PDA

Zobacz pełną wersję : Tragiczny balkon i fugi. Prosze o pomoc i opinie



jaksmo
24-07-2009, 11:02
Deweloper w ramach remontu balkonow bez pytania rozkrecil je na dwa miesiace, poskrobal chwilę i ostatecznie oddal mi balkon w takim stanie.

wedlug niego wszystko jest ok

a wedlug mnie mam 3 kolory plytek, fugi sprzed roku sa czarne, a nowe wymienil tylko do polowy, plytki przy opukiwaniu wydaja gluche dzwieki.

Zalczam zdjecia

http://www.flickr.com/photos/40745676@N02/3751226859/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/40745676@N02/3752015958/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/40745676@N02/3751226685/sizes/l/
http://www.flickr.com/photos/40745676@N02/3752015800/sizes/l/

co sadzicie

dlaczego te fugi juz po roku zrobily sie czarne, przeciez nie powinno tak byc? czy to jakas plesn i blad w sztuce; czy deweloper ma prawo mi mowic ze to normalne?

jak moge uzasadnic prosbe o wymiane fug (przynajmniej) a najlepiej fug i plytek

z gory dziekuje za pomoc

raffran
24-07-2009, 11:14
Moze i ktos by doradzil, ale najpierw popraw linki do fotek bo sie nie otwieraja.

jaksmo
24-07-2009, 11:33
już poprawilem

Barbossa
24-07-2009, 12:47
i czasami to umyj

jaksmo
24-07-2009, 13:31
bardzo dziekuje za zabawną uwage. bardzo mi pomogła. na pewno tak zrobię

labas1
24-07-2009, 13:31
i czasami to umyj

Delikatny jesteś :D

Barbossa
24-07-2009, 13:54
bardzo dziekuje za zabawną uwage. bardzo mi pomogła. na pewno tak zrobię
skoro pomogła, tak zrobisz na pewno, i do tego zabawna, to nic dodać nic ująć, doradzanie na forum jest jednak przyjemnością

jaksmo
24-07-2009, 14:31
bardzo dziekuje za zabawną uwage. bardzo mi pomogła. na pewno tak zrobię
skoro pomogła, tak zrobisz na pewno, i do tego zabawna, to nic dodać nic ująć, doradzanie na forum jest jednak przyjemnością

cieszy mnie bardzo ze ci bardzo przyjemnie ale prosilbym jednak abys zaczal sie teraz udzielac i wpisywac rownie zabawne i rownie pomocne komentarze pod innymi wpisami.

sprawa jest dla mnie powazna i nie chce zamieniac tego watku w dowcipy o brudnym balkonie, ktore na pewno bylyby strasznie smieszne.

pozdrawiam i licze ze uszanujesz moja prosbe.

Barbossa
24-07-2009, 15:41
yyyp, chyba nie dam rady... :-?

masz ubabrane fugi - co tu dyskutować?
no chyba, że o Twojej niechęci do czyszczenia ich
co do kolorów płytek, to skoro się zgodziłeś to masz
choć być może uzyskanie takiego samego odcienia płytek jest niemożliwe
wtedy trzeba było powiedzieć, aby z tego innego odcienia, np konturek dookoła zrobili, byłaby przynajmniej jakaś regularna forma

jaksmo
24-07-2009, 18:33
Aby skonczyc temat - dlaczego fugi sa brudne zrobie maly wstep historyczny.

Zdjęcie zostało wykonane po wyjściu ekipy fachowców z mojego balkonu. Zostawili to w takim stanie.

Wczesniej, przez 2 miesiące miałem odkrecone barierki wiec nie moglem skorzystac z balkonu. Dlatego nie mylem swoich fug. Po zimie, po umyciu wygladaly nie lepiej.

Balkon zostal rozkrecony bez mojej zgody. Po przyjsciu do domu, wieczorem, okazalo sie ze ktos rozkrecil mi barierki dostajac sie na moj balkon nie wiadomo jak. I balkon stal tak przez dwa miesiace czekajac na kolejny krok ekipy fachowcow.

Powodem remontu bylo zle wykonanie izolacji i zacieki na scianie pod balkonem.

Czesc plytek musiala zostac skuta. Dlatego mam teraz 3 kolory płytek na balkonie. Nikt mnie nie pytal o zdanie w kwestiach kolorystycznych.

Zwykly czlowiek siłując się z deweloperem nie ma szans. Dlatego poprosilem o pomoc. Jesli nie masz nic do powiedzenia to nic nie mow.

Pozdrawiam.

labas1
24-07-2009, 18:53
Aby skonczyc temat - dlaczego fugi sa brudne zrobie maly wstep historyczny.

Zdjęcie zostało wykonane po wyjściu ekipy fachowców z mojego balkonu. Zostawili to w takim stanie.

Wczesniej, przez 2 miesiące miałem odkrecone barierki wiec nie moglem skorzystac z balkonu. Dlatego nie mylem swoich fug. Po zimie, po umyciu wygladaly nie lepiej.

Balkon zostal rozkrecony bez mojej zgody. Po przyjsciu do domu, wieczorem, okazalo sie ze ktos rozkrecil mi barierki dostajac sie na moj balkon nie wiadomo jak. I balkon stal tak przez dwa miesiace czekajac na kolejny krok ekipy fachowcow.

Powodem remontu bylo zle wykonanie izolacji i zacieki na scianie pod balkonem.

Czesc plytek musiala zostac skuta. Dlatego mam teraz 3 kolory płytek na balkonie. Nikt mnie nie pytal o zdanie w kwestiach kolorystycznych.

