PDA

Zobacz pełną wersję : częsciowe ocieplenie domu - czy warto???



Andrzej_78
21-07-2009, 21:28
Witam,
buduje dom w system gospodarczym, staram się niektóre rzeczy robić samemu. Miałem taki plan (ze względu finansowych/organizacyjnych) zeby zrobić częsciowe docieplenie domu, tzn. ekipa położyła by styropian i siatkę z klejem, bez kładzenia ostatniej warstwy tynku. Moim celem jest to, żeby móc w zimie w ocieplonym domu szpachlowac ściany i robić jakieś inne rzeczy. Zacząłem szukać ekipy do docieplenia, jedna z nich twierdzi że szkoda robić elewację na "raty", lepiej poczekac i zrobić wszystko na raz. Twierdzą że nie będzie problemu ze szpachlowaniem, bo mogę sobie wstawić do środka jakiś piecyk i to wystarczy. Tylko nie wiem czy takie nieocieplone ściany nie będą mi w zimie przemarzać i będzie w środku za zimno na szpachlowanie? Czy ktoś z forumowiczów robił jakieś prace w zimie bez ocieplonych ścian?, np. szpachlowanie, kładzenie płytek, instalacja wodna. Ścianę mam zrobioną z maxa.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam

panda
21-07-2009, 21:51
....... szkoda robić elewację na "raty", lepiej poczekac i zrobić wszystko na raz. Twierdzą że nie będzie problemu ze szpachlowaniem, bo mogę sobie wstawić do środka jakiś piecyk i to wystarczy.
Jasne że szkoda :) , trzeba 2 razy rusztowania przywozić i rozstawiać.
Ogrzać zawsze łatwiej ocieplone. Instalacje to i przy -20 można robić ale nad szpachlowaniem to bym się poważnie zastanowił.

sql
21-07-2009, 22:38
tym bardziej, że koszt dołożenia struktury zaraz po siatce będzie raczej niewielki - jak będziesz chciał to robić osobno, to spodziewał bym się najmarniej 30-40% więcej - ekipie się nie będzie chciało przyjechać na takie częściowe roboty potem...

Andrzej_78
22-07-2009, 07:05
Jeśli chodzi o położenie tynku, to koszty sie zwiększą o cenę rozłożenia rusztowania, czyli w ok 2zł na metr kwadratowy, obiecali że przyjadą.
Tylko problem jest z tym szpachlowaniem, nie wiem bez ocieplenia dam rade w zimie tak ogrzać domek żeby móc szpachlować?

pawelo_pl
22-07-2009, 07:27
Ocieplaj - ja tak zrobiłem i wcale założenie pucu i malowanie nie wyszło drożej od normalnie 15 zł/m2. Ja dawałem na siatkę klej nie szary a biały - z daleka nie widać, że dom nie ma pucu ...

Andrzej_78
22-07-2009, 08:13
Dobry pomysł z tym klejem :D , a jakeij firmy był ten klej??

pawelo_pl
22-07-2009, 08:18
Zabij mnie nie pamiętam - zdaje się że był ciut droższy od szarego ...