PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorystyka i styl. Pomóżcie, proszę



alfa36
21-07-2009, 00:31
Nigdy nie urządzalam mieszkania/domu, ale od zawsze bylam niezdecydowana. Urządzanie zaczeło mnie wciągać, ale z kolei muszę liczyć sie ze zdaniem małża, ktory odwrotnie niż ja zawsze wie czego chce i co mu się podoba (ale niekoniecznie mi). Ale do rzeczy. A rzecz dotyczy kuchni: jest mala (7m) otwarta na salon, będą w niej polozone płytki drewnopodobne woodentic kolor brown i jest okno w kolorze zloty dąb. Zaplanowalam bialą kuchnię, a małz zaakceptowal tylko i wylącznie lakierowany na wysoki polysk mdf (czy jak to się zwie), szare boki (widoczne tylko przy oknie), szary blat i z tegoż blatu panel na scianie (zamiast płytek). Blat zwie sie aluminium i ma tez taki kolor i zastanawiam się, czy na scianie nie dac go tylko trochę a reszte miejsca pod meblami pomalowac (jakaś farba do mycia?) Sciany w kuchni chcę pomalować farbą duluxa egipska bawełna lub jakimś odcieniem brązu, zeby komponowalo z podlogą i oknem). No i teraz dylemat pierwszy: jakiego koloru sprzety kupić? Wolalabym nie miec stalowego zlewozmywaka (teraz mam taki, nie ma kto go myć). No i czy ta wizja kuchni pasuje do otwartej kuchni? Co z salonem? W salonie poki zaplanowana taka sama podloga jak w kuchni (i w korytarzu i w wiatrolapie), więcej nic...A wogóle to urzeczona jestem szarościami, stąd ten szary blat w kuchni, namiastka szarości, a i szare uchwyty. Mam nadzieję, ze ktoś przebrnał przez ten post. Dodam, ze im bliżej do podjęcia decyzji, tym większy mam mętlik w glowie.

jaksie
21-07-2009, 07:47
Oczywiscie, ze taka wizja kuchni pasuje do kuchni otwartej na salon. Nie dawałabym wąskiego paska nad blatem, będziesz meić resztę zachlapaną, a wszytskie farby zmywalne też mają swoje ograniczenia.

Ja do białej kuchni lakierowanej wybrałam zlewozmywak biały ceramiczny.

W salonie powinnaś pójść moim zdaniem w szarości ożywione jakimś kolorem.

hipocotam
22-07-2009, 08:58
kilka firm (PYRAMIS, TEKA) produkuje zlewozmywaki z konglomeratów w kolorach trochę metalicznych - mogą się ładnie komponować z blatem"aluminium"

przy czym mają one proste, nowoczesne kształty