PDA

Zobacz pełną wersję : Otwarty parter - jak rozłożyć płytki?



iva_marti
22-07-2009, 12:17
Zrezygnowałam ze wszystkich możliwych drzwi na parterze. Chciałam ,zeby wszystkie pomieszczenia były oddzielone tylko szerszymi przejsciami.
Mam problem z rozłożeniem plytek. Nijak nie chce mi sie to zgrać. Jak rozmieszczę w wiatrolapie to nie pasuje z hollem. Jak rozłoże do jednego przejścia to znowu w innym się nie zgrywa i zostają docinki po 6cm.
Chciałabym żeby zgrały się fugi na całości partetu i jeszcze aby wszystkie docinki w danym pomieszczeniu,przejsciu były symetryczne.

JAK WY TO ROBICIE, ŻE SIĘ TO UDAJE ????
Może wcale nie zwracacie uwagi ,aby zgrać fugi ze soba :roll:

zetka
22-07-2009, 12:51
Takie rzeczy to tylko w erze :D
Czy u Ciebie na parterze będzie tylko 1 rodzaj płytek czy w każdym pomieszczeniu inne? (kolorem i rozmiarem) Jeśli płytki te same to jeszcze pół biedy. Wybierasz miejsce reprezentacyjne, tam rozmieszczasz płytki jak Ci się podoba a w reszcie pomieszczeń jak wyjdzie tak wyjdzie (różne docinki pod ścianami itp.) :roll:

iwett27
22-07-2009, 12:53
U nas niestety tez nie wszedzie fugi sa dopasowane...ja bardziej zwracałam uwage na to aby docinki nie były milimetrowe bo paskudnie to wyglada!

ZUZEK
22-07-2009, 12:58
U mnie tymi samymi płytkami (gres 45x45) wyłożyłem 3 pomieszczenia (wiatrołap, mały przedpokój i kuchnię). Poszło w karo i fugi się ładnie zgrały.

iva_marti
22-07-2009, 13:00
Płytki te same: Pamesa Tibet Blanco 50x50 lapatto.
Czy może być tak zrobione ,ze przy jednej ścianie cała płytka a naprzeciwko przy scianie docinek 5-6cm?

asizo
22-07-2009, 13:06
U mnie takie same płytki (Orientale Nowa Gala 60x60) w wiatrołapie, przedpokoju, pokoju-klatce schodowej, w aneksie kuchennym i części salonu - wszędzie zgrane i dopasowane (miedzy tymi wszystkimi pomieszczeniami nie ma progów, listew, itp.). Ekipa się troszkę namęczyła, ale wyszło idealnie. Da się.

AGA NR 1
22-07-2009, 15:31
Asizo,

proszę, wklej zdjęcia !
:oops:

Sonika
22-07-2009, 17:02
Zrezygnowałam ze wszystkich możliwych drzwi na parterze.

To tak jak ja, też nie mam drzwi na dole oprócz jednych :wink: .

Gres w wiatrołapie, kuchni, holu mam wszędzie taki sam i wszędzie płytki są dopasowane.
Glazurnik dość długo kładł, ale wszystko się zgrało.

asizo
22-07-2009, 17:11
Jutro postaram się wkleić.

magdosia78
22-07-2009, 19:08
My najpierw rozłożyliśmy płytki na sucho w corelu, lada dzień będą się kładły...

zetka
22-07-2009, 19:22
U mnie fugi zgrywają się wszędzie, ale pod ścianami są docinki różnej wielkości. Wprawdzie mam w gres wplecione drewno, więc może dlatego te różnice nie rzucają się tak w oczy.. (choć w jednym miejscu wyszło tak jak piszesz, że z jednej strony pod ścianą jest cała płytka a z drugiej tylko kilka cm) :)