PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego i jak - ?ciany dzia?owe poddasza?



pik33
18-12-2003, 10:40
Zastanawiałem się nad: płytami promonta i konstrukcją z gk.

Co byście doradzili? A może jeszcze co innego?

No i jeszcze pytanie: gdzie można znaleźć opisy - jak je budować z tych materiałów? No i do tych co je już robili - na co zwrócić uwagę, żeby nie schrzanić?

Ściany te będę stawiał sam, z ew. pomocą rodziny...

Waco
18-12-2003, 17:38
u mojego wujka robilismy takie scianki z plyt G-K.wyszly bardzo ladnie,praca jest prosta jak drut-kazdy to potrafi!

pik33
19-12-2003, 08:58
Jak robiliście? Jakaś konstrukcja z profili i do tego gk? czy inaczej?

Waco
20-12-2003, 09:26
dokladnie tak-konstrukcja z profili,w srodku welna zeby wygluszyc i ocieplic i na to regipsy.robi sie to szybko i sprawnie,kondstrukcja jest lekka.koszt nie jest za duzy,obejdzie sie bez pomocy fachowcow.potrzeba tylko wkretarke i cos do ciecia profili(my cielismy szlifierka katowa)praca jest wybitnie latwa,nie ,ma co dramatyzowac.nam,3 prawie laikom poszlo bez trudu.

Jasiu
20-12-2003, 13:22
Z narzędzi potrzeba:
* wiertarka z wiertłem do betonu
* 2 wkrętarki (albo jedna z dwoma akumulatorami)
* nożyce do blachy (profili się nie tnie fleksą - jakby kogoś to interesowało to mogę wyjasnić dlaczego)
* poziomica 2 metrowa
* 2-3 miarki 3-5 metrowe
* parę ołówków
* nóż do cięcia płyt (ala jakiś porządniejszy niż plastikowy)
* tarka do szlifowania regipsów

Materiały to:
* profile UW i CW
* płyty "zwykłe", "woda" i "ogień"
* taśmy, narożniki, szpachle, itd...
* wkręty fosfatowane z gwintem do blachy "pchełki", 35 i trochę 50
* kołki rozporowe - wystarczą "szósteczki"

Praca nie jest ciężka i dosyć "tolerancyjna" - w zasadzie każdy błąd można naprawić, więc nie ma co się stresować jeśli coś pójdzie trzoszkę nie tak. Potrzeba do tego dwu ludzi.

W sieci jest sporo poradników On-Line (np.: rigips, nidagips, knauf - dodaj www. i .pl tam gdzie trzeba :)) W składach budowlanych leżą stosy poradników i broszurek pt.: jak to zrobić :)

Zrobiłem już sporo amatorskich konstrukcji gipsowych.

Wady są zasadniczo 2:
1. Izolacyjnośc akustyczna mizerna
2. Ścianę z GK łatwo uszkodzić (np.: niosąc drabine, cy_cuś ?)