PDA

Zobacz pełną wersję : Co na komary?



pawlaczynski
23-07-2009, 14:25
Witam,

Ostatnio dopadła nas plaga komarów. Wyjście wieczorem na ogród jest praktycznie niemożliwe bo wraca się z ugryzieniami na całym ciele. Macie jakieś wypróbowane, działające sposoby na te latające okropieństwa?

ps - w zasadzie w dziale wnętrza, powinienem zapytać o kwestię much latających po domu :-(

P.R.

__Aneczka_
23-07-2009, 15:05
ja również borykam się z plagą komarów a mam działkę nad jeziorem więc ich nie brakuje:(:(. Jedyne co działa (a pewnie wszystkiego jeszcze nie wypróbowałam) i co aktualnie stosuję to te spiralki, bodajże firmy Bros, które się odpala i się tlą. Wada tego jest taka, że nie działają na większą odległość ale chociaż można na tarasie w spokoju posiedzieć. Może ktoś zaproponuje coś skutecznego ale mobilnego, chętnie również poczytam. Pozdrawiam.

pawlaczynski
24-07-2009, 09:22
Jak widać komary uparły się na 2 działki w Polsce ;-)

andrzej49
24-07-2009, 09:42
Ja na komary kupuję od 4 lat roślinę o nazwie Plectranthus. Jest to pnącze o ozdobnych biało obrzeżonych postrzępionych liściach. Z uwagi na specyficzny zapach bardzo skutecznie odstraszała komary w promieniu kilku metrów wisząc na tarasie altany. Kwiatek naprawdę zdaje egzamin. Polecam.
http://img2.vpx.pl/up/20090719/dsc09354.jpg (http://www.vpx.pl/foto,dsc09354.html)
Komary i meszki nie lubią zapachu anyżu i witaminy B complex, wydzielanej z potem.

og_rz
24-07-2009, 12:20
Witam,

Ostatnio dopadła nas plaga komarów. Wyjście wieczorem na ogród jest praktycznie niemożliwe bo wraca się z ugryzieniami na całym ciele. Macie jakieś wypróbowane, działające sposoby na te latające okropieństwa?




Komaropren oraz Imifog(do zamgławiania)

Alvarez
24-07-2009, 13:23
Hmm chyba też muszę pomyśleć nad takim kwiatkiem, żadne spreye i inne wynalazki nie pomagają, no może trochę zielone spirale, podejrzewam, że to samo czego używa __Aneczka_

ewajanecka
24-07-2009, 14:50
Hmm chyba też muszę pomyśleć nad takim kwiatkiem, żadne spreye i inne wynalazki nie pomagają, no może trochę zielone spirale, podejrzewam, że to samo czego używa __Aneczka_
My mamy spirale i kwiatki , ale bywa , że siedzieć sie nie da .W tamtym roku nie bylo aż tyle tego :-?

pawlaczynski
27-07-2009, 09:48
Na razie 4 komarzyce rozstawione wokół tarasu - zobaczymy czy cokolwiek pomogą.

P.R.

Edka
27-07-2009, 11:02
Dziś w radio słyszałam, że pomaga olejek z kocimiętki. Nie wiem jeszcze nie próbowałam.

pawlaczynski
27-07-2009, 14:30
Na pewno pomógłby inny 'olejek' - napalm na całą okolicę :-)

P.R.

mikeelrapido
27-07-2009, 15:10
W Hiszpanii w niektórych miejscowościach znajdujących sie w pobliżu zbiorników wodnych jest specjalny podatek, niewielki, który jest wydawany na walkę z insektami - za te pieniądze są w całej okolicy stosowane niegroźne dla zwierząt i ekologii środki znacząco zmniejszające populację komarów. I nie ma problemu. Warto by było pomyśleć o czymś takim u nas w Polsce, choć pomysł kolejnego podatku raczej miałby problem by spotkać się z poparciem.

Alina505
28-07-2009, 21:10
Olejek goździkowy ( NATURALNY !!!) - do kupienia w sklepach zielarskich. Parę kropel dodajemy do oliwy z oliwek lub jakiegoś oleju spozywczego i tym można smarować skórę. Owady nie znoszą tego zapachu więc omijaja nas nie gryząc. Zapach jak dla mnie jest znośny, no chyba, ze ktoś akurat go nie lubi.
Uwaga!!! nie smarować skóry samym olejkiem goździkowym - moze podraźnić skórę.

zielony_listek
29-07-2009, 12:51
Dziś w radio słyszałam, że pomaga olejek z kocimiętki. Nie wiem jeszcze nie próbowałam.

