PDA

Zobacz pełną wersję : przenośny klimatyzator ma ktoś?



leli1
23-07-2009, 14:21
możecie jakiś polecić? Chodzi mi o schłodzenie pomieszczeń na piętrze. Jest tego sporo w supermarketach ale kompletnie nie mam pojęcia jaki kupić. Na pewno nie może byc taki, co ma rurę do wyprowadzenia na zewnątrz :).
Podpowiedzcie pliss, może z jakiegoś jesteście zadowoleni?

malka
23-07-2009, 16:13
przenośny klimatyzator bez rury :o są takie ?

ghost34
23-07-2009, 20:44
własnie dzisiaj zakupiłem ...i leli na miłośc boska on musi miec rurę niooo..wystawic za okno bo goraca sie robi :) kupiłem jakiegos coolexperta za 699zł..bo nie mozna było oddychac w kawalerce..32st non stop a tak juz dzisiaj miałem 21 :o tylko zre to 1300W matko bossko ..

ale ty masz domek to zewnetrzny klimatyzator sobie kup za jakies 1300zł..powies na elewacji..jest cichy i bardziej wtyydajny ten w srodku ryczy 55decybeli.. :(

malka
23-07-2009, 21:28
Duchu, czyli Twój też z rurą ?

leli1
23-07-2009, 21:41
no widziałam takie bez rury...... :lol: , ale jak działaja to bij zabij nie wiem.

No niby tak powinnam zrobic ghost jak radzisz i pewnie się tak skończy, chciałam zakupić coś tymczasowego, widziałam nawet takie co mają 45 decybeli......ale to chyba wciąż głośno?
Widziałam te coolExperty w OBI, ale w Euro AGD są (przynajmniej wizualnie fajne) firmy PureLine i to wlasnie one nie mialy rury :wink: .
Moze jednak ktos ma takie cudo i podzieli sie opinią.

malka
23-07-2009, 21:54
a jesteś pewien , że ten bezrurowy Pure Line, to nie był nawilżacz powietrza ?

czasem piszą, że to klimatyzator, a tak naprawdę on wyrzuca jedynie schlodzone drobinki wody - trudno to nazwać klimą :lol:
ale może juz jakieś fajne cudo wymyslili , jeśli możesz podaj symbol, z przyjemnością zamieniłabym swoją kobyłkę na coś takiego

Alvarez
24-07-2009, 00:27
Kurcze jak może być bez rury? To nie będzie klimatyzator, jakoś musi być odprowadzane ciepłe powietrze jak do wnętrza pomieszczenia to raczej niewiele coś takiego da... To tak jak z lodówką czy jak otworzę lodówkę i zostawię na parę h to temperatura w pomieszczeniu się zmniejszy? Wystawianie za okno też mija się z celem bo cały chłodzik ucieka, tutaj musi odpływ do wentylacji, jak rura za krótka to można robić przedłużki jak szwagier sobie poradził przy YPC-12C (ta sama firma co ja mam splita, ale to już w innym temacie). Także poczytajcie zasadę działania jakiegokolwiek klimatyzatora, żeby nie dać się nabrać.
Kompakt uważam za sensowny w bloku gdzie nie zamontuje się splita, w domu jednorodzinnym nie ma co się bawić w półśrodki.

malka
24-07-2009, 00:40
Dlatego też w szoku byłam jak kolega mi tu mówił, że bez rury widział.

Mam przenośny klimatyzator z rurą, którą wyprowadziłam przez ściane zewnętrzną (dziura, kratka pod oknem -zadna magia)

DOROTADRA
24-07-2009, 00:44
W ubiegłym roku nabyłam tzw. klimator - wlewa się do niego zimną wodę, można włożyć zamrożone wkłady (jak do lodówek turystycznych) - chłodzenie bardzo marne - obecnie używam go jako wentylator.
Potem kupiłam taki przenośny klimatyzator (już z rurą) i teraz upały mi nie straszne. Potrzebny był mi do schłodzenia małego pokoika na poddaszu. Rura "przycięta" oknem dachowym. Wprawdzie trochę jest głośny, ale działa :D

raffran
24-07-2009, 09:46
Tej rury od klimatyzatora przenosnego nie powinno sie przedluzac, a z praktyki powiem wiecej, ze ta rura powinna byc jak najkrotsza. Podczas pracy takiej klimy, powierze wyrzucane na zewnatrz dosyc mocno ogrzewa ta rure i w efekcie................ "kolko sie zamyka" :roll: po czesci schladzamy to co rura nam ogrzewa.
A z drugiej stronz jak ktos ma mozliwosci zamontowania splita, to niech w ogole nie zawraca sobie glowy przenosnym.

