PDA

Zobacz pełną wersję : Prawo a okno połaciowe



AdamB.
18-12-2003, 18:51
Razem z sąsiadem zamierzamy nadbudować naszego bliźniaka. W chwili obecnej pracujemy nad projektem, w planach mieliśmy kilka okien połoaciowych ...ale nasz architekt powołując się na obowiązujące prawo stwierdził , że jest to niemożliwe ponieważ okna tego typu muszą być umieszczone 4m od granicy. Nie ma natomiast przeszkód aby wybudować lukarnę. Czy przepis taki rzeczywiście istnieje i o co w nim chodzi ?? Czy może architekt robi nam wodę z mózgu ? :oops:

OKuba
19-12-2003, 15:38
Okna od granicy - minimum 4,0 m zgodnie z warunkami technicznymi. Blizej tylko za zgoda urzedu i ministra - odstepstwo od warunkow, patrz Prawo Budowlane.
Co nazywasz lukarna, co nazywa architekt lukarna. Skoro w lukarnie jest montowane okno to nie moge zrozumiec roznicy - tez 4,0 m od granicy.
Ewentalnie odstepstwo do zaopiniowania przez urzad i ministra.
Pozdrawiam

AdamB.
19-12-2003, 18:20
No właśnie ja też tego nie rozumiem :( Rozmawiałem z architektem i ma mi znaleść ten przepis dot. okien połaciowych. Jak wspomniałem to jest bliźniak. Okno połaciowe nie może być bliżej niż 4m od ścian przylegających do siebie a lukarna ( też okno :) ) może być ... jest to dla mnie nielogiczne. Przeglądałem prawo budowlane i nic nie znalazłem o oknach połaciowych , dlatego pytam na forum może coś przegapiłem. Z architektem będę miał kontakt dopiero po nowym roku a nie daje mi to spokoju .[/list]