PDA

Zobacz pełną wersję : jaką pralke



szymek000
24-07-2009, 21:14
witam wszystkich forumowiczów chciałem Was spytac czym, poza ceną oczywiście, mam sie kierować przy zakupie pralki automatycznej???:)
NIe mam zielonego pojęcia a chciałem zrobić prezent, pomóżcie prosze, i z góry dziekuje;), a może jakieś konkretne przykłady??
Pozdrawiam

beton44
25-07-2009, 06:22
ja jestem leniuszek

i lubię pralki z pokrywą od góry - wygodniej się wkłada pranie

jakością się nie przejmuj - bo po prostu teraz robią raczej dziadostwo
/technologię produkcji ustalają księgowi - "żeby było tanio"/
i wszystkie pralki są raczej niezbyt długowieczne...

kup najtańszą, np:
http://www.juka.pl/index.php?m=Product_Details&id_product=2833

aneta-we
25-07-2009, 06:55
A ja bym radzila przemyslec wybór.
Musisz wiedziec czy pralka, którą wybierzesz na pewno się zmieści tak gdzie ma stanąc :wink: , jakiej pralki potrzebuje ta osoba, którą chcesz obdarowac :wink:
Czy często robi pranie, jakich programów bedzie uzywac.

Ja osobiscie nie lubie tych ładowanych od góry, często robią się głośne i trzeba zmieniac łożyska.
Życzę trafnego wyboru :D

grizzli
25-07-2009, 07:12
dla mnie wazne bylo ladowanie z przodu, bo maszyna szla pod blat, opoznienie startu, bo mam dwie taryfy, duzy otwór i duża pojemność, bo lubie prać koce, a także strona otwierania drzwiczek, bo mam pralkę w ciągu, ale przy ścianie. Można jeszcze popatrzeć na klasę energetyczną i na zużycie wody. TO ostatnie jest istotne zwłaszcza, gdy ktoś ma szambo.

mia123
25-07-2009, 08:23
Wybór pralki dla mnie jest bardzo trudny, moja pierwsza przymiarka do wyboru pralki wyglądała tak, że weszłam do Media Markt i zobaczyłam ogromny regał pralek, potem się okazało, że z drugiej strony jest równie wielkie drugi regał pralek, a ponad to jeszcze sa 2 rzędy pralek stojących na podłodze... i bądź tu mądry i wybierz pralkę (i mówię tu tylko o tych które są ładowane z przodu), popatrzyłam na te pralki i wyszłam, bo dla mnie każda byłą identyczna, tylko jedna miała wyświetlacz a druga nie.

Trochę to teraz przemyślałam i popytałam. Ważny jest wymiar pralki i zużycie prądu. Dobrze żeby miała szybki program, który trwa max. 30 min - można szybko coś lekko zabrudzonego wyprać. Chciałabym, żeby moja pralka miała wyświetlacz, który pokazuje ile zostało do końca prania (taka wygoda). Dobrze wybrać taką, która ma więcej niż 1000 obr/min.

Znalazłam też takie coś: http://www.porady.pralka.pl/pralki_parametry.html
Może ci pomoże.

ola&tomek
25-07-2009, 09:12
Ja szukając po różnych forach wywiedziałam się, że warto zakupić BOSCHA.
Tak też zrobiłam - ładowana od przodu - bo tradycjonalistką jestem :wink: - ważny był dla mnie super szybki program na 15 minut i opóźniony start.
No i ładowność minimum 5 kg - reszta programów porównywalna we wszystkich pralkach.

ma
25-07-2009, 10:52
Dla mnie ważny krótki program, połowa wsadu i ile zostało do końca. Kiedyś uważałam, że ważna jest także możliwość dołożenia jakiejś skarppetki w trakcie prania, ale chyba takich pralek już nie produkują...

mia123
25-07-2009, 11:51
Faktycznie, mi się obecnie często zdarza dorzucać coś na początku prania (chyba w sumie za każdym razem :-?) ale teraz mam stara pralkę, mówicie ze w nowych nie ma takie opcji? :|

Ewunia
25-07-2009, 14:18
no jak nie ma?
raczej zawsze można przerwać cykl prania, a potem do niego wrócić

to były moje typy ;)

http://img9.imageshack.us/img9/3937/boscha.th.jpg (http://img9.imageshack.us/i/boscha.jpg/)
Bosch WLX20441PL


http://img268.imageshack.us/img268/47/siemens.th.jpg (http://img268.imageshack.us/i/siemens.jpg/)
Siemens WS 10X461 PL


http://img10.imageshack.us/img10/3374/elektrolux.th.jpg (http://img10.imageshack.us/i/elektrolux.jpg/)
Elektrolux EWS 10470 W

Jrrzy
25-07-2009, 21:23
Prześledż opinie o awaryjności, ja to robiłem 2 lata temu i wtedy wychodziło ,że najmniej ryzykowne są pralki firmy Gorenje.

