PDA

Zobacz pełną wersję : usytuowanie kominka



RadekO
23-07-2009, 11:39
Pytanie na szybko. Czy zwykły kominek - nie narożny, mogę wstawić narożnie tzn. nie równolegle do ściany, lecz ukośnie.
I drugie - w projekcie kominek miał inne położenie. Na etapie fundamentów nie wiedzieliśmy jeszcze jak go usytuować. W chwili obecnej powstała koncepcja, tyle, że doprowadzenie powietrza i wejście do komina pozostało jak w projekcie. czy mogę spokojnie zmienić położenie kominka, czy raczej nie za bardzo. Miejsce gdzie go chcę przesunąć jest ok. 1 metra dalej i tam mam też grubiej wylaną posazkę tzn. tylko 1 warstwę styroapianu.

ubek
23-07-2009, 12:52
Myślę, ze bez problemu. Jednak kominek to jedno a obudowa to drugie. Ciężka obudowa kominka może być małym problemem. Czasami meble układane na wylewce sporo ważą, podobnie np akwarium. Skoro dałeś mniej styro i więcej betonu - powinno być ok. Samo usytuowanie kominka nie będzie problemem, pamiętaj tylko, ze rura spalinowa nie powinna iść pod kątem większym niż 45 stopni.

RadekO
23-07-2009, 13:07
Myślę, ze bez problemu. Jednak kominek to jedno a obudowa to drugie. Ciężka obudowa kominka może być małym problemem. Czasami meble układane na wylewce sporo ważą, podobnie np akwarium. Skoro dałeś mniej styro i więcej betonu - powinno być ok. Samo usytuowanie kominka nie będzie problemem, pamiętaj tylko, ze rura spalinowa nie powinna iść pod kątem większym niż 45 stopni.

A te 45 % jak mierzyć???

zbigmor
23-07-2009, 13:13
Myślę, ze bez problemu. Jednak kominek to jedno a obudowa to drugie. Ciężka obudowa kominka może być małym problemem. Czasami meble układane na wylewce sporo ważą, podobnie np akwarium. Skoro dałeś mniej styro i więcej betonu - powinno być ok. Samo usytuowanie kominka nie będzie problemem, pamiętaj tylko, ze rura spalinowa nie powinna iść pod kątem większym niż 45 stopni.

A te 45 % jak mierzyć???


Specjaliści od bimbru mają takie urządzonka do pomiaru procentów.
Przy mierzeniu kąta stosowałbym jednak kątomierz lub przypomniał sobie geometrię z zakresu szkoły podstawowej.

ubek
23-07-2009, 13:16
?
chmm, np kątomierzem.

90 stopni to kąt pomiędzy ścianą a podłogą albo pomiędzy dwiema scianami w prostokątnym pomieszczeniu. Wyznacz z tego kąta połowę (zapewne pamiętasz z geometrii jak) i już.

ubek
23-07-2009, 13:45
Myślę, ze bez problemu. Jednak kominek to jedno a obudowa to drugie. Ciężka obudowa kominka może być małym problemem. Czasami meble układane na wylewce sporo ważą, podobnie np akwarium. Skoro dałeś mniej styro i więcej betonu - powinno być ok. Samo usytuowanie kominka nie będzie problemem, pamiętaj tylko, ze rura spalinowa nie powinna iść pod kątem większym niż 45 stopni.

A te 45 % jak mierzyć???


Specjaliści od bimbru mają takie urządzonka do pomiaru procentów.
Przy mierzeniu kąta stosowałbym jednak kątomierz lub przypomniał sobie geometrię z zakresu szkoły podstawowej.

Che che teraz dopiero zauważyłem te %

RadekO
23-07-2009, 14:18
:D
Ekierką posługiwać się potrafię.
Nie mam wejścia do komina 45 0 lecz 90 0, bo takie sugerowł kierownik budowy

zbigmor
24-07-2009, 08:25
:D
Ekierką posługiwać się potrafię.
Nie mam wejścia do komina 45 0 lecz 90 0, bo takie sugerowł kierownik budowy


To po co chcesz mierzyć te 45?

ubek
26-07-2009, 11:17
Jak masz 90 stopni, to musisz zastosować jedno kolanko przy wejściu do komina i drugie na kominku. Oba kolanka regulowane. Sumaryczny kąt rury pomiędzy kolankami nie większy niż 45 stopni.