PDA

Zobacz pełną wersję : segregacja odpadów - wymagane przeźroczyste worki na śmieci



ubek
23-07-2009, 13:07
Witajcie.
Mój problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć tych worków. Firma odbierająca smieci przysłała pismo,ze posegregowane odpady w workach innych niż przezroczyste traktowane będą jak zwykła śmieci. Jak do tego podejść?

zbigmor
23-07-2009, 13:10
Witajcie.
Mój problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć tych worków. Firma odbierająca smieci przysłała pismo,ze posegregowane odpady w workach innych niż przezroczyste traktowane będą jak zwykła śmieci. Jak do tego podejść?



Zapytać firmę, gdzie takie kupić. Może sami sprzedają?

ubek
23-07-2009, 13:19
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.

panda
23-07-2009, 14:24
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.
Np. 29 groszy za 120 litrowy, pakowane po 25 szt.
A gdzie? Zapytaj wujka Google "worki na śmieci bezbarwne OR przezroczyste OR transparentne"

I żeby nie być gołosłownym:
Worki na odpady 120l LDP bezbarwne
Cena netto: 5.90 PLN
Cena brutto: 7.20 PLN
Nr kat.: 0189
Wielkość: 120l
Grubość: LDP
Ilość sztuk na rolce: 25
Kolor: bezbarwny

freetask
23-07-2009, 21:39
u nas remondis życzy sobie 2 zł za worek, (żółty, zielony, niebieski w zależności od tego na co) więc 0,70 za worek to chyba dobra cena...

laspalmas
24-07-2009, 07:42
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.
Jestem pełen uznania dla Ciebie!!!
U nas zakład rozdaje za darmo kolorowe worki do segregacji odpadów /oczywiście tylko osobom od których odbierają niesegregowane/ a i tak nie wszyscy chcą się w to bawić i ta cała segregacja idzie jak krew z nosa :-?

maslak
24-07-2009, 08:05
a u mnie jest jeszcze lepiej - były kiedyś powystawiane kosze na szkło, plastki ale mądre glowy w gminie wydedukowały że ludzie nie umieją segregować smieci i nie wrzucaja czystych butelek więc zlikwidowali wszystko a firma odbierająca normalne śmiecii nie prowadzi zbiórki posegregowanych. Ot taka ekologia inaczej.

laspalmas
24-07-2009, 10:32
a u mnie jest jeszcze lepiej - były kiedyś powystawiane kosze na szkło, plastki ale mądre glowy w gminie wydedukowały że ludzie nie umieją segregować smieci i nie wrzucaja czystych butelek więc zlikwidowali wszystko a firma odbierająca normalne śmiecii nie prowadzi zbiórki posegregowanych. Ot taka ekologia inaczej.
Średnio z takiej zbiórki udaje się odzyskać w najlepszym układzie ok. 30% sórowców wtórnych, a normalną praktyką jest wyworzenie tych kontenerów bezpośrednio na składowisko /bo jakoś nie ma chętnych do grzebania np.: w zużytych pampersach/ więc po co oszukiwać siebie i mieszkańców że niby jakaś zbiórka jest? Szczeże mówiąc to ta selektywna zbiórka w pojemnikach to jest po prostu marnowanie pieniędzy i szczyt hipokryzji!

freetask
24-07-2009, 10:41
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt
U nas zakład rozdaje za darmo kolorowe worki do segregacji odpadów
a ja czasem mam wrażenie, że chcą mnie zniechęcić do sortowania, nie dość, że każą płacić za worki, to sortowane śmieci muszę zanosić na sąsiednią ulicę... z kartonem i plastikiem nie ma problemu, ale worek szkła już swoje waży...

pierwek
24-07-2009, 11:53
masz fanaberie i chcesz sortować? to cierp! ;)

ubek
26-07-2009, 11:19
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.
Np. 29 groszy za 120 litrowy, pakowane po 25 szt.
A gdzie? Zapytaj wujka Google "worki na śmieci bezbarwne OR przezroczyste OR transparentne"

I żeby nie być gołosłownym:
Worki na odpady 120l LDP bezbarwne
Cena netto: 5.90 PLN
Cena brutto: 7.20 PLN
Nr kat.: 0189
Wielkość: 120l
Grubość: LDP
Ilość sztuk na rolce: 25
Kolor: bezbarwny
Łatwiej by Ci było gdybyś wstawił link ale i tak dzięki.

ubek
26-07-2009, 11:22
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.
Jestem pełen uznania dla Ciebie!!!
U nas zakład rozdaje za darmo kolorowe worki do segregacji odpadów /oczywiście tylko osobom od których odbierają niesegregowane/ a i tak nie wszyscy chcą się w to bawić i ta cała segregacja idzie jak krew z nosa :-?

Każdy powinien mieć świadomość, ze po nas przyjdą następni i nas ocenią.

panda
28-07-2009, 16:37
Dzwoniłem, jasne że sprzedają - po 70 gr/szt (chyba 80l). Trochę drogo, zważywszy że za 120 l worek niesegregowanych płacę 5 PLN. Oczywiście nie ma innego wyboru, trzeba tak będzie zakupić.
Np. 29 groszy za 120 litrowy, pakowane po 25 szt.
A gdzie? Zapytaj wujka Google "worki na śmieci bezbarwne OR przezroczyste OR transparentne"

I żeby nie być gołosłownym:
Worki na odpady 120l LDP bezbarwne
Cena netto: 5.90 PLN
Cena brutto: 7.20 PLN
Nr kat.: 0189
Wielkość: 120l
Grubość: LDP
Ilość sztuk na rolce: 25
Kolor: bezbarwny
Łatwiej by Ci było gdybyś wstawił link ale i tak dzięki.

No nie, nie dość wędki to jeszcze i rybkę? :D
Druga dziesiątka wyników: http://sklep.fairplayplus.pl/index.php/shop/shop_product/182/Worki-na-odpady-120l-LDP-bezbarwne.html

ubek
29-07-2009, 06:56
Dzięki, lubię rybki.