Zwykly czlowiek siłując się z deweloperem nie ma szans. Dlatego poprosilem o pomoc. Jesli nie masz nic do powiedzenia to nic nie mow.

Pozdrawiam.

Ale jakiej pomocy potrzebujesz ?

Przecież my z forum nie wyskoczymy i będziemy się kłocić z deweloperem o źle wykonanej robocie.

jaksmo
24-07-2009, 20:56
Napisalem wszystko na samym poczatku.

moze to ciezko zrozumiec przez mocno pociagniety watek zabawnych, brudnych fug ale moje pytanie jest proste.

jedyne czego pragne to odpowiedzi osoby ktora sie na tym zna czy to ze fugi sie krusza, sa czarne (jak na zalaczonych zdjeciach) to wina kiepskiej jakosci uzytych materialow lub niestarannego wykonania i podciekania. czy jest to moze plesn czy tez jest to jak sugeruja niektorzy wina tego ze nie mylem tych fug przez ostatnie dwa miesiace. są to roczne fugi i wydaje mi sie ze gdybym nawet ich nie myl to nie tak powinny wygladac. zaznaczam ze nie znam sie na tym i byc moze nie mam racji. dlatego zwrocilem sie o pomoc.

pozdrawiam.

googulek
24-07-2009, 21:42
Ja tez sie za bardzo nie znam wiec pkazalam mezowi, moze on pomoze :oops:
sugeruje ze moze na twoim balkonie jest na srodku jakies wglebienie ktore powoduje ze tam sie szczegolnie zbiera woda, snieg - wilgoc itd, nie ma spadu lub jest bardzo maly. Te plytki ktore ci wymienili moze zostaly polozone ciut wyzej (okiem tego nie zauwazysz), roznica poziomow powoduje ze woda z tego srodka nie schodzi, lub schodzi wolniej. Przyloz poziomice, najlepiej na dlugosc balkonu, od muru do balustrady, zauwazysz moze spad, ale sprawdz czy na srodku nie ma wglebienia.
I jeszcze jedno, moze uzyli zwietrzalej fugi?

mattdl
24-07-2009, 21:58
a o czym tu rozprawiać...kiepskiej jakości płytki i fuga do d...y wyglada to jak w starej zagrzybiałej łaźni miejskiej
a poza tym to te fugi zawsze będziesz miał brudne bo są jasne, no ale skoro miały być pod kolor jasnych płytek

Barbossa
24-07-2009, 22:08
.... zaznaczam ze nie znam sie na tym i byc moze nie mam racji. dlatego zwrocilem sie o pomoc.
....
czyli oczekujesz odpowiedzi, która by Cię satysfakcjonowała

desole

Rezi
25-07-2009, 06:59
najpierw umyś płytki środkiem do wykwitów cementowych lub środek do płytek bardzo zabrudzonych ale na bazie kwasu ( sopro, ceresit, ultrament etc )

jeżeli fugi wykruszają się na 100% nadają się do wymiany
3 kolory płytek nie są wadą technologiczną a jedynie wizualną, można żądać obniżenia ceny na coś takiego.

czarna fuga może być wynikiem przebarwienia technologicznego, może być brudna etc wątpię aby to była pleśń.

wrzuć fotki po umyciu

jaksmo
27-07-2009, 09:58
Dziekuje wszystkim za odzew


najpierw umyś płytki środkiem do wykwitów cementowych lub środek do płytek bardzo zabrudzonych ale na bazie kwasu ( sopro, ceresit, ultrament etc )


kiedyś wyszorowałem te płytki i fugi środkiem na bazie kwasu bo mysalem ze to cement (zwlaszcza szare fugi ktore wychodzily daleko poza szczelinę). nic to nie dalo.




czarna fuga może być wynikiem przebarwienia technologicznego, może być brudna etc wątpię aby to była pleśń.

wrzuć fotki po umyciu

wykonawca po interwencji przysłał fachowców aby balkon wyczyscili. Wyglada to niewiele lepiej. (zdjec nie zalaczylem bo caly weekend padalo). Deweloper ma sie pojawic na moim balkonie i odpowiedziec na wszystkie nurtujace mnie pytania. Dlatego sam z siebie na razie nie zabieram sie za czyszczenie tych fug.

Jesli skonczy to sie na niczym to prawdopodobnie na wlasny koszt wymienie sobie te plytki na cos porzadnego, z porzadna fugą, bo mam wrazenie ze kolejnej zimy nie wytrzymają (fuga się już kruszy a niektore plytki przy ostukiwaniu wydają głuchy dżwiek). poza tym cytując: "wygląda to jak zagrzybiała łaźnia".

dziekuje wszystkim i pozdrawiam

jaksmo
27-07-2009, 10:04
sugeruje ze moze na twoim balkonie jest na srodku jakies wglebienie ktore powoduje ze tam sie szczegolnie zbiera woda, snieg - wilgoc itd, nie ma spadu lub jest bardzo maly. Te plytki ktore ci wymienili moze zostaly polozone ciut wyzej (okiem tego nie zauwazysz), roznica poziomow powoduje ze woda z tego srodka nie schodzi, lub schodzi wolniej. Przyloz poziomice, najlepiej na dlugosc balkonu, od muru do balustrady, zauwazysz moze spad, ale sprawdz czy na srodku nie ma wglebienia.
I jeszcze jedno, moze uzyli zwietrzalej fugi?

woda schodzi powoli i faktycznie nowe płytki odrobine wystaja bo pewnie przykleili je lepiej niz te poprzednie. to jednak za krotki okres aby wyciagac wnioski, bo nowe plytki maja dopiero tydzien.

tak czy inaczej dziekuje.