zbigmor
24-07-2009, 10:05
Z mojego doświadczenia sprawa wygląda następująco.
Klimatyzatorprzenośny musi mieć rurę wylotową i powinna ona być jak najkrótsza droga do wylotu. Można kupić klimatyzator wstawiany w ścianę (okno), ale to nieładne i spotykane często na amerykanskich filmach. Split jest dużo lepszy bo nie mamy żadnej dużej dziury w ścianie zastawionej kliamtyzatorem i jednostkę zewnętrzną możemy zamontować tam, gdzie najmniej nam przeszkadza, a wewnętrzna jest dużo cichsza i wydajniejsza.
Dość popularne chłodnice przenośne (bez rury odprowadzającej gorące powietrze) nie mają nic wspólnego z klimatyzacją. jedne pracują na zasadzie przepuszczania powietrza przez przestrzeń schłodzoną zimną wodą lub lodem (to już dno kompletne jeśli chodzi o chłodzenie bo lodówka pracując, aby schłodzić tą wodę nagrzeje więcej pomieszczenie) lub przez ekran wodny, gdzie chłodzenie spowodowane jest odebraniem ciepła z powietrza poprzez zużycie go do odparowania wody. W praktyce to się też nie sprawdza.

Alvarez
24-07-2009, 12:54
Tej rury od klimatyzatora przenosnego nie powinno sie przedluzac, a z praktyki powiem wiecej, ze ta rura powinna byc jak najkrotsza.

Oczywiście, ale jak brakuje 30cm- 40cm to raczej dramatu nie będzie, na pewno lepsze niż wystawiać przez okno :) bo wtedy jedynie siedząc naprzeciwko niego coś skorzystamy. Także fakt mój błąd bo nie sprecyzowałem co miałem na myśli, niestety na forach czasem to się zdarza.

zbigmor: pisałem właśnie naprzykładzie lodówki więcej odda ciepła niż schłodzi, dlatego prawidłowe odprowadzenie jest ważne. Splity są ok, ale jak ktoś mieszka w mieście w bloku to często dużego wyboru po prostu nie ma, kompakty są głośniejsze, ale jak ma się do wyboru gotować we własnym mieszkaniu albo trochę hałasu to raczej wybierze się to drugie.

raffran
24-07-2009, 13:09
Teoretycznie te 30,40cm to nie jest duzo, ale taka rure pewnie rozciagniesz na jakies ca.2m i do tego doluz jeszcze te kilkadziesiat cm to bedziesz miec calkiem nie zly piecyk.
Uwazam, ze bardzo dobrym rozwiazaniem w wielu przypadkach sa takie klimy okienne from USA, ale problemem sa okna. Poprostu mamy okna do ktorych czegos takiego nie wstawimy, a jak juz to z wielkimi kombinacjami.

mycha.:)
24-07-2009, 15:44
Miałam klimatyzator taki z rurą (rurę gdzieś dokupiliśmy w markecie) obecnie mieszkam na poddaszu w starym budownictwie i wiadomo jaka jest instalacja.
Więc przez ten przenośny klimatyzator o mało nie spaliłam całego domu :oops:
A prądu żre bardzo dużo.

JanWerbinski
25-07-2009, 09:41
możecie jakiś polecić? Chodzi mi o schłodzenie pomieszczeń na piętrze. Jest tego sporo w supermarketach ale kompletnie nie mam pojęcia jaki kupić. Na pewno nie może byc taki, co ma rurę do wyprowadzenia na zewnątrz :).
Podpowiedzcie pliss, może z jakiegoś jesteście zadowoleni?
Gdzie ma się podziać ciepło wyjęte przez klimatyzator z pomieszczenia? Była fizyka w szkole?
Ech ten analfabetyzm techniczny...

saraha
27-07-2009, 11:51
Polecacie splity w domkach, no na pewno lepsze, ale... Jak nam wyliczyli fachowcy, to żeby tylko ochłodzić dwa pokoje na poddaszu musiałoby to kosztować kilkanaście tysięcy złotych, ochłodzenie salonu drugie tyle... Zrezygnowaliśmy, wykończeniówka i tak nas zjada finansowo. Czy może jest jednak jakiś tańczy sposób?