I za chwilę pojawi się kolejny wątek - jak sobie poradzić z chmarą kotów :-)

Podobno sumaków komary nie lubią. Prawda to, drodzy własciciele sumaków?

ponadczas
29-07-2009, 12:59
Olejek zapachowy - CITRONELLA
Citronella to spotykana w rejonach tropikalnych aromatyczna trawa. Jej zapach jest odświeżający, przypominający cytrynowy. Dodany do olejku ekstrakt z eukaliptusa pomaga uzyskać koncentrację umysłu i usuwa znużenie. Zapach ten skutecznie odstrasza uciążliwe owady, szczególnie komary.

Do kupienia wiecie gdzie :wink:

Samfiradło
31-07-2009, 07:29
U nas obsadza się alejki lawendą bo ponoć komary odstarasza, ma ktoś może lawendę w ogródku? czy faktycznie komary zwiewają?

zielony_listek
31-07-2009, 09:46
U nas obsadza się alejki lawendą bo ponoć komary odstarasza, ma ktoś może lawendę w ogródku? czy faktycznie komary zwiewają?

Mam pod oknem małego pokoju lawendę (duuuża kępa), ale nie zauwazyłam, czy do tego pokoju mniej komarów wlatuje. Owszem, komary rzadko sie pojawiaja w tym pokoju, ale po pierwsze ludzie tam tylko zaglądają (więc żaden interes dla komara tam siedziec), poza tym koty tam często przebywaja i łapia komary na oknie.

Za to na dworze mam krzesełko jakieś 1,5-2 metry od lawendy i żadnego efektu, przynajmniej u mnie, nie ma na pewno. Tną bez opamietania.

Mam miejsce na hamak bliżej lawendy, jakies pół metra, może w weekend zawieszę to zaraportuję jaki efekt.

Samfiradło
31-07-2009, 09:51
Czyli lawenda to ściema....buuu..szkoda bo u nas nadrzeczny teren i po powodziach to są roje komarów, miałam nadzieję że lawenda trochę odstraszy :-?

Lunetka
06-08-2009, 23:22
jak to nie zadziała, jak już paskudy pogryzą, to spóbujcie Dapis - super żel po ugryzieniach owadów :)

http://www.domzdrowia.pl/img/17/58817.jpg

Ana27
19-08-2009, 12:31
Ja kupilam spirale i naprawde jest bardzo skuteczna, polecam

http://zwalczaj.pl/images/BR-kom-spir.jpg

pawlaczynski
19-08-2009, 15:52
Komarzyce też nie działają. Przynajmniej 4 to za mało ;-)

Pozdrawiam
P.R.

Mirek_Lewandowski
19-08-2009, 16:07
Najlepsza na komary jest zima....

Samfiradło
19-08-2009, 17:32
Najlepsza na komary jest zima....
co prawda to prawda,
tylko gdy mróz trzaska żle się siedzi na tarasie i czyta książkę i pije zmine piwo 8)

Mirek_Lewandowski
19-08-2009, 18:37
Wszystko ma swoje zady i walety... :wink:

AMFI
19-08-2009, 21:54
chicałam to samo.......... :roll: :lol: :lol:

jureknorek
20-08-2009, 09:48
Witam grono "pogryzionych" do którego do niedawna należałam.Od niedawna robimy opryski wokół domu środkiem o nazwie-Trebon mega-i można spokojnie posiedzieć nawet w cieniu nie słysząc uporczywego bzyczenia.
Życzę miłego odpoczynku bez uporczywego bzzzzzz;)

hewlett
30-07-2013, 20:07
Wszystko ma swoje zady i walety... :wink:

Właśnie, bardzo dobre są preparaty zawierające DEET ale to ponoć szkodliwe. Wśród preparató zawierajacych ten środek najlepszy do stosowania na skóre jest ultrathon od 3M.
Wśró preparatow przyjaznych dzieciom np. polecam mcnett ( http://www.militaria.pl/mcnett/srodek_odstraszajacy_insekty_mcnett_anti-bite_bio_formula_60_ml_(88125)_p17178.xml ) też bardzo dobry i nie najtańszy...

demotywator
31-07-2013, 12:44
Ja też używam popularnych spiralek, trochę pomagają. W tym roku jest naprawdę plaga. Kiedyś słyszałem, że jak się zje wit. B12 to zapach potu zmienia się na nieprzyjemny dla komarów.. Ciekawe czy to prawda, ktoś próbował?

