PDA

Zobacz pełną wersję : Odliczanie wpłat incydentalnych w KM



polanka
18-12-2003, 19:35
Czy Urząd Skarbowy może nie uznać prawa do odliczenia wpłat incydentalnych w kasie mieszkaniowej? Moja siostra dostała pismo z banku PKO SA, w którym ją przed tym "ostrzegają". Co Wy na to?

pyrka
20-12-2003, 16:28
Urząd skarbowy musi uznać każdą wpłatę pod warunkiem, że łączna suma wpłat do odliczenia mieści się w limicie ulgi budowlanej przeznaczonej na KM. Wszystko ponad ten limit nie może być odliczone. Wpłaty incydentalne zgodnie z umową z bankie nie są uwzględniane przez bank przy określaniu wysokości należnego kredytu.

przmslw
20-12-2003, 18:42
Zgadzam się, wszystkie wpłaty dokonane na podstawie umowy z bankiem (wraz z odpowiednimi aneksami), nieprzekraczające limitów rocznych oraz limitu ogólnego muszą zostać uwzględnione przez US. Gdyby był innego zdania śmiało żądaj przedstawienia podstawy prawnej.

polanka
21-12-2003, 11:48
Dziękuję za odpowiedzi, oczywiście też mam takie zdanie, choć pismo nieprzyjemnie sugerowało coś innego.

krzyss
21-12-2003, 12:06
Od 2001r mam wpłaty incydentalne, co roku US mnie sprawdza (na mojeżyczenie-bo chcę wcześniej zwrot dostać) i nie kwestionuje. Co do pisma z PKO - niech się ona nie martwi... Ja też mogę ją ostrzec: US MOŻE WSZYSTKO ZAKWESTIONOWAĆ, a my jesteśmy od tego, aby się ew. odwoływać. A z drugiej strony - dziwię się bankowi - taka wpłata - to przecież zysk (chyba, że ktoś nie weźmie kredytu, wtedy to już trochę gorzej :wink: dla banku)