JanWerbinski
27-07-2009, 14:06
Dwa tanie splity z montażem 4000 zł, dwa bardzo dobre z montażem 8000.

Alvarez
31-07-2009, 13:02
saraha tanich klimatyzatorów kupować się nie opłaca, tak samo zestawów do samodzielnego montażu. Ale przecież jest też średnia półka, bardziej niż na firmę samego klimatyzatora patrzyłem jakie są chociażby sprężarki czyli swoiste serce i chyba najdroższa część urządzenia (sam kupowałem serię asu mpm), wydaje mi się, że 2000-2500zł za splita to optymalna kwota ( nie mieszkamy w afryce, że musi chodzić 9-10 m-cy w roku.

JanWerbinski
07-08-2009, 20:17
MPM to kiepska firma. Tania chińszczyzna z Makro.
Za 2000 zł można kupić splita renomowanej firmy LG, od 2500 Mitsubishi, Fujitsu, nieco drożej Daikin. Do tego montaż za ok 700 zł.[/u]

Sylwia1667
08-08-2009, 08:57
Nie polecam przenośnego klimatyzatora. Miałam taki w mieszkaniu i przeprowadzilismy się bez niego. Przez cały rok trzeba to pudło gdzieś przechowywać a wyciąga się go tylko na 2-3 miesiące.
Prawda, że trzeba gorące powietrze odprowadzić, prawda, że rurą a ta rura piekielnie się rozgrzewa, więc co się z jednej strony schłodzi, to z drugiej nagrzewa. U nas rura odprowadzała do uchylonego okna, więc całkiem bezsens.
Oczywiście hałasuje i ciągnie dużo prądu.
Tyle tylko, że jak było bardzo gorąco, to można było przed nim stanąć i mieć namiastkę chłodu.

ghost34
09-08-2009, 10:13
siwete slowa mam pare tyg i tez zaluje..

leli1
09-08-2009, 16:37
no i sprawa się wyjaśniła :lol: , zbyt wiele przeciw.
Na ten rok mamy zakupiony wentylator, a na wiosne trzeba bedzie pomyslec o jakims konkretnym rozwiązaniu.
Dzieki za odp.

SUSPENSER
11-07-2010, 18:06
Podbijam wątek i wcielam się w "adwokata diabła" ;-)

1. W domu można "pudło" przez resztę roku przechować na strychu (tam zwykle jest duuużo miejsca).
2. Rurę oryginalną, która niepotrzebnie grzeje wyrzucając ogrzane powietrze wystarczy zastąpić izolowaną rurą Sonoduct (dodatkowo przy wentylacji mech. wystarczy zdemontować i zamknąć anemostat, wetknąć ją w otwór po nim i uchylić wyłaz dachowy na strychu) - są także przenośne z jednostką zewnętrzną np. tu: http://www.instalacjebudowlane.pl/3993-26-1184.htm
3. Hałas - są dostępne coraz cichsze, ale i tak ja np. planuję schłodzić sypialnię wieczorem, żeby móc spać i wyłączyć go zanim się położę.
4. Wydajność - jeśli nie chcemy, żeby rachunki za prąd nas zeżarły to polecam chłodzenie jednego pomieszczenia np. sypialnia i zamykanie go - tymczasem taki centralny split chłodzi cały dom i rachunki będą kosmiczne co mnie odstrasza.
5. Prostota montażu - do wykonania samemu - split montowany na elewacji to już grubsza akcja i pieniądze - no chyba, że dacie radę sami np. wg tego opisu:
http://www.arbiter.pl/galeria/klimatyzacja


Jak popisałem głupoty proszę poprawcie mnie, bo może w praktyce to nie zadziała ?

SUSPENSER
26-10-2010, 07:25
Sezon przeżyłem bez klimy bo GWC went. mech. dał radę - zobaczymy jak będzie w kolejnym :-)

aiz
21-06-2012, 10:51
A mój niestety kupił taki przenośny z rurą i własnie wstawił mi tego kolosa do salonu bo nie wytrzymuje a nie bardzo mamy gdzie na ścianie zainstalowac taki wiszący z dziura na stałe. W sumie to nie tylko dla siebie kupił, usmiejecie sie pewnie ale mamy dwa mocno kudłate psiaki i biedne w upały rady nie dają , a faktycnzie jak im właczył to noc przespały

tylko kłopot mam- cały czas muszą być drzwi na taras otwarte jak TO działa , nie ma jakiś sposobów żeby tą rure jakoś - nie wiem - zwęzić może żeby na uchylnym zainstalować?