Ewunia
26-07-2009, 18:09
a skąd te opinie brałeś?

Jrrzy
26-07-2009, 21:07
Wpisz w google ,,pralka automatyczna forum".

seba65310
26-07-2009, 21:17
Ja polecam pralki BEKO i BOSCH .

Dlaczego BEKO ??- mojej mamy pralka pierze około 8-15(jak nie więcej ) razy tygodniowo!!
Przez 5 lat iiiii...... Wygląda jak nowa , brak rdzy , ogólnie wszystko dobrze działa . szkoda tylko że nie ma opóżnienia startu .

Dlaczego BOSCH ??- uznana marka dość bardzo polecane , niska awaryjność , jakość <ok>!!! , ale za to większa cena .

Ważną rzeczą jest ładowność . od około 4 do 9 kg .
System opóżnionego startu , program szybkiego prania , klasy poboru wody i prądu , szybkość wirowania , hałas .
Mi się podoba : Bosch Maxx 5 WLX 20461 PL , Beko WMD 77166 .
Ja bym kupił BEKO ze względu na dużą ładowność ,klasa,programy, prędkość wirowania oraz cena .

[/url]

kwiatuszek21
26-07-2009, 21:32
Siemens WM16S741PL - to pralka godna polecenia...
Kupiłam miesiąc temu i jako matka dwóch całkiem małych jeszcze chłopców i żona piłkarza jestem mega zadowolona a dlatego, że:
ma 8kg wsad
klasę energooszczędności A++
obroty max 1600 (i pranie naprawdę nie jest pogniecione, a suche)
opóźniony start
można dorzucić coś po rozpoczęciu prania...
i pełno innych zalet... nie wspominajac o fakcie że dobrze pierze
wady: cena
jednak mimo to polecam

seba65310
26-07-2009, 21:41
Cena dwukrotnie wyższa niż BEKO :D :D :D

maniowka
27-07-2009, 08:07
a ja polecam samsunga- są w przyzwoitej cenie i mają fajne programy, mam taką i jestem zadowolona

moniaska
27-07-2009, 20:55
#
Pralka GO 4 106 Logic Candy
#

1000 obr/min
Wielkość wsadu - 6 kg
System sterownia Fuzzy Logic - optymalizacja zużycia wody, energii oraz czas prania względem załadunku
#

Regulacja obrotów wirówki
Wskaźnik diodowy czasu pozostałego do końca prania
Przyciski typu soft touch
Opóźnienie staru o 3, 6 lub 9 godzin
Zabezpieczeni drzwi
Kontrola pobrania wody do cyklu
Elektroniczna kontrola ilości obrotów wirówki
Elektroniczna kontrola wyważenia wsadu
Programy specjalne: prania wełny, pranie ręczne / jedwab, Mix & Wash,
#
program krótki 32 min.
Średni czas trawania programu przy temperaturze 60 st.C - 140 minut
Przyciski: Start / Pause, dodatkowe płukanie AquaPlus, łatwe prasowanie, regulacja obrotów wirówki,
#
opóźnienie staru, super pranie
Bęben I-X
Zbiornik typu Silitech
Średnica drzwiczek - 35 cm
Kąt otwarcia drzwiczek 180 st.
Zużycie energii 0,85 kWh
Zużycie wody 45l
Klasa energetyczna A+
Klasa prania A
Klasa skuteczości wirowania C
#

Wymiary WxSxG: 83,3-85x60x40 cm


A co sądzicie o tej Candy??
Tak się składa, że też poszukuje pralki. TA jest w cenie 1080 zł. Jak myślicie??

seba65310
27-07-2009, 22:31
Beko WMD 77166 kosztuje około 1300zł ,ale masz 1600obr/min , 7kg wsad , lcd wyswietlacz .

Wydaje mi się że po wirowaniu 1600obr pranie jest wręcz suche , bo 800obr wirowania daje nam pranie wilgotne , ale 15 min na słoncu i już .

Juniorka
28-07-2009, 10:40
My ze względu na ograniczoną ilość miejsca w łazience musieliśmy ograniczyć się do pralek o głębokości 40 cm. Moja pralka musiała być energooszczędna, mieć opoźniony start, dużo programów i być w miarę cicha. Miałam wybrane 2 modele: Hoover VHDS 614 3 ZD i Bosch WLF 2427 KPL. Ostatecznie kupiliśmy Bosch Maxx 5 WLX 20461 PL - do tego modelu przekonał nas sprzedawca.
Dziś mają ją przywieźć, mam nadzieję, że nie będę żałować :wink:

