PDA

Zobacz pełną wersję : nietypowy krawężnik z kostki brukowej



pierwek
22-07-2009, 12:00
Mam taki pomysł żeby górę obrzeża parkingu wykonać z kostki brukowej. Mianowicie chciałbym w zaszalowany rowek wlać beton a na górze przykleić kostkę brukową (taką mniej więcej 15x15cm). Chodzi mi o efekt krawężnika ale nie chciałbym żeby góra była betonowa.

Ma to sens? Będzie się to trzymać kupy? Nie wiem jak ewentualnie przykleić tą kostkę - może jak beton trochę zwiąże poukładać kostkę wciskając ją w beton?

ooksana
19-04-2010, 17:12
A może zastosujesz taką dużą kostkę- wieksyz rozmiar- może efekt bedzie podobny a lepiej będzie się trzymać?

ooksana
19-04-2010, 17:14
Za szybko kliknęłam w wyslij:( chodziło mi o kostkę w prostokątnych, wiekszych blokach- wygląda jak nieco większy krawężnik

adwalk
22-04-2010, 20:21
Praktycznie brukarze gdy wykonywali mój podjazd robili tak: rowek, beton o konsystencji półsuchej, duże kostki układane jedna za drugą i dobijane młotkiem wzdłuż przyszłego brzegu ścieżki/podjazdu, i obrzeża gotowe.
Po związaniu betonu wypełniali wewnętrzne pola drobniejszą kostką.
Całość jest z piaskowca.

ooksana
24-05-2010, 11:28
A jak piaskowiec sprawdza sie w roli kostki? tak mi się zdaje, ale może się mylę, że jest kruchy i łatwo się brudzi - mnie się podoba, ale myslałam że nie jest praktyczny?!

qnik111
24-05-2010, 16:01
Widziałem w dzienniku Mymyk_KSK schody z piaskowca