Elfir
31-07-2013, 15:35
nieprawda. Komary wyczuwają dwutlenek węgla (wydziela się z oddechem oraz tworzony jest przez bakterie żyjące na skórze) a nie zapach krwi.
Osoba świeżo umyta będzie mniej narażona na ataki niż spocona.

pionan
01-08-2013, 13:12
też słyszałem, ze kocimiętka odstrasza komary. Nie wiem czy rzeczywiście tak działa, ale nasz kot non stop by siedział w tym krzaczku :D

plusfoto
01-08-2013, 13:18
też słyszałem, ze kocimiętka odstrasza komary. Nie wiem czy rzeczywiście tak działa, ale nasz kot non stop by siedział w tym krzaczku :D
Z mich doświadczeń z różnymi preparatami miejsce 1 ma mugga.

ekonoma
19-06-2014, 17:27
Znacie środek na komary i kleszcze Mugga?

Wojbol
19-06-2014, 23:05
Na komary świetne są świece przeciw komarom. Różne są na rynku, i naprwadę skuteczne.

ekonoma
08-07-2014, 21:41
A ja właśnie zakupiłam Muggę i jestem bardzo zadowolona prawie 100% skuteczności. :)

Elfir
09-07-2014, 11:52
trochę się boję parowania środków chemicznych w domu.

blueflue
18-07-2014, 08:00
Ile ten środek kosztuje? Jak w porównaniu do innych?

doodles
20-07-2014, 10:45
Ile ten środek kosztuje? Jak w porównaniu do innych?
W militarnym za 25zł kupisz.

ewajanecka
20-07-2014, 11:20
W tym roku i tak nie ma tego dużo.

Kejt_R
20-07-2014, 12:18
Komary odstraszają roślinki o intensywnych zapachach, ostatnio czytałam, że geranium jest skuteczne.

doodles
21-07-2014, 09:29
Próbowałem z lawendą i kocimiętką kiedyś - bez skutku.. Tylko sklepowe produkty się sprawdzają w moim przypadku.

Elfir
21-07-2014, 09:40
Komary odstraszają roślinki o intensywnych zapachach, ostatnio czytałam, że geranium jest skuteczne.

A sprawdzałes osobiście czy po prostu powtarzasz internetowe memy?

ekonoma
22-07-2014, 11:25
trochę się boję parowania środków chemicznych w domu.
To jest do piskania zewnętrznego, jak przebywasz poza domem. W domu polecam moskitiery.

W tym roku i tak nie ma tego dużo.
A u mnie od groma! Jakoś przyciągam te stwory okropne.

Ile ten środek kosztuje? Jak w porównaniu do innych?
W porównaniu do jakich innych? Na rynku jest tego mnóstwo. Ja kupiłam taki :spam:

blueflue
24-07-2014, 09:20
W militarnym za 25zł kupisz.
Czyli mniej więcej tyle, co inne środki.


A u mnie od groma! Jakoś przyciągam te stwory okropne.

No właśnie, zależy kto gdzie mieszka. U jednych może te domowe sposoby się sprawdzą jak latają 2 komary na krzyż, ale gdzie indziej zmasowane ataki, to norma.

matejko
24-07-2014, 12:28
Proponuję zrobić tak jak my:) na tarasie przy domu mamy donice a w nich kocimiętkę, trawę cytrynową bazylię, szałwię:) raz że przydają się w kuchni a dwa komary za bardzo nie lubią ich zapachu.

doodles
15-08-2014, 08:09
W porównaniu do jakich innych? Na rynku jest tego mnóstwo. Ja kupiłam taki :spam:
I jak się sprawdza? Komary nie gryzą?

[QUOTE=blueflue;6561171]Czyli mniej więcej tyle, co inne środki.
Dużych różnic cenowych nie ma w przypadku takich środków. Zazwyczaj różnica jest w jakości.


raz że przydają się w kuchni a dwa komary za bardzo nie lubią ich zapachu.
Na moje takie sposoby właśnie nie działają. :/

plusfoto
15-08-2014, 10:31
I jak się sprawdza? Komary nie gryzą?

Od dwóch lat to stosuję, jak dla mnie to jedyny środek który działa.

ekonoma
17-08-2014, 21:59
I jak się sprawdza? Komary nie gryzą?



No pewnie, że działa, jakby nie działał to bym nie polecała.

doodles
22-08-2014, 14:57
Oki, dziękuje za informacje. :)

andrzej.kierz
27-08-2014, 10:40
Z żoną równiez zdecydowaliśmy się na postawienie kilku komarzyc + na świeczki odstraszające komary. W tym roku uważam, że nie ma dużej plagi komarów, więc póki co trudno stwierdzić czy faktycznie roślinność, która ma odstraszać działa :)

Liwko
27-08-2014, 11:28
Od dwóch lat to stosuję, jak dla mnie to jedyny środek który działa.

