PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż drzwi zewnętrznych



MP
18-10-2001, 15:42
Według zaleceń okna w ścianach murowanych jednowarstwowych (YTONG) ze względów termicznych najlepiej montować w środku muru. To samo powinno chyba dotyczyć drzwi zewnętrznych? Jednak większość drzwi stalowych (bo tańsze niż drewniane) posiada w komplecie ościeżnicę kątową do zlicowania z powierzchnią ściany. Czy sposób montażu drzwi zewnętrznych ma, oprócz względów estetycznych jakieś znaczenie???

budowlaniec
21-10-2001, 20:48
Proponowałbym zastanowić sie nad stalowymi drzwiami zewnętrznymi, oby cena nie była tutaj jedynym doradcą. Nie wiem jaki typ jest tych drzwi, które zamierzasz zamontować, ale jeśli są to drzwi nie przystosowane dla budownictwa mieszkaniowego jako zewnętrzne, możesz mieć z nimi dużo większe problemy niż myślisz. Skrzydło drzwiowe jak również ościeżnica zewnętrzna stalowa lub aluminiowa powinna posiadać przegrodę z tworzywa sztucznego oddzielającą płaszczyznę zewnętrzną od wewnętrznej, co ma decydujące znaczenie podczs różnic temperatur.

Krzysztof
30-11-2001, 12:21
Jeśli chodzi o drzwi stalowe, to polecam GERDA STAR SX (dzrwi zewnętrzne antywłamaniowe obite panelami MDF). Ich koszt to gdzieś 2.550,00!!!
Może nie jest to drewno, ale zawsze to bezpieczne drzwi z porządnym centralnym zamkiem).

23-09-2002, 10:25
odnosnie tych dzwi gerdy sx-slyszałem,ze ruchome bolce od strony zawiasów czesto potrafia sie zacinac i "zamknąć" mieszkańca w domu.Czy nie masz problemu z zamkami w tych drzwiach??
Michał

pawcik7
24-09-2002, 12:08
W moim przypadku także zamontowałem STAR SX i jestem bardzo zadowolony. Drzwi są solidne, lekko chodzą i ... atrakcyjne cenowo