Zobacz pełną wersję : Na jakiej wysokości npm budujecie dom?
ZaKontyK
24-07-2009, 08:39
:D
Na jakiej wysokości nad poziomem morza budujecie dom?
Czy było już takie pytanie ?
Czy forum ustaliło już swojego najwyżej "postawionego" forumowicza?
Możliwości jakie daje dzisiejsza technika GPS pozwala ustalić dokładnie położenie geograficzne. Można by pokusić się o wyszukanie forumowicza wybudowanego najdalej na: północ, wschód, południe, zachód naszego kraju.
Idąc dalej. Są wśród nas tacy, którzy budują własny dom, w innym kraju, poza granicami ojczyzny. Kto z Was wybudował dom najdalej od powiedzmy Warszawy? Gdzie?
Pozdrawiam
P.S. Niestety nie mam szansy na żaden z tych tytułów :)
Budujemy w pięknym sąsiedztwie, ale na 90m npm, w centrum.
Życzę dobrej zabawy..
P.S. 2: Polecam (ad2) http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
mynia_pynia
24-07-2009, 09:38
123,60 mnp.
Powiat Wrocławski.
Mieszkam 500m npm, drugi budowany ma ławy na -1m od pm.
według map geodezyjnych 450 mnp
według gps ~475 mnp
ktoś wie która wartość jest prawidłowa?
A my na wysokosci 172npm to wedlog mapy, a co do GPS to sprawdze moze byc ciekawie :roll:
alberciq
24-07-2009, 10:18
Hej
Ja nie buduje, ale temat mnie zaciekawił pod jednym względem..
Wzgledem jakiego morza wysokość pokazuje GPS? No bo chyba nie wszytskie morza mają taką samą wysokość, a zbyt cudowanie było jak by na całym świecie GPS pokazywał wysokość względem Bałtyku:) bo po przekroczeniu granicy ta wysokość się nie zmienia.
Może niech ktoś z GPS przejdzie się nad nasze jedyne morze i sprawdzi co on(GPS) powie na plaży?:)
Pozdrawiam
Rafał
Wzgledem jakiego morza wysokość pokazuje GPS? No bo chyba nie wszytskie morza mają taką samą wysokość, a
Rafał
a z drugiej strony globu ludzie spadają :lol:
cienki66
24-07-2009, 13:09
470 npm - GPS-a brak
ZaKontyK
24-07-2009, 13:13
... - GPS-a brak
Polecam: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
w lewym, dolnym rogu mapy
Hej
Wzgledem jakiego morza wysokość pokazuje GPS?
GPS nie pokazuje wysokości względem morza tylko względem geoidy wybranego układu odniesienia, tj. czysto teoretycznej (matematycznej) powierzchni jaką przybliża się naszą Ziemię w danym układzie. Zwykle ta geoida (spłaszczona kula) jest w jakimś punkcie styczna do powierzchni morza, ale w każdym układzie odniesienia gdzie indziej, stąd te różnice (zresztą do policzenia specjalnymi programami przeliczajacymi).
Tak więc obie wysokości są prawidłowe tylko tak jakby w innych jednostkach, a zależności są bardzo zawikłane. Dlatego częstą praktyką jest podawanie wspólrzędnych "płaskich" długości i szerokości według nowego układu światowego np. WGS84, a wysokości według starego naszego układu z zerem w Bałtyku, żeby nie trzeba było zmieniać wysokości Kasprowego.
mynia_pynia
24-07-2009, 14:07
Układ wysokościowy Kronsztad - jest odniesieniem w geodezji.
Jest też Amsterdam - cała Kolej była w tym układzie. (różnica kilka cm.)
wg map geodezyjnych - 537,2 m n.p.m.
... - GPS-a brak
Polecam: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
w lewym, dolnym rogu mapy
:o :o :o ten portal jest rewelacyjny,
wszystko jak na dłoni, czy orientujesz się na ile dokładne są wskazania GPS z tej mapy, chciałbym odnaleźć granicę w lesie
szkoda tylko, że nikt tego nie aktualizuje....nasza działka nadal pusta a mieszkamy prawie 2,5 roku :roll:
860 mnpm.
kto da wiecej :)
langerob25
24-07-2009, 18:43
242 m npm
860 mnpm.
kto da wiecej :)
Gdzie ?
freetask
24-07-2009, 21:52
szkoda tylko, że nikt tego nie aktualizuje....nasza działka nadal pusta a mieszkamy prawie 2,5 roku :roll:
najświeższe zdjęcia znalazłm na pkt.pl , zakładka: Mapy i trasy dojazdu, na google i innych zamiast domu nadal jest stary sad, a na pkt jest domek :-D, a i zdjęcia też jakby w większym zbliżeniu - widać, że 3 palety pustaków nam zostały :-)
1700 mnpm. Mój dom chyba najwyżej. :D , a przed przeprowadzką do nowego domu (3 lata temu)mieszkałem jeszcze wyżej ( ok. 1770npm).
