PDA

Zobacz pełną wersję : Ubezpieczenie nieruchomosci



myszul
25-07-2009, 00:09
Witam,
mam zamiar ubezpieczyc dom, ale nie wiem jakie wybrac towarzystwo ubezpieczeniowe. Na co zwrocic uwage, aby nie dac sie nabrac na roznego rodzaju "kruczki"?
Jakie sa Wasze dobre i zle doswiadczenia z tego typu firmami przy np. likwidacji szkody i wyplacie odszkodowania? Jaki jest czas wyplaty pieniedzy? W jaki sposob odbywa sie zgloszenie szkody?

mattdl
25-07-2009, 11:57
a co właściwie masz na myśli mówiąc nieruchomość... czy to dom w stanie budowy czy już taki do zamieszkania?

ma
25-07-2009, 13:06
a co właściwie masz na myśli mówiąc nieruchomość... czy to dom w stanie budowy czy już taki do zamieszkania?
no i czy z kredytu, czy za środki własne, bo banki mają swoje wymagania i preferencje...

myszul
25-07-2009, 21:35
Pytanie ogolne dotyczy domu w trakcie budowy jak tez odkupionego na rynku wtornym. Jesli ubezpieczyciel nie bedzie rzetelny ubezpieczajac dom w trakcie budowy, to jego podejscie do klienta nie zmieni sie w przypadku zawarcia umowy na dom juz zamieszkaly.
Na rynku jest wiele firm zajmujacych sie tego typu dzialalnoscia o roznym poziomie swiadczonych uslug.

Pozdrawiam

ma
26-07-2009, 07:44
To prawda, ale niektóre firmy, które może byłyby dobre i do polecenia w przypadku gotowego domu, nie ubezpieczają domów w budowie w taki sposób, żeby zaakceptował to bank kredytujący budowę. Możliwe, że ten bank, w którym myśmy brali kredyt miał jakieś szczególne wymagania, ale pamiętam, że nie było łatwo znaleźć takie towarzystwo ubezpieczeniowe, które spełniało wymogi.

AGA NR 1
27-07-2009, 18:49
Dzisiaj się dowiedziałam, że nie można ubezpieczyć sobie DOMU W BUDOWIE od kradzieży i dewastacji...

Dopiero dom oddany do użytku / zamieszkany.

Czy jakieś Towarzystwo Ubezpiczeniowe może ubezpieczyć budowę / materiały budowlane od kradzieży i dewastacji ???
:-?

angelb
27-07-2009, 19:05
napewno Hestia ubezpiecza "dom w budowie"-mozna ubezpieczyc materialy na stalo zamontowane

AGA NR 1
27-07-2009, 20:59
Angelb,
bardzo dziękuję za info !
Jutro do nich pojadę popytać.
:D

joaz
28-07-2009, 13:46
Dowiedz się w Warcie o -dom komfort.my jesteśmy zadowoleni :lol:

myszul
28-07-2009, 19:05
Jak wyglada kwestia otrzymania odszkodowania za zniszczenie sprzetu elektronicznego w razie tzw. przepiecia sieci (burza, nagly wzrost napiecia itd).
Slyszalem, ze niektore towarzystwa nie chca zwracac kasy tlumaczac sie koniecznoscia wylaczenia odbiornika podczas wyladowan atmosferycznych, a przeciez nie zawsze podczas burzy jest sie w domu...

Ulka
28-07-2009, 21:28
Zawsze wszystko ubezpieczam w Warcie i mam wrażenie, że podczas budowy też u nich ubezpieczałam, ale to było parę lat temu. O ile sobie przympominam, to właśnie było też od dewastacji. Od kradzieży chyba nie.