PDA

Zobacz pełną wersję : ?mietnik na granicy dzia?ki



pyzia
19-12-2003, 10:17
Powiedzcie czy na budowę małego śmietnika też trzeba mieć pozwolenie? A jeśli chcę aby śmietnik powstał na granicy z sąsiadem? Muszę mieć jego zgodę na piśmie?

powiedzcie jak Wy sobie z tym radziliście ?

ps śmietnik to oczywiście daleka przyszłość, ale wolę już wiedzieć i mieć zgodę dopóki sąsiad jest b. przyjaźnie nastawiony... :wink:

Wowka
19-12-2003, 10:18
W granicy tak ale pod warunkiem, że i sąsiad postawi w granicy (bliźniaki :P ) .

OKuba
19-12-2003, 15:22
Wg warunkow technicznych 2,0 m od granicy dzialki lub
w granicy jesli po drugiej stronie sasiad bedzie mial lub ma to samo.
W zwiazku z tym usmiechaj sie do sasiada.
Pozdrawiam

pyzia
22-12-2003, 14:46
Sąsiad ma za płotem po prostu kubeł i raczej tak już zostanie. Ale czy gdyby się jednak zgodził (na piśmie) to możemy? Samo ogrodzenie między działkami jest betonowe więc on i tak nie widzi co ma za płotem i chyba nie zrobi mu to żadnej różnicy? Więc jak - możemy czy nie?

Wowka
23-12-2003, 07:33
Jedyne wyjście jakie przychodzi mi do głowy to takie, że oboje wystąpicie (zgłoszenie) do urzędu w sprawie budowy śmietników w granicy. Z tym, że Ty ten smietnik wybudujesz a sąsiad niekoniecznie. :wink:

Snowdwarf
23-12-2003, 08:56
Sąsiad ma za płotem po prostu kubeł i raczej tak już zostanie. Ale czy gdyby się jednak zgodził (na piśmie) to możemy? Samo ogrodzenie między działkami jest betonowe więc on i tak nie widzi co ma za płotem i chyba nie zrobi mu to żadnej różnicy? Więc jak - możemy czy nie?


a czy twój sąsiad pytal się ciebie o zgodę czy może postawić kubeł za płotem???postaw go w tym samym miejscu i będzi epo kłopocie...

Wowka
23-12-2003, 09:39
Snow. Z tego co zrozumiałem to Pyrka chce nie postawić kubeł lecz wybudować śmietnik. Postawienie samego kubła rzeczywiście nie jest kłopotliwe :wink:

OKuba
23-12-2003, 11:02
Snowdwarf!
Sasiad jak sadze nie musi sie pytac czy moze postawic kubel, moze go sobie nawet postawic przed drzwiami skoro to jego dzialka. Pyzia moze zrobic to samo bez zgody sasiada.
Ale postawic murek, daszek czy cos tam jeszcze to juz wg prawa nie wolno ani Pyzi ani jej sasiadowi.
Pozostaje dogadac sie z sasiadem i zglosic to do urzedu.
Pozdrawiam

Snowdwarf
23-12-2003, 12:16
eee tam...

a sąsiad ma śmietnik z prawdziwego zdarzenia???
pewnie nie...
i jakoś żyje...
czasami sami sobie komplikujemy życie.....
ale jeśli kto woli...
pozdrawiam

pyzia
09-01-2004, 09:19
No cóż - ja wolę sobie skomplikować (?)życie budową śmietnika po to aby je uczynić ładniejszym. I również po to by w ścianie śmietnika umieścić skrzynkę gazową. Pogadam z gminą i sąsiadem... :wink:

pingo
14-01-2004, 07:56
No to odpowiedzcie co zrobić w takiej sytuacji: do mojej działki prowadzi droga wewnętrzna (należąca do działki) o szer. 5m i na takiej właśnie szerokości mam dostęp do drogi publicznej. Żeby zachować odległości 2m z każdej strony muszę postawić śmietnik na środku drogi i zablokować sobie jedyny wjazd. Kolejny mądry przepis, prawda?

OKuba
14-01-2004, 12:19
Przeciez mowimy o lokalizacji smietnika w granicach dzialki, a nie na drodze wewn.

pingo
14-01-2004, 12:37
No mi się wydaje że każdy się stara umieścić śmietnik przy drodze, żeby śmieciary nie wpuszczać na teren posesji, ale może OKuba ma śmietnik z drugiej strony działki?