Ale poza Polską to się nie liczy :D
Zaraz by się znalazł ktoś kto mieszka na Wyżynie Tybetańskiej i jak tu z takim konkurować.
Ja w każdym razie 707mnp ....szczęśliwe siódemki .
oczywiscie,zs poza polska sie nie liczy!\\
ja dalej 860, dzis zmierze gpsem.
urszulak
25-07-2009, 07:13
A ja :46mnpm
Kto da mniej? :wink:
U mnie 143m npm GPS też się zgadza
kaszuby
860 mnpm.
kto da wiecej :)
Ja :-D 873 m npm.
renjul, jak to niemożliwe???!!!
na 873 m npm nie widzę żadnych domów, same łąki!, i tak do 950mnpm!
A ja :46mnpm
Kto da mniej? :wink:
mnie to chyba nikt nie przebije:)
1mnpm
a sam domek będzie o 1 m wyzej, czyli koncowa wysokośc 2 mnpm
czy mam się bac ocieplenia klimatu :roll:
to jeden z bardziej oryginalnych "problemów" z jakimi spotkałem się na tym forum....
ps. bez szans na tytuł, chyba, że bedzie konkurs kto ma garaż najbliżej domu Wireckiego...
bigmario4
25-07-2009, 19:37
A ja :46mnpm
Kto da mniej? :wink:
17m npm :wink:
ZaKontyK
25-07-2009, 21:25
Nawet nie wiecie jak wielką radość sprawiła mi Wasza reakcja.
Pozwolę sobie podsumować pierwszy tydzień notowań. :D
Do tytułu Najwyżej postawiony forumowicz kandydują:
- renjul - 873m npm,
- qwert - 860m npm,
- isztar - 537,2.
Do tytułu Najgłębiej posadowiony forumowicz kandydują:
- labas1 - 0/-1m od pm,
- sviola - 1/2m npm,
- bigmario4 - 17m npm.
Póki co, bez wątpienia, Najdalej budującym forumowiczem jest:
- Pigwa
czekamy na następnych kandydatów.
By załagodzić spór na forum :) ogłaszam nowe podkategorie ("pod" nie znaczy gorsze): "za górami, za lasami" i tak:
Forumowicz najwyżej postawiony - za górami, za lasami to:
- Pigwa - 1700m npm
kto da więcej ?
Ciągle brakuje zgłoszeń do tytułów najdalej wysuniętych domów/budów.
Może nie chcecie zdradzić swoich cudownych miejsc. Zrozumiałe.
Dlatego by uratować zabawę proponuję:
- dla kierunków północ, południe podanie tylko równoleżnika - wartość N,
- dla kandydatów wschód, zachód podanie tylko południka - wartość E.
Wiem, wiem. Dla tych co dobrze odrobili lekcje geografii to i tak wiele, ale może jedank da się podtrzymać tę zabawę.
Jeszcze raz dziękuję za fantastyczną reakcję.
Czekam na następnych kandydatów.
Pozdrawiam
P.S. Labas1, chłopie jaki halny zdmuchnął Cię z gór na depresje? :D
P.S. Labas1, chłopie jaki halny zdmuchnął Cię z gór na depresje? :D
Troszkę znudził mi się widok na Trzy Korony i Sokolicę. :wink:
bigmario4
26-07-2009, 07:29
N-52 37 22,1
E-14 42 42,57
Ja tam sie nie boję,
a i z góry moja chałupka fajnie wygląda :lol:
renjul, jak to niemożliwe???!!!
na 873 m npm nie widzę żadnych domów, same łąki!, i tak do 950mnpm!
W takim razie narzędzie za pomocą którego "widzisz" jest do kitu. Nie buduję w Zębie, ale zapewniam cię, że jest tam wiele domów położonych na wysokości ok. 1000 m. npn.
Ja buduję na 873 npn, a kiedy dowoża mi materiały budowlane, to kierowcy upewniają się "czy to ta budowa w dole?" :D Moi sąsiedzi są wyżej.
cienki66
28-07-2009, 13:17
N: 49 24' 46,38”
E: 22 37' 55,01”
Pozdrawiam
Powered by vBulletin™ Version 4.2.5 Copyright © 2024 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski
support vBulletin