PDA

Zobacz pełną wersję : posadzka garażu z kostki



arti.sa
22-07-2009, 10:24
Jak oceniacie takie zastosowanie kostki najlepiej z praktycznego punktu widzenia?

Mam dylemat w piątek posadzki a nie mogę się zdecydować z czego ma być górna warstwa ;) Od tego zależy oczywiście odpowiedni poziom.

Mam miejsce nad chudziakiem 30cm
Czy 15cm styro + 8cm jastrych + 7 cm kostka?
lub 15cm styro + 13cm jastrych + 2cm (gres?)?

Jak taka kostka będzie się sprawdzała w zimie? Czy z czystością nie będzie problemu?
Może ktoś ma jakieś podpowiedzi? Ewentualnie ma styczność w układaniu kostki.

Garaż jest w bryle budynku - ogrzewany.

ZŁoty Róg
22-07-2009, 10:46
Wg mnie kostki nigdy nie doczyścisz tak jak gresu. Zapewne kostka wewnątrz byłaby ciekawym zjawiskiem ale ja wybrałbym opcję nr 2.

arti.sa
22-07-2009, 11:07
Gres jak na moje oko śliski i to mnie najbardziej odwodzi.
Może jakieś inne macie pomysły?
Są chyba też jakieś specjalne farby gruntujące z powłoką do betonu?

mynia_pynia
22-07-2009, 11:28
Gres techniczny nie jest śliski w dotyku, a zaletą jego jest cena.

A wywalić się można na każdej powierzchni.

pablitoo
22-07-2009, 11:32
Gres jak na moje oko śliski i to mnie najbardziej odwodzi.
Może jakieś inne macie pomysły?
Są chyba też jakieś specjalne farby gruntujące z powłoką do betonu?

To masz problemy z okiem - ja mam gres na posadzce w garażu - jest super - łatwy w utrzymaniu czystości , estetyczny - sprawdza się znakomicie już trzeci rok ...

Kostka w garażu - pierwsze słyszę o takim pomyśle ...

arti.sa
22-07-2009, 12:26
To masz problemy z okiem - ja mam gres na posadzce w garażu - jest super - łatwy w utrzymaniu czystości , estetyczny - sprawdza się znakomicie już trzeci rok ...
Kostka w garażu - pierwsze słyszę o takim pomyśle ...

Badania przeszedłem więc z okiem wszystko ok, ;) lecz może sposób oceny "na oko" błędny ;)

Masz również na podejściu gres? Jesteś zadowolony? Nie odpada po 3 roku?
Ja planuję z kostki 4 stopnie dlatego i garaż mnie zastanowił.

ZŁoty Róg
22-07-2009, 12:33
Ja mam najtańsze płytki z marketu po 12 zł .m2(Ceramika Paradyż 2 kl). To dopiero 3 sezon użytowania ale jak na razie jest idealnie (mam zrobiony spadek kopertę do kratki ściekowej). Nic nie pęka i nie odłazi. Ale faktem jest że przy układaniu niektóre płytki były o 2-3 mm większe od innych. Jak dla mnie nie było sprawy bo garaż to tylko garaż. Ważne co w nim parkujesz a nie na czym ;-).

ubek
22-07-2009, 12:45
Znajomy ma tak zrobione, nawet chudziaka nie ma. On sobie chwali takie rozwiązanie. Jednak moim zdaniem, beton jest nasiąkliwy, jak zalejesz to olejem, to niedoczyścisz.

arti.sa
22-07-2009, 12:47
Jak dla mnie nie było sprawy bo garaż to tylko garaż.
I taką zasadę trzeba przyjąć ;)


Ważne co w nim parkujesz a nie na czym ;-).
Niby oliwa nie wycieka, parkować się da i na klepisku ale nie wypadało by ;)



A następne pytanie się rodzi czy kratka ściekowa posiada jakiś syfon co by nie podchodziło kanalizą?

pablitoo
22-07-2009, 13:10
To masz problemy z okiem - ja mam gres na posadzce w garażu - jest super - łatwy w utrzymaniu czystości , estetyczny - sprawdza się znakomicie już trzeci rok ...
Kostka w garażu - pierwsze słyszę o takim pomyśle ...

Badania przeszedłem więc z okiem wszystko ok, ;) lecz może sposób oceny "na oko" błędny ;)

Masz również na podejściu gres? Jesteś zadowolony? Nie odpada po 3 roku?
Ja planuję z kostki 4 stopnie dlatego i garaż mnie zastanowił.

Też mam - a dlaczego miałby odpaść ?? - jak jest porządnie ułożony - nie ma prawa odpaść i po 10 latach ...

pablitoo
22-07-2009, 13:14
A następne pytanie się rodzi czy kratka ściekowa posiada jakiś syfon co by nie podchodziło kanalizą?

Oczywiście że posiada .
U mnie również mam zrobiony spadek w kopertę do kratki ściekowej która jest centralnie pośrodku garażu / garaż 2-stanowiskowy / .

mery26
22-07-2009, 13:37
Czy z czystością nie będzie problemu?Garaż jest w bryle budynku - ogrzewany.
Osobiście mam gres...
miałbym wątpliwości co do utrzymania czystości w sezonie np. zimowym. Błoto pośniegowe itp. itd. Jak garaz w bryle to będziesz np. zakupy nosił z auta do domu-co zostanie na kostce przyniesiesz do domu (np. piasek). Obawiam się że robienie odwodnienia nic nie da bo wszystko wsiąknie w kostkę i jej podbudowe. Czyszczenie kostki (zamiatanie) skuteczne na sucho a i tak w fugach piasek będzie. na mokro (myjka ciśnieniowa) wypłucze fuge i mocno pochlapie otoczenie.
Poza tym, na forum udowadniano brak podstaw do izolacji termicznej posadzki garazu (skoro grunt zimą ma +...st.C, to nieizolowana posadzka przy mrozach jest jak podłogówka).
jak zwykle decyzję podejmie inwestor :lol:

arti.sa
23-07-2009, 06:28
Dzięki za opinie, jednak to nie będzie dobry pomysł.
W garażu wolnostojącym można by sobie pozwolić na taki wybryk ;)
Zima niestety jest extrimum dla ogrzewanego garażu jak i dla samego auta.

bst
23-07-2009, 10:26
Gres ma jedna podstawowa wade.. jak Ci upadnie jakis klucz na podloge, to peknie...
Ale nie u kazdego taki klucz ma szanse upasc. :)

arti.sa
23-07-2009, 10:32
To musi być pokaźny klucz albo trzeba mieć pustkę pod gresem ;)
Największych jakich używam to 19 no chyba, że dynamometryczny ale od czego są stopy... ;)