OKuba
14-01-2004, 16:39
Pingo czy mowisz o obudowie smietnika czy o kuble do smieci?
Post dotyczy obudowy smietnika trwale zwiazanej z gruntem. Jesli twoje pytanie dotyczy obudowy smietnika na drodze wewn. to to jest jasne jak slonce ze nie mozesz jej tam postawic. To ze stawiasz tam kubly dlatego zeby przedsiebiorstwo oczyszczania mialo wygodniej to juz Twoja sprawa. Wiem ze tak sie robi ale mieszasz rozne kwestie jak sadze. No chyba ze nuie zrozumialem Twego zapytania.
A to ze masz dojazd do dzialki poprzez droge wewn. to juz Twoj "bol".

pingo
15-01-2004, 07:24
Chyba się nie rozumiemy - ta droga to integralna część mojej działki, po prostu działka ma kształt litery L:
---------------------------------------
droga publ.
-----------------------------------------
| |
| |
| |
| |____________
| |
| |
| |
| |
|_____________|

No i gdzie byś postawił śmietnik? Moja "droga" ma szerokość 5 m, więc spokojnie bym go zmieścił z boku, ale przepisy nakazują postawić og na środku.

Wowka
15-01-2004, 07:39
OKuba - ma rację. To, że Twoja działka ma taki niefortunny kształt jest tylko i jedynie Twoim zmartwieniem. Taki kształt wymusza pewne ograniczenia w zabudowie, układzie tras komunikacyjnych itd. Zresztą Ty wiesz o tym najlepiej. Przepis mówi wyraźnie o minimalnej odlwgłości 2 m od granicy działki.
Rozumiem, że teren zarównoo po lewej jak i prawej stronie Twojej drogi dojazdowej nie należy do Ciebie.

pingo
15-01-2004, 07:55
Wiem co mówi przepis. Moim zdaniem jest nieżyciowy, bo nie uwzględnia specyficznych sytuacji, takich jak moja. Pewnie że to mój problem a nie ustawodawcy, podobnie jak dolewanie buraków do paliwa czy konieczność uzyskania opinii specjalisty ds. zabezpieczeń pożarowych przy budowie linii wodociągowej.

Wowka
15-01-2004, 08:14
Co do istnienia wielu "nieżyciowych" przepisów to zgoda. Niemniej weź pod uwagę, że właściciel gruntu położonego wzdłuż Twojej drogi, po swojej stronie ogrodzenia ma prawo postawić np. piaskownicę lub huśtawkę dla dziecka. I wówczas ten przepis o odległości 2 m może dla niego być także "nieżyciowym" bo dlaczego tylko 2 metry a nie 6?

Pozdrawiam

OKuba
15-01-2004, 09:39
Pingo!
Ja na Twoim miejscu jesli chcialbys byc w zgodzie z przepisami postawilbym smietnik nie na drodze dojzadowej (wewnetrznej) tylko juz na powierzchni kwadratu/prostokata na ktorym poasdowiony jest budynek.
Na drodze nie da rady - jak sam zreszta wiesz. Przepis to przepis nic na to nie poradzimy, ale mozesz miec smietnik przy granicy jesli sasiad bedzie mial smietnik rowniez przy granicy tylko po swojej stronie.
A co do lokalizacji smietnika w obrebie kwadratu/prostokata to pewnie problem beda mieli smieciarze bo nie bedzie im sie chcialo wjezdzac albo Tobie wystawiac kublow. No ale w tym przypadku to Ty decydowales sie na ta dzialke, wiec ponosisz tego konsekwencje. A to ze prawdopodobnie trzymasz kubly przy ulicy i nikt nie ma do Ciebie o to pretensji to Twoje szczescie.
Pozdrawiam

pingo
15-01-2004, 09:49
No i właśnie o to mi chodzi, zamiast zabudować śmietnik i mieć porządek muszę trzymać kubeł niezabudowany narażony na deszcze i wiatry. I kto na tym korzysta? A z umiejscowieniem na powierzchni kwadratu nie jest tak łatwo - po lewej stronie będzie szła droga i żeby postawić śmietnik musiałbym robić zakręty, albo postawić po drugiej stronie drogi - pod oknami kuchni. Po prawej mam szambo z kominkiem właśnie w odległości 2 m od granicy.