PDA

Zobacz pełną wersję : Mokra ściana



niktspecjalny
23-07-2009, 10:37
Przy zejściu do kotłowni na dole przy cokoliku zauważyliśmy mokrą plamę.Po tygodniu obserwacji plama jak była tak jest a na dodatek ściana zaczyna się "obierać".Zawezwałem pana hydraulika ,który układał mi rureczki.Na dzień dzisiejszy wykuł w ścianie dziurę a tam wewnątrz ukazały się :rura kanalizacyjna rewizja i rury wodne z kibelka bidetu itp z górnej kondygnacji.Dno tej dziury to mokry piach coraz bardziej nasiąkajacy.Jak sobie z tym poradzić?Jak stwierdzić jaka to woda?Nadmienię ,że nic nie widać aby z któregoś z ciągów leciała woda.Poważna sprawa.Przyjmę każdą propozycję.Z góry dziękuję.

Barbossa
23-07-2009, 10:46
próba ciśnieniowa
i kupa na fioletowo

free_shop
23-07-2009, 11:05
kupa na fioletowo
Pomysł świetny (sic!).
Ale można prościej. Zamiast pić codziennie szklankę nadmanganianu, wystarczy wsypać kilka kryształków do kibla.
Nadmanganian potasu był kiedyś dostępny w aptekach.

zbigmor
23-07-2009, 11:10
Jeśli masz manometr na wodzie to zamknij zawór na parę godzin i sprawdź czy ciśnienie spadnie. Jeśli nie spadnie to raczej kanaliza, jeśli spadie to nie koniecznie woda.
Swoją drogą rewizja zamknięta w ścianie?

niktspecjalny
23-07-2009, 13:21
Dzięki paprubujem uwidim. :wink: :wink: :wink: :wink:

pablitoo
23-07-2009, 13:34
Dzięki paprubujem uwidim. :wink: :wink: :wink: :wink:

Miałem podobnie - zamoknięta podłoga i ściana - próba ciśnieniowa to podstawa - tylko jak stwierdziłem że mam wyciek - to potem szukanie miejsca w okolicy zamoknięcia - u mnie skończyło się na skuciu części kafli w łazience z dwóch ścian , z podłogi , demontaż brodzika i całej kabiny oraz rozkucie podłogi w łazience - wyciek miałem na kolanie zgrzewanym rurki PP do prysznica - zimna woda .

niktspecjalny
23-07-2009, 16:34
Dzięki paprubujem uwidim. :wink: :wink: :wink: :wink:

Miałem podobnie - zamoknięta podłoga i ściana - próba ciśnieniowa to podstawa - tylko jak stwierdziłem że mam wyciek - to potem szukanie miejsca w okolicy zamoknięcia - u mnie skończyło się na skuciu części kafli w łazience z dwóch ścian , z podłogi , demontaż brodzika i całej kabiny oraz rozkucie podłogi w łazience - wyciek miałem na kolanie zgrzewanym rurki PP do prysznica - zimna woda .

Gdybyś zapytał gdzie idę to właśnie obmyślam plana ,żeby sie narąbać....Jak ja to przeczytam Gosi ?Ona śledzi zawsze ze mną wasze podpowiedzi. :o :o :o :o :( :( :( :( :wink: