pełną wersję : Furtka - elektrorygiel z pamięcią?



michalp
20-07-2009, 09:20
Witajcie,

Furtkę zakupiłem jakiś czas temu, ale dopiero teraz uruchomiłem domofon i... okazało się, że elektrozamek jest chyba z pamięcią, czy jak to się nazywa? Włączam przycisk otwarcia, puszczam, a furtka nadal otwarta i dopiero - gdy jeszcze raz otworzę i zamknę, zamyka się...

Czy można tę pamięć jakoś wyłączyć? Czy tylko wymiana elektrozamka?

Michał

mery26
20-07-2009, 14:23
raczej wymiana (lub zaklejenie "jezyczka" w elektrozamku)
dlaczego chcesz wymieniać-przecież to dobra sprawa-dajesz impuls otwarcia i nie "brzęczysz" aż gość zdecyduje się wejsc. Chyba że ktoś się bawi elektrozamkiem :lol:

michalp
20-07-2009, 14:28
Według mnie to złe rozwiązanie, ponieważ np. dam impuls, a gość nie wejdzie, bo przypomni sobie, że coś ma jeszcze w samochodzie, a potem krzyknie, że musi na chwilę do sklepu pojechać...

Generalnie - może zaistnieć sytuacja, że furtka będzie otwarta przez dłuższy czas i nikt o tym nie będzie wiedział.

Michał

niktspecjalny
20-07-2009, 15:01
Wersja z pamięcią, bez blokady - "funkcja pamięci" pozwala na sterowanie elektrozaczepem przez podanie krótkiego impulsu napięciowego, po ustaniu którego stan otwarcia zaczepu podtrzymywany jest przez czujnik mechaniczny, aż do momentu otwarcia drzwi. Po zamknięciu drzwi zaczep samoczynnie się blokuje.
W przypadku gdy osoba wchodząca ma dalszą drogę do drzwi, wówczas impuls podany z domowego unifonu utrzymuje w stanie otwarcia zaczep do momentu wejścia (otwarcia drzwi) lub gdy osoba wychodząca z pomieszczenia chce je opuścić bez użycia klucza, np. wciskając przycisk w unifonie.
UWAGA! Jeśli drzwi nie zostaną otwarte zapadka pozostanie cały czas w stanie odblokowanym - a więc drzwi również.

Można wyłączyć czy nie....?

Martinezio
20-07-2009, 15:23
Można wyłączyć czy nie....?
Hmm... To chyba pytanie do producenta elektrozamka, ew. serwisanta? :-?
Skąd my, bidoki, możemy wiedzieć, co Ty masz za zamek? Szklaną kulę strasznie ciężko dostać :-?
A może to funkcja domofonu jest, a nie zamka? Co na to instrukcja montażu/obsługi?
RTFM nic nie wnosi do tematu? ;)

niktspecjalny
20-07-2009, 17:15
Można wyłączyć czy nie....?
Hmm... To chyba pytanie do producenta elektrozamka, ew. serwisanta? :-?
Skąd my, bidoki, możemy wiedzieć, co Ty masz za zamek? Szklaną kulę strasznie ciężko dostać :-?
A może to funkcja domofonu jest, a nie zamka? Co na to instrukcja montażu/obsługi?
RTFM nic nie wnosi do tematu? ;)

Jak zapewne zauważyłeś cytat to cytat i pochodzi właśnie ze strony o takim produkcie.Podałem go dla informacji autora wątku i tych ,którzy ewentualnie poradzili sobie z ową pamięcią.Ja takowej nie posiadam.Szklanej kuli też nie kupisz na rynku.Ona jest dla tych którzy doskonale wiedzą jak wnieść do topiku RTFM 8) 8) 8)

mery26
21-07-2009, 07:50
Wersja z pamięcią, bez blokady - "funkcja pamięci" pozwala na sterowanie elektrozaczepem przez podanie krótkiego impulsu napięciowego, po ustaniu którego stan otwarcia zaczepu podtrzymywany jest przez czujnik mechaniczny, aż do momentu otwarcia drzwi. Po zamknięciu drzwi zaczep samoczynnie się blokuje.
W przypadku gdy osoba wchodząca ma dalszą drogę do drzwi, wówczas impuls podany z domowego unifonu utrzymuje w stanie otwarcia zaczep do momentu wejścia (otwarcia drzwi) lub gdy osoba wychodząca z pomieszczenia chce je opuścić bez użycia klucza, np. wciskając przycisk w unifonie.
UWAGA! Jeśli drzwi nie zostaną otwarte zapadka pozostanie cały czas w stanie odblokowanym - a więc drzwi również.

Można wyłączyć czy nie....?
sam sobie odpowiadasz na pytanie-jest czujnik mechaniczny (mały element metalowy "zapadka", który naciska "jezyczek" zamka-jak zamknięta furtka). Nie wyłączysz-chyba że mechanicznie-zakleić, uciąć.

niktspecjalny
21-07-2009, 09:16
Czy można tę pamięć jakoś wyłączyć? Czy tylko wymiana elektrozamka?
Autor właśnie pyta czy można czy nie..... :roll:
mery26 dając ten przykład nie ja chciałem sobie odpowiedzieć tylko dać pod myślenie czy w tego rodzaju urządzenia istnieje w ogóle możliwość wyłączenia takiej blokady.A nóż widelec ktoś FM sobie z tym poradził.Miało być lakonicznie a wyszło aż za dużo tego odpowiadania.