escape
28-07-2009, 10:56
Ja wybierałam pralke dośc długo czytałam głupiałam i znowy czytałam :D niby jest duzo modeli ale jak się ograniczy człowiek do rzeczy ktore chciałby miec w swojej pralce to lista się dość mocno kurczy....a wiadomo pralki czego to niemające kosztuja zawrotne kwoty...to co mnie interesowało ma pralka Siemensa 14S741 OE (koncówka OE oznacza ze wyprodukowana ją w niemczech)
Piore w niej od 3 miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona,pranie bardziej doprane niż w mojej 5 letniej pralce Bosch byc moze za sprawą nowego bębna o zmienionej fakturze wypustki w kształcie łezki,swietnie odwirowywuje,zraszanie 3 d lepiej namacza ciuchy,podswietlenie bebna to bajer,krótkie pranie,waga prania,informacje na panelu co w danej chwili się dzieje w pralce ile pozostało do konca prania i sygnał dzwiękowy informaujący o zakonczeniu bardzo przydatny i głosny :D
Osobiście polecam .....kupiłam przez neta za koło 2300zł

nastka79
28-07-2009, 11:22
Dla mnie bardzo ważne jest opóźnienie startu, bo jak rano wychodzę do pracy, to nastawiam pralkę na ok. 13 i jak wracam to mam pranie zrobione w drugiej taryfie. Żałuję, że zmywarki takiej nie kupiłam.

zetkalk488
28-07-2009, 11:32
ja mam pralko-suszarkę Ariston Hotpoint ładowana przodem, załadunek do 8kg, opóźnienie startu, tryb eco, szybko program. 1400 obrotów jestem bardzo zadowolona i polecam

Deamos
28-07-2009, 11:58
Nie boicie sie zalania lazienki wlaczajac pralke z opoznieniem podczas nieobecnosci domownikow?

nastka79
28-07-2009, 12:04
Nie boicie sie zalania lazienki wlaczajac pralke z opoznieniem podczas nieobecnosci domownikow?
Dom ubezpieczony, a sąsiadów nie zaleję :wink:

pawlaczynski
28-07-2009, 12:14
Ja się nie boję o łazienkę bo pralka stoi w pralni ;-)
A tak serio, to nigdy nie wykorzystaliśmy funkcji programowania czasowego a to z tej przyczyny, że pralka sama do suszarki nie przełoży :-(
A co do pralki to mamy ten model - Electrolux EWF16981W i jest naprawdę super. Po doświadczeniach z Ariston (pralko-suszarka) jesteśmy zachwyceni (znacz nie ja, bo ja to ją tylko 'z widzenia' znam ;-)


Pozdrawiam
P.R.

iness650
28-07-2009, 12:15
Opóźniam start zawsze gdy wychodzę z domu do pracy tak aby gdy przyjdę pralka dopiero co skończyła. Nigdy ten patent mnie nie zawiódł.
Mam Bosha, takiego jak pokazywała Ewunia. Moja Mama ma również tego Bosha tylko z mniejszym wsadem i też sobie chwali. Ufam tej marce.

Do zadecydowania się na konkretny model proponuję sklep internetowy który ma rozszerzona opcję wyszukiwania po parametrach np. megamedia.pl
Tam jest coś takiego jak "określ oczekiwania". Ja tak wybrałam swoją. Oczywiście kupiłam u konkurencji ;)

Bezdomna
28-07-2009, 12:27
Mam elektrolux, bo jak kupowałam miała 5 lat gwarancji. A do tego, to, co potrzebowałam. Każda pralka się może zepsuć, dlatego tak ważna była dla mnie ta gwarancja.

zetkalk488
29-07-2009, 11:34
pawlaczynski a co było nie tak z Aristonem, pytam bo sama mam pralko-suszarkę o taka

http://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/ariston-aqgmd-149-b.bhtml

pawlaczynski
29-07-2009, 13:16
My mieliśmy jakiś starszy model - tak na oko z 6 lat ma w tej chwili. Generalnie prała i suszyła ale jakość tych działań pozostawiała wiele do życzenia (doprasowanie czegokolwiek po suszeniu graniczyło z cudem). No ale nie ma co płakać, ponieważ w momencie kupna była dość tanim modelem. Kupując pralkę i suszarkę do obecnego domu staraliśmy się wybrać modele ze średniej/górnej półki i na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Gdyby jeszcze pralka sama do suszarki przekładała ...

Pozdrawiam
P.R.

marcin_z
30-07-2009, 10:59
Polecam pralki gorenje. Miałam poprzednio wydałam na nią kupę kasy, ale prała jak złoto. Ciciutka, mnóstwo funkcji i ładny design (ja miałam szarą), mankament CENA. Teraz wyczytałam i znalazłam pralkę hoovera. Duzo tańsza niż gorenje, za to z podobnymi parametrami, a na forum cieszy się bardzo dobrą opinią. To model VHD 6143D. Nawet jak mi się za 10 lat popsuje to nie wydam łącznie tyle co teraz za jedną dobrą Gorenje.

szymek000
03-08-2009, 18:50
http://www.euro.com.pl/pralki/dane-techniczne-samsung-wf7522s8v.bhtml#content_3c
dziekuje wszystkim za rade kupiłem cos takiego, nie wiem co o tym sądzicie...:)
pozdrawiam