PDA

Zobacz pełną wersję : rusztowanie na dachu



marhos
22-07-2009, 22:19
Własnie rozpocząłem elewacje i powstał problem. Majster od elewacji proponuje demontaz dachu nad garażem (nie jest w bryle budynku) ponieważ gdy postawi rusztowanie dach (z blachodachówki) może się powyginać i zabrudzić. Jestem przeciwny bo zwiększy to koszty - dekarz, który robił mi dach się zdziwił, a majster może to zdjąć, ale oczywiscie zażyczy sobie ekstra wynagrodzenie. I ostrzega, że dach sie może powyginać jesli dachu nie zdejmę. Czy jest mozliwośc zabezpieczenia dachu bez mozliwości zniszczenia? Czy majster ma rację?

AndrzejJanusz85
13-06-2019, 13:18
W takim przypadku majster może ominąć dach tzw konsolą można powiedzieć standardowe wyposażenie rusztowania elewacyjnego a dach można zabezpieczyć grubą folią a resztę spadającego tynku można usunąć np karcherem. Wejdź sobie np na [moderowano] tam masz pokazane jakby to wyglądało.

Andrzej Wilhelmi
01-07-2019, 15:38
Zmywanie tynku myjką ciśnieniową z blachodachówki?! Dobra rada;). Całe szczęście, że to pytanie było zadane 10 lat temu:). Pozdrawiam.

maniek-budowa
02-10-2019, 16:58
Własnie rozpocząłem elewacje i powstał problem. Majster od elewacji proponuje demontaz dachu nad garażem (nie jest w bryle budynku) ponieważ gdy postawi rusztowanie dach (z blachodachówki) może się powyginać i zabrudzić. Jestem przeciwny bo zwiększy to koszty - dekarz, który robił mi dach się zdziwił, a majster może to zdjąć, ale oczywiscie zażyczy sobie ekstra wynagrodzenie. I ostrzega, że dach sie może powyginać jesli dachu nie zdejmę. Czy jest mozliwośc zabezpieczenia dachu bez mozliwości zniszczenia? Czy majster ma rację?

Też miałem taką sytuację podczas budowy własnego domu. W takich przypadkach można się zgłosić do tej firmy https://www.eurodom.info.pl/montaz-rusztowan/ wykonują montaż rusztowań w miejscach gdzie nawet byśmy nie pomyśleli że się da. Przyjechali postawili rusztowanie i nic nie uszkodzili ani nie pobrudzili na dachu. :wiggle::wiggle: