PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż podbitki z drewna



robertwrzesinski
21-07-2009, 23:38
Witam,
Chciałbym wykonać podbitkę z drewna. Czy można wykonać ruszt z profili C aluminiowych i zamontować deski na wkręty. Proszę o poradę

Zbigniew100
22-07-2009, 07:45
Oczywiście ,że tak :)

robertwrzesinski
22-07-2009, 08:49
Witam,
Skoro można wykonać stelaż aluminiowy do podbitki z drewna to może ktoś ma złoty środek w jaki sposób zamaskować łby wkrętów bez dodatkowych listew maskujących, gdyż w moim przypadku profile nie mogą być zamontowane skrajnie (przy murze oraz przy okapie), ponieważ nie uzyskałbym odpowiedniego konta podbitki.
Proszę o opinie
Pozdrawiam
Robert

m.k.k
22-07-2009, 08:59
Ten profil to na pewno aluminium?
Odnośnie wkrętów, fachmani starej daty wiercili szerszy otworek ok. 1 cm, tam wpuszczali wkręt, a może gwóźdź (starej daty byli :D ) po czym wbijali drewniany korek. Ale robota upierdliwa, no i dechy były grube (tak ze 3,5 cm). Do podbitki z lekkich deseczek to pewnie pomocne nie będzie :cry:

raffran
22-07-2009, 09:05
A nam wlasnie koncza drewniana podbitke, ale mocuja ja do drewnianego stelarza.

Mały Mariusz
22-07-2009, 17:28
To może wiercić tak żeby łepek wkreta sie schował w deske i zaszpachlować :-?

pblochu
22-07-2009, 17:55
Dobrać wkręt z małym łbem stożkowym lub soczewkowym i z powłoką zbliżoną do koloru drewna
czarne nikną na ciemnym drewnie
żółty ocynk lub mosiądz na kolory jaśniejsze to oczywiście w drewno jak nie da się wkręcić poprzez wpust . W aluminium skręt z łbem stożkowym otwór normatywny przy czym część stożka wejdzie (wciśnie się) w drewno. Proponuje Wkręty z gniazdem ampolowym A2 ładnie licują cię z satyną

robertwrzesinski
23-07-2009, 08:27
Witam,
Dzięki za porady!
Próbowałem przez wpust lecz łeb śruby jest za szeroki i lekko wyszczerbia wpust a poza tym pióro nie wchodzi do końca. Można by było nawiercić małe otworki w wpóstach, ale mam obawy czy taki montaż utzyma deskę. Jakie to są wkręty z gniazdem ampulowym? Może link do stronki lub jakaś fotka
Pozdrawiam

ZŁoty Róg
23-07-2009, 09:29
Jak dasz wkręty pięknie w szeregu to wyjdzie nawet"ozdobnie". Ja najpierw po szablonie nawiercałem podbitke wiertełkiem fi 2.8 bo na kraju deseczki wkręt by ją mógł rozłupać. Tak się do tego przykładałem, a tak szczerze mówiąc,to teraz mi się nawet głowy nie chce podnieśc żeby to podziwiać. Ot cała rzeczywistość.

robertwrzesinski
23-07-2009, 11:30
Czy ktoś montował metodą wkręcania w wpust tak żeby nie było widać łebków?

ochockim
23-07-2009, 12:00
Czy ktoś montował metodą wkręcania w wpust tak żeby nie było widać łebków?

Spóbuj może kupić spinki do paneli plastykowych (jeżeli podbitkę masz na pióro-wpust) można spróbować. Ja kupowałem te spinki do mocowania paneli plastykowych, mocuję się w między stelażem a wpustem, przybija na małe gwoździki i trzyma :wink:

ubek
23-07-2009, 12:47
Jak dasz wkręty pięknie w szeregu to wyjdzie nawet"ozdobnie". Ja najpierw po szablonie nawiercałem podbitke wiertełkiem fi 2.8 bo na kraju deseczki wkręt by ją mógł rozłupać. Tak się do tego przykładałem, a tak szczerze mówiąc,to teraz mi się nawet głowy nie chce podnieśc żeby to podziwiać. Ot cała rzeczywistość.
Popieram, w całości tego się nie zauważa.

Marek-B
23-07-2009, 20:31
Spóbuj może kupić spinki do paneli plastykowych (jeżeli podbitkę masz na pióro-wpust) można spróbować. Ja kupowałem te spinki do mocowania paneli plastykowych, mocuję się w między stelażem a wpustem, przybija na małe gwoździki i trzyma :wink:
Nie ta grubość wpustu i nie ten ciężar( drewna) . Nie ma szans na takie zastosowanie spinek .

leszeq
23-07-2009, 22:06
Spóbuj może kupić spinki do paneli plastykowych (jeżeli podbitkę masz na pióro-wpust) można spróbować. Ja kupowałem te spinki do mocowania paneli plastykowych, mocuję się w między stelażem a wpustem, przybija na małe gwoździki i trzyma :wink:
Nie ta grubość wpustu i nie ten ciężar( drewna) . Nie ma szans na takie zastosowanie spinek .
Istnieją także kalmry mocujące do drewna i można je dostać w różnych rozmiarach.

robertwrzesinski
24-07-2009, 07:14
Podbitka ma grubość 2cm, szerokość 12cm i ma być zamontowana do profili typu C jest to stelarz taki do którego momtuje się płyty kartonowo gipsowe

Bart
24-07-2009, 07:20
polecam wkręty spax-a np. takie http://www.allegro.pl/item695742622_sp3_5x45_dyl_spax_wkrety_do_podlog_o pk_500szt.html Montowałem tym deskę elewacyjną wkręcając w pióro. Dzięki frezom na główce wkręt ten zagłębia się w deskę i tym samym jest prawie niewidoczny.

robertwrzesinski
24-07-2009, 17:56
To są wkręty do drewna a ja potrzebuję wkręty do metalu ponieważ deska montowana jest do profili C

porcaro
31-07-2009, 08:59
Witam. Też myślalem o podwieszeniu podbitki do profili C, ale... myślę, że to może być maly problem: wkręcając - dociągając deskę do profili, może wyrobić się dziura w profilu, a wtedy deska nie będzie dolegała i dobrze trzymała. Tak myślę tylko i tego się obawiam. Pozdrawiam, oczekując na jakieś pomysły