PDA

Zobacz pełną wersję : Czerwone ranty czarnej dachówki



tacim
20-07-2009, 10:52
Witam mam pytanie co robicie z czarną dachówką która w koszach ma czerwone boki. Zamalowac to ???

tacim
20-07-2009, 20:15
No co jest ziomy nikt nie ma czarnej dachówki (nie ma takich debili jak ja) ???

cieszynianka
20-07-2009, 20:27
No co jest ziomy nikt nie ma czarnej dachówki (nie ma takich debili jak ja) ???

Chyba nie :roll:

pablitoo
20-07-2009, 20:30
Witam mam pytanie co robicie z czarną dachówką która w koszach ma czerwone boki. Zamalowac to ???

Ja mam brązową - też może być ?? :lol:

- ceglaste krawędzie po cięciu dachówek zamalowywałem zimną angobą tego samego koloru co dachówka .

mynia_pynia
20-07-2009, 21:03
Zapytaj się dekarzy, jak się nazywa to mazidło. Ja mam dach grafitowy i wszystkie przycięcia dachówek, zarówno przy oknach dachowych jak i przy załamaniach wynikających z konstrukcji dachu są zamalowane jakimś preparatem koloru czarnego.

m.trybulec
31-07-2009, 13:52
W miejscach cięć dachówki dekarz powinien nałożyć angobę na zimno w kolorze odpowiadającym barwie dachówki. Wymienione angoby powinna mieć hurtownia, która sprzedała dachówkę. Angoba naprawcza jest roztworem farby akrylowej. Prawidłowo rozcieńczona powinna zachować swój wygląd przez co najmniej kilkanaście lat.

Wirecki
31-07-2009, 20:21
U mnie zostało czarno-czerwono. Dekarze powiedzieli, że można pomalować, ale po kilku latach wsystko spłynie... Nie weryfikowałem nigdzie tej opinii. Nie przeszkadza mi ten czerwony....

noag
31-07-2009, 22:13
My do antracytowej dorabialiśmy odpowiedni kolor w mieszalni farb wybierając farbę do betonu i ceramiki