aiz
21-06-2012, 10:52
o kurka, widze teraz że pisze w mocno starawym temacie- dla mnie jednak mocno aktualny wiec jkak odpowiecie będe wdzieczna

PiotrGD
26-06-2012, 22:25
Ja kilka lat temu kupiłem przenośnego splita ZIBRO. Nie miał rury tylko cały duży wentylator, który wystawia się za okno/na balkon. Moc chłodzenia to 5kW. Gdy chłodził (czyli w momencie, gdy generował najwięcej hałasu) bierze ok. 1 kW z sieci elektrycznej, gdy działał tylko wentylator to 80W. Chłodziłem nim niecałe 20m2 więc aby utrzymać niską temperaturę włączał się na góra 10 minut na godzinę. Także koszty nie są duże. Po sezonie chowam w karton.

Decydując się na klimę nie ma co wybierać cudów bez wyprowadzenia ciepła i skroplin na zewnątrz. Fakt tanie one są, ale już z pewnością nie są wydajne.

aiz
29-06-2012, 23:12
Piotr ale jak to cąły duży wentylator? Jak to wystawiałeś? nie umiem sobie wyobrazić

Dr*i**p
02-07-2012, 14:27
To dobry pomysł jeżeli potrzebujemy klimatyzacji zaledwie kilka dni w roku, u mnie także sprawdził się przenośny klimatyzator, opłaty związane z chłodzeniem nie były wysokie.

matrus2
17-06-2014, 14:46
Ja mam i sobie chwalę. Koszt nieduży, nie wymaga fachowej wiedzy. Dobry szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach. Jeżeli ktoś ma pytania do urządzenia to zapraszam do komentowania (Blaupunkt Moby Blue 1312 (http://www.twojeartykuly.info/blaupunkt-moby-blue-00091312/)).

Dekora
20-06-2014, 12:11
Dobrze, że nie kupiłam takiego sprzętu, a miałam ochotę...

Figa z makiem
20-06-2014, 12:46
rura przez okno i jazda, kupowałem 5 lat temu do biura to zapłaciłem krocie, teraz będą tańsze

Sonicsquad
22-06-2014, 07:02
Witam. Sąsiad sprawę odprowadzenia ciepła załatwił robiąc otwór w pionie wentylacyjnym na wysokości ok. 50 cm od podłogi i zakładając do niego kratkę z żaluzją. Jak przychodzi lato wystawia klimatyzator, zdejmuje kratkę i wstawia tam rurę długości 15 cm? Otwór jest na wysokości wyjścia rury, więc klima całkowicie go zasłania i nic nie odstaje od ściany:) Po sezonie kratka zakładana jest na ścianę a klima na stryszek :)

aberowski
23-06-2014, 09:24
przy okazji wentylacja w zime :D

patricia_
24-06-2014, 22:16
Ja mam i sobie chwalę. Koszt nieduży, nie wymaga fachowej wiedzy. Dobry szczególnie w wynajmowanych mieszkaniach. Jeżeli ktoś ma pytania do urządzenia to zapraszam do komentowania (link w sygnaturce).

Proszę o jakiś kontakt na priv, chyba że da isę tutaj wkleić jakoś link z tym klimatyzatorem. Potrzebuję również do wynajmowanej kawalerki, a kompletnie się na tym nie znam. Z góry dzieki za pomoc.

Resoviax
27-06-2014, 10:51
też chętnie zobaczę, bo coraz cieplej

matrus2
01-07-2014, 16:13
Proszę bardzo może mod nie usunie:
http://www.twojeartykuly.info/blaupunkt-moby-blue-00091312/

wiertarkaudarowa
01-07-2014, 18:26
kupiłem i oddałem
mi sie nie sprawdzil rura za okno ktora ma odprowadzac cieplo niby chlodzi. Polecam taki wiatrak na sufit wyglada prlowsko ale fajnie chlodzi. Ja nie mam bo wyglad masakra ale działac dziala

bings
02-07-2014, 10:42
wydajność tego rodzaju systemu jest znikoma. Może jakby mieć zasłonięte okna, małe pomieszczenie itd to jeszcze ujdzie. Ale i tak prawdziwego klimatyzatora nigdy nie pobije.