PDA

Zobacz pełną wersję : uginanie się styropianu pod wylewką



Mergiel
24-07-2009, 16:17
Mam krzywo wylany chudziak (6 cm różnicy na 10m), Chcę to wyrównać styropianem łącznie wychodzi od 13 do 18cm styro, jak uważacie dać EPS 100 czy ze względu na grubość izolacji EPS 200?

annecy
24-07-2009, 18:52
był już gdzieś ostatnio na forum podobny wątek .... poszukaj dobrze...

pozdr

siemka
24-07-2009, 21:05
Mam krzywo wylany chudziak (6 cm różnicy na 10m), Chcę to wyrównać styropianem łącznie wychodzi od 13 do 18cm styro, jak uważacie dać EPS 100 czy ze względu na grubość izolacji EPS 200?

Chłopie ja mam wszedzie 20 cm " parkingu " i nic sie nie ugina......chyba że kupisz "po taniości" jakis badziew kosmiczny.....wtedy pewnie będziesz mocno żałował
pozdro

Mergiel
25-07-2009, 07:03
Szukałem i z tego co znalazłem oraz z wypowiedzi Siemki wynika, że przy grubościach powyżej 10cm lepiej chyba dać parking. Zależy mi aby wylewka była jak najcieńsza. Jak ktoś ma inne zdanie będę wdzięczny za opinie.
Pozdrowienia Mergiel

mxxxx
25-07-2009, 18:36
http://forum.muratordom.pl/ocieplenie-podlogi,t163039.htm
http://forum.muratordom.pl/20-cm-styro-na-podlogi-jak-gruba-zrobic-wylewke,t160128.htm
http://forum.muratordom.pl/styropian-czy-styrodur,t138826.htm

Wirecki
25-07-2009, 19:40
jak dasz "dobrze" wylewkę, nic na setce się nie ugnie. przy 18cm styro dasz 6 wylewki i według opinii z tego forum - "różnie może być". faktycznie jeśli zależy ci na małej warstwie wylewki trzeba sie zastanowić, ale wg mnie styropian parking jest na parking. Co bedziesz parkował w jadalni? Może grilem tam kiedyś podjedziesz albo eleganckim barkiem....

siemka
25-07-2009, 21:14
jak dasz "dobrze" wylewkę, nic na setce się nie ugnie. przy 18cm styro dasz 6 wylewki i według opinii z tego forum - "różnie może być". faktycznie jeśli zależy ci na małej warstwie wylewki trzeba sie zastanowić, ale wg mnie styropian parking jest na parking. Co bedziesz parkował w jadalni? Może grilem tam kiedyś podjedziesz albo eleganckim barkiem....

Chetnie bym ci wyslal fragmencik "parkingu" i "setki"......to moze przestałbys namawiać czlowieka do nieodwracalnych strat.......nie słuchaj takich bzdur...kup pożądny "parking" a nie bedziesz żałował.

Wirecki
26-07-2009, 08:43
Nie ma takiej potrzeby, widziałem oba, tylko to nie o to chodzi, żeby potrzymać je w ręce. To styropian na podłogę, z założenia dociskany od góry jastychem. Chcesz mi wysłać po kawałku przekroju swojej posadzki? To co masz zrobione? Kawałek styro przyciśniętego wylewką?
Skoro na podłogę dajesz parking to na elewację setkę? No pewnie że się da....

Dla mnie w tym przypadku kluczowa jest grubość wylewki, prawdopodobnie jeśli będzie jej niewiele - "parking" moze byc lepszym rozwiazaniem. Spytaj swojego kierbuda, bo wylewkarz i dystrybutor styropianu pewnie nie wezma za to odpowiedzialności - to twoja kasa i twoja stodoła. Nie zdziwiłbym się, że powiedzą "Na wszelki wypadek....."

Piotr_M
26-07-2009, 08:49
A jakiej firmy styropian dawaliście na parterze pod wylewki, drugie pytanie który najlepiej zabezpiecza akustyczne (mam na myśli styropian na wylewki poddasza mieszkalnego).

mxxxx
26-07-2009, 10:46
ja mam termo-organikę eps-100 30cm grubo i tylko 6 cm wylewki, nic nie pęka, nic nie siada, certyfikat jest na 1,6Mg/m2

trochę wody w Wiśle upłynie nim będę reklamować moją podłogę, mimo że na tym forum już kilka razy zaklinano żeby się moja podłoga zapadła

sacha
26-07-2009, 19:51
ja mam termo-organikę eps-100 30cm grubo i tylko 6 cm wylewki, nic nie pęka, nic nie siada, certyfikat jest na 1,6Mg/m2

trochę wody w Wiśle upłynie nim będę reklamować moją podłogę, mimo że na tym forum już kilka razy zaklinano żeby się moja podłoga zapadła

Te zaklęcia to dlatego że ludzie nie myślą.