Potwierdzam.

Adrian1224
28-06-2015, 23:14
Na komary tylko preparat zawierający DEET,firma jest bez znaczenia,ma mieć w składzie DEET i najlepiej w dużych ilościach.
Po takich preparatach żaden komar nie ukąsi.

PannaJoanna
06-07-2015, 16:08
Preparaty z DEET są skuteczne, ale niestety szkodliwe dla zdrowia.

malkul
12-07-2015, 19:48
najlepszy i jedyny: olejek waniliowy (taki do ciasta)

Edzia22new
23-06-2018, 16:31
ja również borykam się z plagą komarów a mam działkę nad jeziorem więc ich nie brakuje:(:(. Jedyne co działa (a pewnie wszystkiego jeszcze nie wypróbowałam) i co aktualnie stosuję to te spiralki, które się odpala i się tlą. Wada tego jest taka, że nie działają na większą odległość ale chociaż można na tarasie w spokoju posiedzieć. Może ktoś zaproponuje coś skutecznego ale mobilnego, chętnie również poczytam. Pozdrawiam.

My zainwestowaliśmy w przenośne urządzenie utradźwiękowe przeciw komarom, które przypinamy do wózka gdy idziemy z dzieckiem na spacer, w domu stawiamy obok łóżeczka. Ultradźwięki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, ale bardzo nie lubiane przez insekty. Jak do tej pory nasz maluszek nie był jeszcze pokąsany dlatego jak na razie stosujemy tylko to urządzeni -, wiadomo, że im mniej kosmetyków nakładamy na delikatną i cienką skórę noworodka tym lepiej.

gnago
23-06-2018, 18:31
Z netu wyczytane. Bierzemy naczynie na przykład beczkę , dużą miskę byleby czarną aby woda się łatwo nagrzewała , nalewamy tam wody i na wierzch nalewamy jakiś olej czy inny środek zwiększający napięcie powierzchniowe. Te wredne latające kobiety po krwiopiciu koniecznie chcą złożyć jaja i szukają dobrej wody zapewniający sukces dzieciom tj ciepłej bo szybko sie lęgną i dojrzewają. A tu zadek wkładają do wody i nie mogą wyjąć topią się. Skutecznie zapobiega tenże olej na wyjście komarów z wody zatem parę kropelek na wszystkie znane wody stojące poza tymi zarybionymi dużymi tam fauna się dziadostwem zajmuje. Skuteczne ponoć w promieniu do kilkuset metrów im mniej zwierciadełek wody stojącej tym większa. Z czasem tym lepiej. Jesienią pamiętajmy o truciu muchozolem wszelkich piwnic po pierwszych przymrozkach. Każda zabita wtedy samica to jakby w następnym sezonie tysiąc zabić

Kamila.
23-06-2018, 18:54
Z netu wyczytane. Bierzemy naczynie na przykład beczkę , dużą miskę byleby czarną aby woda się łatwo nagrzewała , nalewamy tam wody i na wierzch nalewamy jakiś olej czy inny środek zwiększający napięcie powierzchniowe. Te wredne latające kobiety po krwiopiciu koniecznie chcą złożyć jaja i szukają dobrej wody zapewniający sukces dzieciom tj ciepłej bo szybko sie lęgną i dojrzewają. A tu zadek wkładają do wody i nie mogą wyjąć topią się. Skutecznie zapobiega tenże olej na wyjście komarów z wody zatem parę kropelek na wszystkie znane wody stojące poza tymi zarybionymi dużymi tam fauna się dziadostwem zajmuje. Skuteczne ponoć w promieniu do kilkuset metrów im mniej zwierciadełek wody stojącej tym większa. Z czasem tym lepiej. Jesienią pamiętajmy o truciu muchozolem wszelkich piwnic po pierwszych przymrozkach. Każda zabita wtedy samica to jakby w następnym sezonie tysiąc zabić
Dzięki, spróbujemy tego patentu bo u nas w tym roku zapanowała plaga komarów :mad:

Kobax
04-07-2018, 10:07
najlepszy i jedyny: olejek waniliowy (taki do ciasta)

100% Prawda!!

jacek.maciejewski
18-07-2018, 09:02
najlepszy i jedyny: olejek waniliowy (taki do ciasta)

No i pachniesz jak własny tort weselny

brencik
18-07-2018, 09:07
Mugga. Resztę można w buty sobie wsadzić.

Agnieszka55
18-07-2018, 12:20
Mugga. Resztę można w buty sobie wsadzić.

Tak, ale z zawartością DEET 50% a nie 9,5 %