PDA

Zobacz pełną wersję : ścianka gipsowa pod skosem/zabudowa



nuska
25-07-2009, 21:29
Witajcie:)
Potrzebuję rady jak przymocować profil do ścianki gipsowej na skosie. Dokładnie to zamierzam zrobić pod skosem schowek z drzwiczkami, ale nie wiem jak zamocować górny profil. Profile do ścianek gipsowych mają kąt prosty a ściana jest pod sporym kątem ostrym:(.

Tak więc pomysł jest ale nie wiem jak ruszyć z jego realizacją:)

czmirek
26-07-2009, 08:59
http://www.knauf.pl/knaufengine/index.php?option=com_content&task=view&id=157&Itemid=172

wystarczy poszperac i juz jest

jari111
26-07-2009, 11:36
wystarczy poszperac i juz jest..... :D tak tylko co??? Ten sam problem mnie dręczy, na tych stronach jest wszystko i nic!!!
Ja robiłem to tak, że rozginałem profil lub wyciągałem gipsem po płycie ,że gubiłem uskok na tej metalowej listwie kątowej. Raz zrobiłem taki kąt rozwarty na odcinku ok 2 metrów bez listwy. Wtopiłem siatkę w ściany tak aby jej nie wywijać (dochodziła do rogu). Następnie gipsowałem ściany. Samą krawedz poprawiałem jeszcze akrylem. Jest to czasochłonne lecz do wykonania. pozdro

czmirek
26-07-2009, 12:49
profila sie nie rozgina bo traci swoje wlasciwosci

to ze ktos nie potrafi korzystac z internetu i stron producentow g-k
gdzie wszystko jest opisane z detalami, podany jest nawet odleglosc miedzy srubami to do kogo te zale?
zawsze twierdzilem ze lekarz niech leczy a budowlaniec niech buduje

jari111
26-07-2009, 21:05
Trala lala :D profili się nie rozgina bo tracą swoje właściwości . Jasne ,że masz rację !!! Te Mądrala, Z szukaniem po necie powiadasz... a kto Ciebie o śruby pyta i inne pierdamony? Gość listewkę chce osadzić , grzecznie o pomoc prosi. Ma mało czasu, kobitka pewnikiem mu głowę suszy ,ze robota jeszcze nie zrobiona :) a Ty mu link do kopalni wiadomości dajesz . Jemu tylko listewka potrzebna !!!
Tylko gdzie ten zatroskany Kolega dostanie profile rozwarte np. takie jak tu oferują a ja znalazłem :lol: http://www.mihen.pl/listwy_aluminiowe.html Straci tylko czas na ich poszukiwanie. Ostatecznie to wolny kraj i zrobi jak będzie chciał. Bez urazy Nara

czmirek
26-07-2009, 22:00
wiesz pytanie bylo jak przymocowac profil do scianki na skosie, a Ty mu dajesz linka do naroznikow perforowanych, wiec .............. to chyba nie ta bajka

Bastorek
26-07-2009, 22:06
Problem może wystąpić z przykręceniem do samej płyty, bo pewnie nie wiadomo gdzie są profile do których jest przykręcona płyta.Dwa sposoby sa na to, albo kupić kołki które się wkręca w płyty a w nie wkręty, albo od środka schowka wycinac małe otwory i wkłać profile nad płyte tak aby przez nasz profił załapc za profil na płytą (hmm może zrozumiecie).Wtedy przykręcamy normalny profil do skosu, gęsto dając śruby i po umocowaniu wyginamy ścianki pod takim kątem jakim chcemy.W zasadzie jest to proste i nie trzeba kupowac żadnych innych profili a trzyma sie jak cholercia.

jari111
26-07-2009, 22:07
wiesz pytanie bylo jak przymocowac profil do scianki na skosie, a Ty mu dajesz linka do naroznikow perforowanych, wiec .............. to chyba nie ta bajka
Jezuuuu faktycznie :D
Jestem jednak więcej jak pewien ,ze kolega mota się z tymi listwami . Damy mu więc szansę i niech sam nam coś jeszcze opowie :lol: Nara

bzykos
29-07-2009, 08:47
Witajcie:)
Potrzebuję rady jak przymocować profil do ścianki gipsowej na skosie

I nikt tak naprawdę nie napisał jak ten górny profil przymocować. A szkoda, bo też chciałbym wiedzieć... :(

Bastorek
29-07-2009, 17:50
Witajcie:)
Potrzebuję rady jak przymocować profil do ścianki gipsowej na skosie

I nikt tak naprawdę nie napisał jak ten górny profil przymocować. A szkoda, bo też chciałbym wiedzieć... :(

Napisałem jak to zrobić no chyba że mam jeszcze narysować.

bzykos
30-07-2009, 12:05
Czyli co,wystarczy przykręcić górny profil np UW do skosu pod kątem np 45 stopni po czym wygiąć go tak aby krawędzie były prostopadle do podłoża,żeby można było "wcicnąć" w niego pionowy profil CW ?

Zbigniew100
30-07-2009, 12:39
Na to wygląda. :cry:

Bastorek
30-07-2009, 17:19
Dokładnie tak, szczegół leży w samym przykręceniu, musi być mocne.

JoShi
30-07-2009, 21:33
A może trzeba się zainteresować profilem V Norgipsu?

bzykos
31-07-2009, 09:55
Profil "V" chyba nie jest do tego celu i przy budowaniu ścianki pod skosem raczej się nie przyda.

JoShi
31-07-2009, 11:11
Późno było. Źle zinterpretowałam zamiar autora wątku.

bzykos
31-07-2009, 11:42
A czy tak samo można zrobić z górnym profilem mocowanym do krokwi przy zabudowie ścianki kolankowej?

Bastorek
31-07-2009, 21:48
Nie wiem dokładnie o co chodzi?

bzykos
03-08-2009, 13:53
Jak się ociepla ścianę kolankową z "widoczną" murłatą,to stawia się ściankę z płyt na profilach CW/UW i wtedy też istnieje ten "problem" jak przykręcić górny profil UW do krokwi,które idą pod kątem?

Bastorek
03-08-2009, 16:54
Praktycznie tak samo tylko że po między krokwiami jest duża odległość i trzeba by było czymś to usztywnić np. nabić pierw deskę i wtedy przykręcić profil dosyć gęsto co około 15 cm.